ממני למתנדבים ולמתנדבות שנשללה זכותם/ן לקחת חלק פעיל בעמותה

חברים/ות, מתנדבים/ות יקרים/ות שנה טובה,

בקשה אישית - אנא הקדישו כמה דקות לנושא חשוב הנוגע לקהילה שלנו - קהילת ANYWAY, קהילת הסדנא לידע ציבורי. אתם/ן הלב הפועם שלנו. הגעתם/ן מתוך רצון כן ואמיתי לתרום מהידע והמקצועיות שרכשתם בעמל רב למען החברה. הגעתם/ן כדי להיות להשתייך למשהו גדול יותר מהיום יום, כדי להיות חלק ממועדון חברתי, ליהנות, לפתח, להתפתח, למנוע תאונות דרכים, לחקור היכן מושקעת הפנסיה שלנו ועוד. לכל אחת ואחד מכם/ן, בקבוצה הנפלאה הזו יש סיבה מצוינת לשוב ולתרום כל שבוע או כל חודש או כל מתי שמתחשק. זה מדהים, זה לא מובן מאליו ואני אסיר תודה על כך שאנחנו חלק מאותה הקהילה ומאותה המשפחה.

לפני כחודש, בעקבות פירסום של יו״ר הועד המנהל של הסדנא בסלאק ובפורום, פנינו אליכם/ן והצענו שתהיו מעורבים/ות יותר בעמותה ושתצטרפו אליה כחברים/ות, תשתתפו באסיפה הכללית ואף תצביעו בה בבחירות לועד המנהל. רבים (מאוד) מכם/ן עשו זאת, ורבים העדיפו שלא - ושני המקרים כמובן לגיטימיים. כעת, מאז שביקשתם/ן להצטרף, התעורר דיון ער בקרב חברי הועד על האם בכלל לאשר את חברותכם/ן. עשינו ניסיונות רבים לשכנעם שרב מוחלט של המבקשים להצטרף הם מתנדבים מסורים, ותיקים וחדשים אך ללא הועיל. בניגוד לחוות דעת משפטית שדרש הועד בעצמו - הוא החליט באופן תקדימי אפילו לא לדון בבקשות החברות שלכם/ן בעמותה, ושלל מכם/ן את הזכות להשתתף באסיפה ולהצביע לועד המנהל - עד כדי כך. ( קישור לקריאת הפרוטוקול )

החלטנו מספר חברים וחברות, לא לוותר. להמשיך ולהיאבק למען חופש, שקיפות והגינות. אם ניאלץ - גם באמצעים משפטיים.

״ריב משפחתי״ זה יכול עוד להיפתר אך יכול גם להתנפח יתר על המידה ולגרור האשמות כמו ״השתלטות עוינת״ או ״הפיכה״. תהליך הבחירות לועד שבד״כ הוא די שולי עבור המתנדבים/ות בסדנא (למרבה הצער), הפך הפעם מסיבות רבות למוקד עניין ולהזדמנות גדולה או פוטנציאל לאסון גדול (להזכיר שזו הפעם הראשונה בה תתקיים אסיפה כללית והצבעה און ליין). אנסה להיות קצר בתיאור העניין, אך אבטיח שכל מי שירצה/תרצה פרטים נוספים אהיה זמין בכל אמצעי, לרבות בטלפון (052-4545795). תוכלו גם לצלול לדיון שהתקיים בפורום ולקרוא מסמך ארוך ומפורט שבו גוללתי את כל משנתי (כותרת הדיון היא העובדה שיש אנומליה בגרף בקשות ההצטרפות לעמותה, well, בנסיבות שהעולם נמצא בהן כמעט בכל גרף תהיה אנומליה, בעיקר אם מדובר בפעילות און ליין).

היה חשוב לי לפנות אליכם/ן היום, כי אינני מוכן להשלים עם הגדרתכם כ״חיילים״, ״פיונים״ או כלי שרת במזימה זדונית ואישית משלי - דבר מרושע וכה רחוק מהאמת שאני עלול להיות מואשם בו. כל זאת רק משום שהועד הנוכחי חושש שיאלץ לפנות את כיסאותיו. אתכם/ן הם כבר פסלו ואותי החלו להשמיץ בפורומים השונים כ״אדריכל״ המזימה שתכליתה להשתמש בך כחבר/ת עמותה על מנת שתצביע/י למועמדים שכל מטרתם/ן היא להדיח את הועד הנוכחי, את מנכ״לית העמותה, ולמנות אותי במקומה.

זה נכון שעודדנו ודחפנו אתכם/ן לקחת חלק פעיל באסיפה הכללית של העמותה, שהפעם גם קל להשתתף בה (און ליין). זה נכון שחלק מהמועמדים לוועד המנהל קשורים בפרויקט, תרמו לו מניסיונם, התנדבו בו, ליוו אותו. אנו גאים בשני הדברים הללו! ועוד יותר שמחים על כך שביקשתם/ן להצטרף לעמותה כדי להעמיק את השפעתכם/ן, את רמת העניין שלכם ואת המעורבות שלכם בגוף החשוב הזה.

לא היינו מעזים לכפות או להדיח מישהו לעשות כרצוננו - בטח לא כחלק ממהלך זדוני. העובדה הפשוטה היא, שכל אחד ואחת כאן מכיר אותנו אישית ויודע שטובת הפרויקט, וטובת הסדנא עומדת לנגד עינינו. אני בספק שמי מכם/ן בכלל יוכל לנקוב בשם של מועמד שעתליה או אני מעדיפים. עצם העובדה שהגעתם/ן לסדנא מעידה על כך שהספקנות מקננת בכם/ן ושהייתם/ן בוחנים את כל המועמדים לועד, ומנצלים, כראותכם/ן את זכות ההצבעה החשאית - גם אם הייתם/ן לוקחים/ות ברצינות רבה את המלצתנו, כמי שמכירים את המועמדים הוותיקים והחדשים ורוצים בטובת הפרויקט והסדנא. אני יודע שזה מה שאני הייתי עושה ומה שהייתי, בכנות, מצפה מכם/ן לעשות. זה גם המקום לציין, שגם אם היינו פועלים כקבוצה לפעול לקידום מועמדים ספציפיים הדבר היה עדיין לגיטימי לחלוטין - זהו טבען של בחירות. במקרה כזה, היינו מקפידים להיות גלויים ושקופים איתכם/ן - להכיר לכם/ן את המועמדים ולאפשר לכם/ן לעשות את הבחירה המושכלת. קבלת החלטות מושכלות על בסיס נתונים היא המיין-ביזנס שלנו.

כל כך עצוב לי שאני נאלץ לכתוב את המכתב הזה בכלל. הקמנו את הפרויקט שלנו אחרי טרגדיות אישיות, של אהובינו שמתו בתאונות דרכים. אנו משקיעים ומשקיעות בו אינסוף משאבים חומריים ורגשיים, זמן, כסף, קשב. אנו עוסקים בנושא שכואב לנו באופן אישי על בסיס יום-יומי. זה לא קל. הכח שאתם/ן נותנים/ות לנו - כאשר אף אחד לא מכריח אתכם/ן להמשיך ולתרום - הוא מה שגורם לנו כבר שמונה שנים לא לוותר על החזון הכמעט מדומיין של אפס הרוגים מתאונות דרכים (יש מקומות בעולם שזה כמעט מצליח בהן). לעשות זאת באמצעות המקלדת, מתוך ערכים של שקיפות, של קוד פתוח, של קהילתיות, על ידי יצירת כלים של עידוד קבלת החלטות מושכלות על בסיס נתונים.

אני אישית פעיל בסדנא יותר משבע שנים, יותר מכמעט כל חברי הועד המכהנים (שחלקם קשורים בסדנא כשנה בלבד), יותר מזמן כהונתה של המנכ״לית. פרויקט ANYWAY, משימת חיי, צמח בסדנא והיום הוא המוביל והגדול בה. אני לא אמור להיות חשוד, ולו לרגע, כמי שירצה להרע, או להזיק לגוף הזה. נהפוך הוא, כל כוונתי, וכוונת שותפי היא להרחיב, להעמיק ולשפר את עבודת הסדנא. חלקים מכך שמעתם בפגישותנו. למשל על הפיכתה של מערכת האינפוגרפיקות שלנו לאוניברסלית ונוגעת לכלל תחומי החיים ולא רק לתאונות הדרכים, ככלי לעיתונאים במאבק ב״פייק ניוז״.

המועמדים לועד הקשורים בפרויקט, בעלי שם ומוניטין שקשה להתעלם ממנו. הם לא מסוג האנשים שסרים למרותי, פועלים להדחתה של מנכ״לית ומחליטים כהרף עין למנות, דווקא אותי, למנכ״ל. זוהי עלילת דם מרושעת ומיותרת. כשהתמודדתי לתפקיד המנכ״ל עשיתי זאת בדרך המקובלת לפני יותר משנה והשלמתי במאת האחוזים עם בחירתה של המנכ״לית הנוכחית, שיתפתי עימה פעולה, ואני מקווה, בכל ליבי, שהיא תמשיך בעבודתה ותשתף פעולה עם כל ועד שיבחר. אמרתי לה זאת טלפונית והסכמתי להתחייב בפני כל מי ששאל אותי שזהו בוודאי לא הסיפור. שימוש שלילי כזה ברצון הטוב שהיה לי אז לקחת חלק פעיל בניהול הסדנא ולהפוך אותה לעיסוקי העיקרי - הוא אוילי במיוחד ולא הגון. הדבר האחרון שאני רוצה הוא ״להרוויח״ תפקיד שכזה בדרכים עקלקלות שלא אוכל לחיות איתן מצפונית וגם יחסלו את יחסי האמון הטובים שיש לי במשך שנים איתכם/ן חברי/ות הקהילה יוצאת הדופן שלנו.

שותפים/ות יקרים/ות. אני כולי תקווה שבזמן הקרוב ימצא פיתרון לריב המשפחתי שלנו, הסכמתי לדון בכל סוג של פשרה. כל דרישתנו היא שיאפשרו למתנדבי הפרויקט שלנו והפרויקטים האחרים, לכם/ן, להשתתף בבחירות, כפי שנעשה כל שנה. תוכלו להסתכל בעצמכם ברשימה (תחת לשונית מצטרפים חדשים) ולזהות את השם שלכם/ן ושל חברי הצוות והפרויקט האחרים שהכרתם/ן. אם יש לכם/ן ספק, כנסו לרשימה ומיד תבינו שאין כאן קנוניה. לכל היותר חשש של הועד המכהן לכיסאותיו.

לסיום, אבקש לאחל לכם/ן שנה טובה, בריאות טובה, סגר קל והמשך פיתוח חוש הספקנות. מודה לכם/ן על הקריאה ומקווה שלא גזלתי זמן רב מדי ממלאכת כתיבת הקוד :wink:

גל רייך
מוביל פרויקט ANYWAY
הסדנא לידע ציבורי

חברים יקרים,
חלקכם לא מכירים אותי, אבל גם אני קראתי את דבריו היפים של גל והצטרפתי ל-ANYWAY לפני 5 שנים ואף הובלתי את הפרויקט במשך שנתיים בהתנדבות מלאה בימים שבהם גל היה עסוק במפלגת העבודה. בשנה האחרונה נתבקשתי על ידי יותם ונתמכתי על ידי גל להצטרף לוועד כדי לייצג את המתנדבים בוועד גם זאת עשיתי בהתנדבות מלאה זאת בנוסף לעבודה במשרה מלאה. כעת הוועד החליט שהוא מעדיף לקיים את נוהג העמותה כפי שהוחלט ב-2018 ולדון בבקשות החברות רק לאחר הבחירות. אז אני יחד עם הוועד שכולו בהתנדבות מאוימת בתביעה משפטית. מכתבים כבר נשלחו מעורכי דין. על איזה כיסא אני שומרת? מה אני מרוויחה ממנו? באתי תרמתי וזה שכרי. משאירה לשיקולכם את המקומות שבהם אתם רוצים לתרום. שתהיה לכולנו שנה טובה יותר.

סימונה את נהדרת ותרומתך תמיד היתה מוערכת, בלי קשר למקום שבו הועסקתי אז. ואני גם שמח שאת בועד, ואני לא מבין למה את חוששת שלא תהיי בועד הבא.

הנוהג בעמותה הוא דווקא ברור ופשוט, קל לראות את זה לפי תאריכי אישור החברות של החברים בכל השנים האחרונות - יום לפני, או ביום האסיפה, כאשר בינתיים רק אדם אחד נפסל מלהיות חבר.

השינוי שנעשה הפעם הוא התקדימי. הוא גם מנוגד לחוות דעת משפטית (שימי לב, אתם הייתם הראשונים לפנות לעו״ד) שאותה אתם הזמנתם. ההחלטה שלכם פשוט לא קבילה ולא דמוקרטית, ואתם גם מצויים בניגוד אינטרסים שזועק לשמים. עד כדי שעצוב לי שהאנשים הטובים שהקימו את הסדנא משרתים קוניקטורה מסוימת שנוחה להם (והם טועים בזה) ולא ערכים, מנהל תקין או כל ערך שהיה צריך לעמוד לנגד עיניהם כשועד מתבצר בכיסאו בצורה בוטה כל כך.

אבל אם את חושבת באמת ובתמים שהחלטתכם סבירה וחוקית - ניתן לביהמ״ש להכריע. לצערי. כל מי שניסה לגשר פה על הפערים (הלא גדולים) קיבל ״כן״ ממני ו-״לא״ מהצד ״השני״ יהא אשר יהא.

אין לי צורך להתנדב לוועד, נתבקשתי לעזור ונעניתי. רק לא באתי להתנדב במשך שנים בסדנא כדי לסבך את משפחתי בתביעות משפטיות. אני מקווה שנוכל למצוא פתרונות שהיו טובים יותר למטרות שלשמן באנו לתרום. ננסה לדבר אחרי החג.

כל מי שמתנדב לועד צריך להודות לו, וכל מי שמתמודד לועד יש לו סיבות לרצות להיות שם. גם את וגם מיכל מיכאלי אומרות שזו לא השנה הראשונה שם ושזה לא חובה שתשבו שם. אני חושב שמי שמגיע לועד, חייב להגיע עם איזה רעב מטורף לעשות הרבה למען העמותה, בעיקר בתקופות קשות. אם זה לא בוער בעצמותיכן, למה כל כך להתנגד לכך שיגיעו אנשים אחרים? אני באמת שואל…

גל יקר,
זו השנה הראשונה שלי בוועד, שנת הקורונה. להזכירך שבתחילת הדרך אמרת לי שה"רעב" שלי גבוה מידי כשניסיתי לארגן ערב פיצ’ים של פרויקטי הסדנה עם תורמים שונים. נראה לי שכדאי שננסה לדבר במוצאי החג ולמצוא פתרון שיקדם את צרכי הסדנא ואת צרכי ANYWAY בצורה שתהיה טובה ונעימה לכולם. אני אופטימית כי כבר הצלחנו בעבר לעשות דברים טובים יחד. חג שמח!

רק להסתכל ברשימה של אלו שנשללה מהם זכות הצבעה ולזהות מתנדבים שכבר מעל שנתיים מתנדבים ואפילו לפני. בושה. כל זה רק כי מילאו פרטים בגוגל פורמס בעת שלא הייתה נוחה לגורמים מסוימים (ועוד אחרי ראש הועד ביקש להירשם בסלאק)…

היי,
ניסיתי לעשות קצת סדר ולהבין מי הם 140 האנשים שלא אישרו להם להצטרף כחברים לסדנא. מדובר באנשים שבקשת חברותם נדחתה וידונו בה אחרי בחירת הועד החדש.

בפרוטוקולים של הועד רשום שהרשימה חסויה:

• הוועד עיין בבקשות החברות שתועדו כאן (המסמך מכיל פרטי זיהוי אישיים של חברי עמותה ושל מבקשי חברות ועל כן נשאר חסוי). המסמך כולל כ-140 בקשות הצטרפות, אירוע תקדימי בסדנא.

בשרשור אחר נאמר שפנקס חברים “מכיל מידע אישי ורגיש על חברי העמותה כגון (בין היתר) מספר ת״ז, טלפון, כתובת דוא״ל וכתובת מגורים”.

מצד שני, ישנה רשימה פתוחה שהלינק אליה שותף בשרשור אחר.

ברשימה הפתוחה הנ"ל אין ת"ז, טלפון, כתובת דוא"ל או כתובת מגורים. אז אני מניח שיש 2 רשימות מסתובבות?

אני הסתכלתי ברשימה הפתוחה (אין לי גישה לחסויה).

בפרוטוקולים של הועד כאמור מדובר על “כ- 140 בקשות”, אבל ברשימה הפתוחה ישנם:

• 46 בקשות חברות עד ה- 4.9 כולל
  • 83 בקשות חברות מה- 5.9 ואילך
    סה"כ: 129 בקשות

אז כנראה שהרשימה הפתוחה לא זהה לרשימה החסויה, או שספרו לא נכון (או שאני ספרתי לא נכון :stuck_out_tongue_winking_eye:).

כדי לעזור לכולנו להבין קצת יותר מי הם האנשים שהסדנא החליטה שלא לאפשר להצטרף כחברים, וכדי להנגיש את המידע לציבור :grin:, לקחתי את הרשימה הפתוחה וסידרתי אותה בפורמט שיהיה קל לקרוא אותו.

בנוסף, הסרתי את המידע הבא מהשאלה “כמה מילים עלי”, שלדעתי לא רלוונטי:

• גיל, מקום מגורים מצב משפחתי (הרוב לא ציינו אבל היו כמה שכן)
  • בקשות לעזרה במציאת עבודה
  • שמות משפחה

בנוסף תיקנתי טעויות כתיב :slightly_smiling_face:

ההדגשות הן שלי, והן מדגישות את התכונות שהסדנא לרוב מחפשת בפעילים:

• מוטיבציה ערכית
  • ניסיון בתכנות ובדאטה - כי למיטב הבנתי זה ה- skill שלרוב חסר לנו
  • התנדבות בפועל בסדנא

הרשימה הנ"ל מחולקת לשני חלקים - מי שביקשו להצטרף לפני ה- 4.9 ומי שביקשו מה- 5.9 ואילך.
הסיבה לכך היא שלפי חוות הדעת המשפטית שהסדנא הזמינה, עו"ד קלינגר ההתייחסות לקבוצות הללו בצורה שונה.

בפרוטוקול האחרון של הועד רשום:

הוועד החליט כי מעל מאה בקשות ההצטרפות כחבר לעמותה שהוגשו לאחרונה, יידונו כולן על ידי הוועד החדש שייבחר.

אבל בתחילת הפרוטוקול רשום “כ- 140 בקשות הצטרפות”. אז לא ברור מה עלה בגורלן של ה- 40 הנוספות.

אני חייב לציין שאישית הייתי שמח אם היו נוקבים במספרים מדויקים, וגם מתייחסים לתאריכים (X הבקשות שהוגשו מתאריך Y עד תאריך Z).

להלן המגישים מ- 20.8.20 עד 4.9

(למה דווקא 20.8.20? כי בין ה- 14.10.19 עד 19.8.20 לא הוגשו בקשות הצטרפות ואני מניח ש- 6 הבקשות שהוגשו לפני ה- 14.10.19 אושרו, למרות שהן מופיעות תחת “מצטרפים חדשים”).

1. דניאל

אני מבקש/ת להצטרף לעמותה כי:
    מאמין בהנגשת מידע לציבור

כמה מילים עלי:
    מפתח

1. אדוה
    אני משתתפת בפרויקט ANYWAY

1. זיו הרפז
    זמינות מידע חשובה

כמה מילים עלי:
    מתנדב

1. אמוץ

כמה מילים עלי:
    הייתי פעיל ואני מעוניין להיות פעיל בעתיד
    אני איש UX

1. אייל
    I favor the vision and love the projects

כמה מילים עלי:
    Former Chemical and environmental eng , with career transition to web development

1. עומר
    אני מתכנת, מעריך את מה שאתם עושים

כמה מילים עלי:
    פולסטאק dev, עובד היום ב- Via

1. אלון
    חבר בפרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    דאטה אנליסט, עם זיקה עיתונאית חזקה

1. רוב
    תורם לקוד פתוח של הסדנא בפרוייקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מפתח פולסטאק וסטודנט למדעי המחשב שאוהב לתרום לקוד הפתוח

1. מעיין
    אני מעוניינת לקדם את סוגיית תאונות הדרכים (וגם כי אני נמצאת במיזם ANYWAY כבר כמה חודשים)

כמה מילים עלי:
    סטודנטית לפסיכולוגיה ומדעי המדינה באוניברסיטת “בן גוריון”. בעלת רקע טכנולוגי והדרכתי

1. עידן
    מאמין בחופש מידע, ובחשיבות השקיפות והנגשת מידע כבסיס לחיזוק הדמוקרטיה והחברה בישראל.

כמה מילים עלי:
    לא ערמומי בכלל. אוהב עברית. מאמין במדינה. סקרן. עושה מאמץ שליבי ופי יהיו שווים משהו.

1. חן
    אני כבר מתנדבת בה :slight_smile:

כמה מילים עלי:
    אוהבת נתונים

1. דרור
    נחמד שם

כמה מילים עלי:
    אני תוכניתן בעמותה

1. גיל
    מאמין שהדרך לשיפור מצבם של אזרחי ישראל מתחילה בשקיפות שלטונית

כמה מילים עלי:
    עיתונאי רכב מאז שנת 1986 במדיות הגדולות בישראל וגם באתרים נישתיים. מתמחה בתעשיית הרכב, תחבורה חכמה ופוליטיקה של תחבורה

1. שלום
    שקיפות מידע לציבור - מידע נגיש לציבור יוצר מודעות

כמה מילים עלי:
    בוגר מסלול ממר״מ, יזם הייטק,ְ הובלתי כמנכ״ל: סאפיינס, נס, מטריקס, בוס, שלקייס

1. יותם
    אני מעוניין להצטרף מכיוון שלדעתי, דווקא בימים אלו עתידה וחוסנה של מדינת ישראל תלוי הרבה מאוד בשקיפות שלטונית. אני מעוניין לקדם זאת.

כמה מילים עלי:
    בחמש השנים האחרונות לקחתי חלק במספר קמפיינים פוליטיים, רובם בקנה מידה ארצי, במגוון תפקידים בעיקר בהיבט הארגוני. כמו כן, עבדתי כיועץ פרלמנטרי בכנסת כשנתיים ומאז אני עוסק ביעוץ ארגוני. עוד מתקופתי כסטודנט השתמשתי בכלים ובמאגרים שהסדנא מעמידה לרשות הציבור. אני מעוניין לקחת חלק, לסייע בקידום ושכלול הכלים המאפשרים לציבור לגשת למידע בנושאים אודות פעילות הממשלה ומוסדות הציבור בישראל.

1. זיו
    רוצה להשפיע

כמה מילים עלי:
    מפתח

1. אלה
    מאמינה במטרותיה

כמה מילים עלי:
    פעילה חברתית מאז לימודי באוניברסיטת בן גוריון. עבדתי כיועצת פרלמנטרית ועובדת בניהול פרוייקטים חברתיים ועסקיים, אסטרטגיה, כתיבת תוכן וניהול ניו מדיה

1. אביה
    הייתי פעיל בעבר בסדנה, ומקווה מאד ששוב בעתיד הקרוב

כמה מילים עלי:
    לקחתי חלק ב- ANYWAY, משתדל להיות נחמד סך הכל…

1. בר
    מאד מתחברת לאידאולוגיה והמשימה של העמותה וגם לדרך העבודה הקולבורטיבית. מאד מאמינה בשיתופי פעולה רב תחומיים, תמיד מחפשת לתרום ולהיות חלק מקהילה כזו ולהשתמש בעיצוב ככלי לשיפור חיובי על החברה והסביבה שאנחנו חיים בה. "נעים להכיר :slight_smile:

כמה מילים עלי:
    מעצבת מוצר וחווית משתמש. בוגרת בצלאל. עם רקע ביזמות, במשך כשנתיים מייסדת שותפה של סטארטאפ טכנולוגי יחד עם שותף פלסטיני, בו פיתחנו פתרון IoT וממשק משתמש דיגיטלי נלווה, לניהול משאבי מים במדינות מתפתחות. עבדתי על פרויקטים שונים שהחוט המקשר ביניהם הוא ה- Mission - מטרת על להשפיע לטובה על החברה והסביבה שבה אנו חיים. בכולם שילבתי מתודות וכלים מתחום ה-Design Thinking ו- Service Design. כדי לפצח ולפתח פתרונות משמעותיים, הוליסטיים, יצירתיים ואתיים. בחודשים האחרונים עבדתי בתחום ה- Conversation Design, בסטארטאפ Kai שמפתח מוצר מבוסס AI לשיפור ה-Wellbeing דרך פסיכולוגיה חיובית, שיפור הרגלים ושיפור יעדים אישיים.

1. אדל
    I’m volunteering at Hasadna (project ANYWAY)

כמה מילים עלי:
    Fullstack developer, volunteering in Newsflash Infographics

1. יואב
    שקיפות חשובה לי כאזרח ואני רוצה לתרום במקום שאני מרגיש שאני יכול להשפיע

כמה מילים עלי:
    מפתח Web. ג׳אווה ופייטון בצד שרת, ריאקט בצד לקוח.

1. אפרת
    השקיפות חשובה לי וברצוני להשפיע

כמה מילים עלי:
    אשמח להשפיע בנושאים הציבוריים שחשובים לי

1. אדם
    אני עובד כבר מספר שנים בעולמות היזמות ואני רואה אילו פרוייקטים חשובים ומעניינים אתם בונים וחושב שיכול לתרום מתוך הניסיון שלי בבניית מיזמים. שקיפות ציבורית זה חשוב, אחד הפערים הגדולים היום לדעתי בישראל הוא שקיפות של המידע שקבור במעמקי ארכיונים ומערכות סגורות שבגינו אנחנו כחברה לא מבצעים החלטות מספיק אופטימליות.

כמה מילים עלי:
    משרת מילואים פעיל בגדוד הסיור של צנחנים חטיבה דרומית. שותף מייסד בחברת קידמה אינוביישן (www.quedma.com), הבונה ומפעילה מסגרות חינוך ליזמות ותכניות האצה. החברה קיימת 4 שנים וביחד עם שותף נוסף אנחנו עובדים היום עם שלל ארגונים ציבוריים, פרטיים, אקדמיה וחו"ל כדי לסייע ליזמים בתחילת הדרך.

1. אביב
    שקיפות היא ערך עליון ופרויקט חשיפת התקציב מבורך.

כמה מילים עלי:
    אזרח מעורב

1. נעמה
    יש ידע שמשרד הבריאות מחביא לגבי המתמחים לרפואה שהם בעצם הכוח המרכזי של הרפואה הציבורית

כמה מילים עלי:
    אני מנהלת מטה של ארגון המתמחים לרפואה, עוסקת באקטיביזם כבר כמה שנים

1. שי
    פעילותה חשובה, ואני אוכל לתרום

כמה מילים עלי:
    יועץ לשר הכלכלה עמיר פרץ.

1. הנס
    אני מאוד מזדהה עם ערכי הסדנא לידע ציבורי ועם החשיבות של שקיפות שלטונית ובהנגשת הסדנא לקהלים מגוונים

כמה מילים עלי:
    יזם הייטק, אסטרטג חדשנות וקטליסט פיתוח עסקי וכלכלי עם 22 שנות ניסיון בייזום והובלת פרויקטים בהייטק. פעיל מאוד למען חיבור החברה הערבית לתעשיית וכלכלת החדשנות בישראל ולקידום ההייטק והחדשנות בחברה הערבית כמנוף לפיתוח כלכלי וחברתי

1. דקלה
    ברצוני להצטרף לעמותה לאחר ששמעתי את מטרותיה והן מתיישבות עם סדר היום שלי, אשמח להפיץ שקיפות וידע ציבורי למען הקהילה.

כמה מילים עלי:
    עובדת באוניברסיטה העברית בירושלים, באגף לקשרי חוץ ופיתוח משאבים. במסגרת תפקידי מרכזת את פעילות חבר הנאמנים וידידי האוניברסיטה תחום ישראל. בנוסף לכך, פעילה חברתית-פוליטית, הן במסגרת הארצית והן במסגרת העירונית. האני מאמין שלי: לעשות טוב ולהפיץ טוב בקהילה בה אני מתגוררת.

1. סרגיי
    כמה מילים עלי:
    מפתח פרונט

1. דניאל
    מדינה מתוקנת היא מדינה שבה אזרחים חשופים למידע והחלטות שלטוניות מתקבלות בה על סמך נתונים.

כמה מילים עלי:
    מייסדת www.Peech-ai.com ועורכת וידאו מנוסה.

1. יובל
    מתנדב בעמותה

כמה מילים עלי:
    מוביל צוות פרונט ב-ANYWAY

1. יעל
    אני פעילה בצוות הפרונט אנד במחולל האינפוגרפיקות של ANYWAY כבר שבעה חודשים. אשמח להצטרף כדי להשתתף באסיפה הכללית ולהצביע בבחירות לועד המנהל.

כמה מילים עלי:
    מפתחת פרונט אנד (ריאקט) עם רקע של למידה עצמאית. לצד ההתנדבות בסדנא, עובדת על שיפור ותחזוק אפליקציות ווב שבניתי ומנגנת בקונטרבס בתזמורת.

1. הילה
    אני מתחברת למטרות העמותה, להנגשת מידע וקידום שקיפות.

כמה מילים עלי:
    מחנכת במשרד החינוך. יש לי משפחה, בריאות ומשכנתא.

1. אלעד
    מזדהה עם מטרות הארגון

כמה מילים עלי:
    מנהל פרויקטים בתחום טכנולוגיות וחדשנות בחינוך

1. שרון
    מעניין אותי

1. נמרוד
    אני רואה עניין בהנגשת הידע הציבורי לציבורי לצורך חיזוק הדמוקרטיה, השקיפות השלטונית ותהליכי קבלת החלטות מבוססי עובדות.

כמה מילים עלי:
    עוקב אחר פעילויות העמותה כבר שנים וכעת מצטרף.

1. דוד
    שקיפות חשובה לי

כמה מילים עלי:
    סטודנט לתואר שני בסטטיסטיקה ו- Data Science, עובד לשעבר במגזר הציבורי וכיום במגזר השלישי

1. ליאור
    הנושא של שקיפות מאוד מאוד חשוב עבורי וחשוב שלציבור תהיה אפשרות לדעת על החלטות שקורות בכנסת ובממשלה.

כמה מילים עלי:
    חבר במועצת תלמידים בחולון והנושא שהסדנא מקדמת מאוד מאוד חשובה עבורי. אשמח לקחת חלק בפעילות החשובה.

1. דרור
    מתנדב בסדנא

כמה מילים עלי:
    מתכנת דוט נט, ריאקט , פעיל חברתי וסביבתי

1. דיויד
    אני מתנדב בה

כמה מילים עלי:
    מתנדב ב- ANYWAY

1. דביר
    להשפיע על עתיד הסדנא מעבר לתרומה כחלק אינטגרלי בפרוייקטים

כמה מילים עלי:
    Big data engineer חבר בסדנא כבר שנה

1. אבי
    מתנדב ANYWAY

כמה מילים עלי:
    עובד כראש צוות בחברת סטארטאפ בתחום החקלאות

1. יוסי
    אני חלק וכותב קוד ל- ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מהנדס תוכנה. אוהב מאוד תוכנה ושמח לקחת חלק ולתרום

1. שני
    מתנדבת בפרוייקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    אני מהנדסת תוכנה בעלת 6 שנות ניסיון, מתנדבת בצוות הבקאנד.

1. דביר
    מטרתה חשובה ויכול לתרום בקידוד מערכות העמותה

כמה מילים עלי:
    בעל תואר ראשון במדעי המחשב, אוהב לרכב על סוסים, להבין איך דברים עובדים ולכתוב קוד

1. יובל
    מתנדב בפרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    סטודנט להנדסת תעשייה וניהול, עובד כדאטה אנליסט

5.9 ואילך

1. איתי
    מתנדב בפרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מנהל IT בחברת יבוא

1. עידו
    תורם קוד פתוח ב- ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מתכנת שכותב רוב בפרויקט

1. נופר
    להוות גורם מפקח על מקבלי החלטות

כמה מילים עלי:
    עובדת כמהנדסת חומרה, וחשוב לי לקחת אחריות כאזרחית ולבחון את מקבלי ההחלטות בפעילותם

1. ויקי
    אני מתנדבת ב- ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מתכנתת במקצוע, מתנדבת כאן בסדנא כמתכנתת בפרוייקט ANYWAY

1. מרווה
    חשיפת מידע ושקיפות לציבור הינה ערך עליון וחשוב עבורי על מנת שכל אחד יוכל להבין את ההתנהלות הנוכחית ולקחת חלק בשינוי ליצירת עתיד טוב יותר

כמה מילים עלי:
    בעלת תואר בהנדסת חשמל וכלכלה מהטכניון

1. עומר
    אני מתנדב בסדנא

כמה מילים עלי:
    אני מהנדס תוכנה. חשובה לי מאד שקיפות ולכן אני מתנדב בסדנא.

1. ליאור
    אני מאמינה שהעמותה תשנה את המציאות

1. רניה
    אני מתנדבת

כמה מילים עלי:
    מעצבת במקצועי

1. עמוס
    אני מתנדב עבור פרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    אני מפתח בתהליך הסבה לדאטה סיינס

1. אלעזר
    אני פעיל בפרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    דוקטורנט למדעי המחשב בטכניון

1. כרמל
    אני מתנדב למען הסדנא כבר מספר חודשים

1. שגיב
    אני מעוניין להשפיע על עיסוק העמותה

כמה מילים עלי:
    מדען נתונים באמ"ן, התעסקתי בעבר בפרויקט ANYWAY

1. אלה
    אני מתנדבת בסדנא מעל לשנה

כמה מילים עלי:
    מהנדסת אלגוריתמים בסמסונג, מתנדבת בצוות הדאטה ב- ANYWAY

1. שלו
    אני מתנדב בסדנא מעל לשנה

כמה מילים עלי:
    מתנדב בצוות הדאטה של ANYWAY

1. ג’ניה
    מעוניין לתרום

כמה מילים עלי:
    מהנדס Devops עם 3+ שנות ניסיון

1. איתמר
    אני משתתף בפרוייקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מתכנת ועושה Devops

1. אושר
    אם אין מידע אין דמוקרטיה

כמה מילים עלי:
    מפתח תוכנה.

1. רותם
    אני אשמח שהסדנה תנגיש נתונים שיגרמו לציבור לנהל מאבקים יותר אפקטיביים.

כמה מילים עלי:
    מהנדסת חשמל. אשמח לקחת חלק בהנגשת מידע שיסייעו להפחית את כמות הנפגעים בתאונות דרכים.

1. יוני
    שקיפות המידע חשובה לי, ובפרט הפרוייקט של ANYWAY שמציל חיים

כמה מילים עלי:
    אני מפתח ו- Data Scientist

1. אור
    אני מאמינה בחשיבות העמותה ותרומתה

כמה מילים עלי:
    סטודנטית

1. אניה
    אני מתנדבת

כמה מילים עלי:
    מעצבת

1. שני
    מתנדבת בסדנא ופעילה בתחום האופן סורס

כמה מילים עלי:
    מהנדסת תוכנה, עובדת ברד האט, פעילה חברתית ותומכת באופן סורס

1. ברוך
    מתחבר לכל העבודה שנעשית בסדנה ומתנדב כחצי שנה בפרויקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    אנליסט שיווק ואיש דאטה

1. אופיר
    הערכים כל כך הגיוניים לי :slight_smile: רוצה להבין יותר לגבי רשויות, יש תחושה שמנסים לבלבל בכוונה

כמה מילים עלי:
    נטורופתית, עובדת בחברת אקוסאפ

1. בני
    אני חושב שמה שהיא עושה חשוב מאד, חסר לציבור ידע על מנת להבין את התמונה המלאה של המצב.

כמה מילים עלי:
    סטודנט לתואר שני

1. רותם
    כדי להרחיב את הפעילות הציבורית שלי

1. רחלי
    תחומי הפעילות של העמותה מעניינים אותי מאוד, יצא לי להשתמש בהם פעמים רבות ואני מעוניינת להיות מעורבת יותר בפעילות במידת האפשר

כמה מילים עלי:
    סטודנטית למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית (תואר שני) ועובדת ברשות לקידום מעמד האישה שבמשרד לשוויון חברתי. מאוד אוהבת את כל התחום הציבורי ומקווה להמשיך לפעול בו עוד שנים רבות.

1. אירה
    אני מתנדבת ב- ANYWAY

כמה מילים עלי:
    סטודנטית לתואר שני במדמ"ח בתחום של Machine Learning

1. מיכל
    מתנדבת מזה שנתיים בצוות ANYWAY

כמה מילים עלי:
    עוסקת בתחום ניתוח הנתונים (גיאוגרפי, בסיסי נתונים) מזה שנים רבות. רואה חשיבות בפעילות הסדנא בתחומים בה היא עוסקת לכן הצרטרפתי לשורותיה.

1. נועם
    עניין

כמה מילים עלי:
    חוקר ds בצהל

1. ברק
    מעריך פועלכם

כמה מילים עלי:
    אקטיביסט

1. מיכל
    חשוב לי להשתתף

כמה מילים עלי:
    סטודנטית להנדסת תוכנה

1. דינה
    אני רוצה לתמוך בפרויקטים שקרובים לליבי שעוסקים בשקיפות שלטונים

כמה מילים עלי:
    דוקטורנטית למדעי המחשב - ביואינפורמטיקה

1. עמרי
    חשוב לי להשפיע ולנסות לעזור בתחומים שאני יכול כדי להפוך את הסביבה לטובה יותר.

כמה מילים עלי:
    יוצא 8200, עתיד להתחיל לימודיי בטכניון באוקטובר הקרוב.

1. לאוניד
    הנגשת מידע מונעת שחיתות ומייעלת את המערכת

כמה מילים עלי:
    כלכלן במגזר הבריאות

1. טל
    אני מאמין בחופש ידע

כמה מילים עלי:
    סטודנט לפיזיקה

1. טל
    מעורבותם של אזרחים בנעשה במדינתם הינה חלק בלתי נפרד מדמוקרטיה מתפקדת

כמה מילים עלי:
    אני מוזיקאית ומורה למוזיקה.

1. מיקה
    חשוב לי לקחת חלק במיזם החשוב הזה

1. אסף
    על מנת להשפיע

כמה מילים עלי:
    מתכנת עם כ-15 שנות נסיון במגוון תחומים. הצטרפתי כמתנדב לפני כחצי שנה, ואני מוביל שינוי טכני רחב היקף בצוות ANYWAY (באקנד)

1. תמר
    חשוב לי מבחינה חברתית. ודמוקרטית.

כמה מילים עלי:
    עוסקת בתפקידי ניהול אדמנסטרטיבי, שירות לקוחות

1. נועם
    חבר המליץ לי

כמה מילים עלי:
    בוגר תיכון הכפר הירוק בהצטיינות , וקצין משוחרר

1. סיון
    גוף חשוב להנגשת מידע

כמה מילים עלי:
    אזרחית שאכפת לה

1. דפנה
    כדי להשפיע על התפקידים הנבחרים

1. בר
    חשוב לי חופש המידע והנגשתו לציבור הרחב

כמה מילים עלי:
    דוגל בעקרונות החופש והדמוקרטיה

1. אדם
    מתנדב ב- ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מתנדב בצוות בקאנד

1. מיקה
    חשוב לי לקחת חלק במיזם החשוב הזה

1. איתי
    מעוניין להיות חלק אקטיבי סדנא

כמה מילים עלי:
    בוגר הנדסת תעשייה וניהול, Data Engineer

1. מיקי
    אני תורם עבודה כ Devops

כמה מילים עלי:
    DevOps engineer

1. מיקי
    התנדבתי בה בעבר, אני חושב שהיא חשובה ואשמח להמשיך ולתרום כשאוכל

כמה מילים עלי:
    מפתח פרונט אנד, מאמין במידע

1. הדס
    אני מתעניינת בפעילות העמותה

כמה מילים עלי:
    מתעניינת מאוד בהשפעה על דברים במדינה

1. רוני
    שקיפות מידע זה כלי מאוד חשוב ע״מ לתת יותר מוטיבציה לנבחרי הציבור לפעול עבור הציבור

כמה מילים עלי:
    פעיל סביבתי וחברתי בשומרי הבית וארגונים נוספים

1. אלמוג
    מעוניינת לסייע בפנסיה פתוחה

כמה מילים עלי:
    מחנכת ומורה לתיאטרון, מנהלת סושיאל ושיווק באינטרנט.

1. ענבל
    אני מתחברת מאוד למטרות הפרוייקט שלנו בפרט ושל העמותה לידע ציבורי בכלל. הייתי שמחה להעמיק את ההכרות ואת הקשר עם העמותה שבה אני מאמינה ולהיות שותפה פעילה לדרך.

כמה מילים עלי:
    מתנדבת כחלק מהצוות המוביל ב-ANYWAY בחצי השנה האחרונה. יש לי תואר ראשון במדעי המחשב מהאוניברסיטה העברית וניסיון בעבודה בהייטק כמפתחת תוכנה וכאשת דאטה סיינס.

1. אייל
    הפעילות שלכם חשובה עד מאד בהנגשת מידע וקידום

כמה מילים עלי:
    יזם חברתי, נשוי + 2 , מומחה לאופניים ועובד כיום כעוזר המקצועי של מיטל להבי, סגנית ראש העיר תל אביב יפו

1. אייל
    מכיר בחשיבות הסדנא

כמה מילים עלי:
    אורבניסט

1. גל
    השתתפתי בעבר באקטונים ואני מאמין בעשיית העמותה להגדיל את השקיפות והנגישות למידע בישראל וחושב שזה נושא קריטי במיוחד היום

כמה מילים עלי:
    יזם וטנולוג, גר בתל אביב. רקע בתכנות, סייבר, והקמתי 2 חברות

1. ניר
    בעת הזאת, של חוסר שקיפות וחוסר אמון ציבורי במערכת הפוליטית חשוב להנגיש לציבור את עיקרי התהליכים המרכיבים את ניהול המדיניות הציבורית בארץ

כמה מילים עלי:
    דובר האגודה לזכויות האזרח

1. עמרי
    מטרותיה חשובות בעיניי

כמה מילים עלי:
    צלם

1. טל
    -אין-

כמה מילים עלי:
    -אין-

1. לימור
    אני רואה בשקיפות המידע במדינה נושא חשוב וחוששת מחוסר שקיפות במוסדות הציבור

כמה מילים עלי:
    אדריכלית נוף, בעלת עסק עצמאי ומעסיקה מעל 20 עובדים.

1. יובב
    חשוב לי להיות חלק מהארגון שנעזרתי בו בעבר

כמה מילים עלי:
    חבר מועצת העיר ירושלים

1. אדם
    להיות שותף בקבלת ויישום החלטות.

כמה מילים עלי:
    בוגר תואר ראשון במשפטים, יזם ויועץ דגיטלי

1. הדר
    אמנם לאחרונה לא הייתי מעורבת בהכל כי אני עדיין בלימודי התוכנה, אבל בהחלט הייתי רוצה לשמור על הקשר ובעתיד הקרוב להתנדב יותר

כמה מילים עלי:
    כרגע בהסבה לפיתוח תוכנה בשפת c, סיימתי תואר ראשון בהדנסה תעשייה וניהול

1. אליעד
    כדי שאוכל להצביע ולהשפיע

כמה מילים עלי:
    מתנדב כ-3 חודשים ב-ANYWAY

1. רונן
    רוצה להשפיע

כמה מילים עלי:
    עצמאי

1. יוקי
    אני בעד שקיפות ציבורית והנגשת המידע הממשלתי לציבור

כמה מילים עלי:
    אני עורך דין שפועל בתחום התביעות הייצוגיות והציבוריות

1. לאה
    אני רוצה להשפיע וחושבת שחשוב שתהיה שקיפות

כמה מילים עלי:
    עובדת כתוכניתנית ETL

1. עמית
    הנושאים מעניינים ואני אקטיביסט פוליטי והייטקיסט

כמה מילים עלי:
    הייטקיסט, פעיל מקומי חברתי ופוליטי, פעיל בנושאי עיר חכמה

1. דמיטרי
    אני תורם לפרוייקט ANYWAY

כמה מילים עלי:
    מהנדס וחובב קוד פתוח

1. רפי
    אני סבור שדווקא בימים טרופים אלו הנגשת ידע ציבורי הינו מטרה חשובה שאני מעוניין לקדם ברמה החברתית.

כמה מילים עלי:
    עו"ד

1. עידן
    כי יש לי הרבה ידע וניסיון בתחום

כמה מילים עלי:
    מנכ"ל העמותה לכלכלה בת קיימא. עיתונאי כלכלי לשעבר ועבד במספר תפקידים שונים ככלכלן. זאת מקביל למעורבות חברתית וסביבתית עניפה הנמשכת עד היום . חבר ועד מנהל במגמה ירוקה. מחזיק בתואר ראשון בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ובתואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה (MBA).

1. עדן
    אני Data Analyst

כמה מילים עלי:
    יוצאת 8200

1. א.
    התנדבתי קצת בעבר ומאמין מאוד בערכי השקיפות

כמה מילים עלי:
    פעיל אזרחי מאמין בשקיפות

1. אמיר
    חשוב לי לקדם ידע ציבורי ואת הנגשתו לציבור

1. טל
    אני מאמינה בערכי העמותה ושואפת לקדם אותם

כמה מילים עלי:
    סטודנטית ופעילה חברתית

1. אפק
    התנדבתי בעבר

כמה מילים עלי:
    עובד כדאטה סיינטיסט

1. עינת
    אני מתחילה להתנדב בפרוייקט ANYWAY ומאוד מאמינה בדרך ובעשייה שלכם

כמה מילים עלי:
    מפתחת מובייל מירוחם, מאמינה גדולה בקהילה והתנדבות ועשייה למען ה- Greater Good

1. וסקו
    אשמח להשפיע ולשנות בתחומים שאני יכול :slight_smile:

כמה מילים עלי:
    מסיים תואר במדעי המחשב, אשמח לתרום מיכולותי לפרויקטים הקיימים.

1. רות
    מתנדבת בצוות ANYWAY

כמה מילים עלי:
    אזרחית מודאגת ומתכנתת תותחית

1. דניאל
    כי העתיד המדיני שלנו שזור בטכנולוגיה והסדנא זה איפה שהעתיד הזה נפתח

כמה מילים עלי:
    אוהב לפתח, ליצור ולהוביל שינויים, אני אוהב לבנות דברים ולהנגיש מידע לציבור

1. עמי
    פעילות העמותה חשובה מאוד ותורמת למנהל תקין ושקיפות התנהלות גופי הממשל.

כמה מילים עלי:
    פעיל חברתי ותיק במספר עמותות ובזירה המקומית (ועד שכונה, פייסבוק וכד’). הייתי נציג ציבור למשך שנתיים בדירקטוריון של חברת חלמיש. שותף ויזם של מספר פרויקטים קהילתיים. בעל ידע רחב בהתחדשות עירונית (מנקודת מבט הדיירים)

1. סלומון
    מעונין להשפיע

כמה מילים עלי:
    מתנדב בעמותה כמפתח Fullstack בפרויקט ANYWAY

1. יותם
    אני פעיל בפרוייקט Open-Bus

כמה מילים עלי:
    סטודנט לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

@Ofer_Bartal חתכ׳ת עבודה! יש לך דרך פשוטה להציג מידע סיכומי? נניח כמה מתנדבים בפועל, כמה בגלל שמאמינים בערכים וכו׳? זה יכול להיות מגניב

אבל גם זה דיי מראה שצדקתי בהערכה שלי לא?

חתכ׳ת עבודה!

תודה! :slight_smile:

יש לך דרך פשוטה להציג מידע סיכומי? נניח כמה מתנדבים בפועל, כמה בגלל שמאמינים בערכים וכו׳? זה יכול להיות מגניב

לא היתה שאלה על מי מתנדב, כמה זמן, שאלה על ערכים וכו. לכן אי אפשר יהיה לדעת כמה אנשים באמת מתנדבים, אלא רק כמה אנשים הזכירו התנדבות בבקשת הצטרפות. כלומר, זה חסם תחתון למספר המתנדבים בפועל. אותו דבר על ערכים.

אבל גם זה דיי מראה שצדקתי בהערכה שלי לא?

לאיזו הערכה אתה מתייחס?

עופר עבודה מעולה!!
זה מסיר הרבה ערפל מסביב לכל האירוע.
מה שכן, כמו שרשמת, כל זה היה מידע ידוע וגלוי גם לועד המכהן, אז על מה כל הטררם? למה לא לאשר אותם? מאמין שכמו שאת הגרף היה קל להוציא, גם בדיקה זריזה כזו הייתה קלה לעשות (ולא נגיד, לפנות לעו"ד).
מעניין מדוע הפעם הם החליטו לדחות את ההחלטה במקום הנוהג של לאשר עד היום שלפני הבחירות כמו תמיד? (אין באמת צורך שאני אסביר, כן?)

עופר עבודה מעולה!!

תודה רבה!

מה שכן, כמו שרשמת, כל זה היה מידע ידוע וגלוי גם לועד המכהן

קשה לדעת מה היה גלוי לועד המכהן כי המסמכים שבהם הם עיינו הם חסויים.

ולא נגיד, לפנות לעו"ד

לפנות לעו"ד לקבל חוות דעת זה רעיון טוב כשלא בטוחים מה נכון לעשות - כמו שאתה רואה, עו"ד קלינגר עשה עבודה מאוד יסודית ואני באופן אישי מאוד מעריך את היסודיות שלו.

מה שכן חסר לי בפרוטוקול של הועד זה ההתייחסות הבאה:
פירוט של אילו המלצות של החוות דעת המשפטית הועד החליט לקבל ואילו לדחות ולפעול אחרת.

מעניין מדוע הפעם הם החליטו לדחות את ההחלטה במקום הנוהג של לאשר עד היום שלפני הבחירות כמו תמיד

אני חושב שהועד יכול לענות על השאלה הזאת הכי טוב. בפרוטוקול יש את ההחלטה הסופית, אבל לא ראיתי שם נימוק להחלטה.
באופן אישי אני חושב שבמקרים שיש צורך להבין לעומק מה קורה, כמו במקרה הזה, עדיף דיונים כתובים מאשר בע"פ, כי יש יותר זמן לחשוב, אנשים יכולים לדייק יותר, להתבסס על נתונים ועובדות, כל אחד יכול להתייחס למה שאחרים אמרו וכו.

באופן כללי הפרוטוקול של הועד נעול לעריכה או להערה, אז אין ממש דרך להגיב. גם נראה שחוץ מסימונה, שאר חברי הועד לא ממש מגיבים פה בפורום, אז לא ברור איך משיגים מהם מידע נוסף :slight_smile:

מחשבה - אולי שווה בעצם לפרסם את הפרוטוקול של הועד בפורום, וככה לאפשר לאנשים להגיב? ככה לא צריך לחכות לפתיחת ההרשאה. מצד שני, אם נחכה והועד יחליט שהוא פותח את ההרשאה, בגוגל דוקס ההערות מתקשרות לטקסט ספציפי במסמך בצורת שרשור וזה די נוח. תוהה… :thinking:

אתה צודק בנוגע לכל הנקודות. מחזק ומסכים :slight_smile: