נוהל בחירות באינטרנט

את מתבלבלת ביני לבין @Mano3.

לפתוח הצבעה בשעה 23:00 (במקרה הטוב) זו בדיחה גרועה, אני מסכים עם מנו. גם לאפשר הצבעה רק במשך שעתיים על מערכת שאנחנו לא יודעים כמה בעיות/אתגרים יהיו בתפעול שלה נשמע לי בעייתי (אולי אנשים יצטרכו תמיכה טכנית ויש רק אדם קריב אחד?).

אם יש רצון טוב ולא ניסיון לדכא את הדמוקרטיה וההצבעה אפשר להעביר את ההיכרות עם המועמדים ליום קודם, או להתחיל את הישיבה בחמש. אפשר גם לאפשר לאנשים להצביע בלי להכריח אותם לשמוע דיונים שאולי לא מעניינים אותם. אני בטוח שיש כאלה שכן, אבל גם בבחירות הכלליות במדינה את לא בודקת בכניסה לקלפי אם כולם ישבו מספיק שעות מול הטלויזיה.

יש אינסוף פתרונות לבעיה - השאלה היא האם מנסים לעודד הצבעה או לדכא הצבעה. כרגע, מדכאים הצבעה וגם לוקחים צ׳אנס שיהיו אנשים שלא יצליחו/יספיקו להצביע רק מטעמים טכניים מאוד. וזה חבל ומעציב.

תגידי מור, כשדורית הציגה בשנה שעברה 8-9 מחבריה כמועמדים לועד, כאלה שנבחרו ומכהנים היום, הזדעקת על ההשתלטות העוינת? אני פשוט לא זוכר.

  • ולמה חוסר אמון על התהליך? כי את בעצמך פה מנסה לסייע לועד מכהן למצוא סעיפים תלושים מתחת לבלטות כדי לפסול עשרות מתנדבים יקרים מהפרויקט שלי, כי רק לך יש זכות להצביע מסתבר.

אני זוכר את כל מה שאמרת. כל זה קרה מיד אחרי שהייתה ההצבעה. אם זכרוני אינו מטעני, אני אפילו לא זוכר שהוצגו האנשים בשנה שעברה לפני שניתן היה להצביע. מה שאני כן זוכר, הוא שניתנו פתקי הצבעה עוד בהתחלה של האסיפה והייתי יכול להצביע וללכת גם בלי להקשיב בכלל למתרחש באסיפה.
למה זה צריך להיות שונה היום?
אני דווקא הולך לקראתך ואומר, בואו נציג את המועמדים קודם ואז נצביע, כדי שלפחות נהיה בטוחים שהמצביעים מכירים את המועמדים ולא רק מגיעים להצביע וללכת. אבל בחייך, להשאיר את המצביעים כל האסיפה עד השעות הקטנות של הלילה בשביל להצביע זה מגוחך. זכותו גם של מצביע להצביע גם בלי לשמוע מה הועד טוען שעשה במהלך השנה (בתור מתנדב שנתיים בסדנה, ההזדמנויות היחידות שיצא לי לשמוע על פועלו של הועד הוא מדברים שמרי סיפרה לי וזהו, לא הייתה נוכחות של הועד בפעילות היומיומית כלל. אם לועד היה כל כך הרבה לספר לנו, אז למה לא שמענו ממנו כלל במהלך השנה? במהלך הקורונה? או כפי שנאמר בכתובים “עכשיו באים?”)

לא הצלחת לשכנע אותי כלל שיש הצדקה לגיטימית לאחר את ההצבעה לשעה כל כך מאוחרת.
אני רק הולך ומשתכנע שכדי להתאים את עצמנו למה שהיה צריך שהליך ההצבעה יתקיים במקביל לאסיפה, החל מתחילתה ועד ל X זמן לאחר סופה.

מכיוון ששאלת, אף שלא בצורה היפה ביותר, אני אענה בצורה הכנה ביותר.

שנה שעברה הייתי בהריון מתקדם ועבדתי על פרוייקט גדול עם ממשלת קנדה שהסתיים לו באמצע חודש יוני. מכיוון ששני ההריונות הראשונים שלי נגמרו בעובר מת, החלטתי לקחת צעד אחורה מהסדנא כשהייתי בהריון כדי לא להכניס את עצמי ללחץ מיותר. לא הייתי נוכחת באסיפת החברים האחרונה, לא הצבעתי בה, ובקושי קראתי את הפורום אז. אם זה חטא לקחת צעד אחורה מהסדנא בגלל אירוע גדול בחיי סליחה על כך.

אבל, וזה אבל גדול, כששבי בזמנו הביאה אנשים להתמודד לועד הסדנא אני לא זוכרת שהבעת שום מחאה על כך, אף שהיית כבר עם ANYWAY בסדנא זמן מה. אני זוכרת ששנה אחרי ששבי הציעה מועמדים (וגם אז היא לא פקדה אף אחד מחוץ לסדנא להצביע להם), אני הצעתי את עצמי לתפקיד חברת וועד ואף הייתי בו שנה שלמה, שכן רציתי לשנות מבפנים. אני לא רואה שאתה מועמד להיות חבר ועד או ועדת ביקורת, אז אני מנסה להבין למה אתה כל כך מתגונן פה.

אני מעירה פה על הפתיל כי גם לי, כמוך, אכפת מהסדנא, וגם לי, בדיוק כמוך, אכפת שהעובדות יהיו מדוייקות. אני מעירה גם כי השקעתי הרבה זמן לפני שנתיים לכתוב הצעה על חברות, הצעה שדאגתי לעדכן את הסלאק בזמנו וגם היו אנשים מהסדנא שלא היו חברי שהגיבו עליו שכן הוא היה פתוח לכולם. מכיוון שהנושא האחרון מדבר בדיוק על מצב מי חברי הסדנא, נושא שעסקתי בו, אני מרגישה שאני יכולה לתרום. עצוב לי שלא נעשה עם ההצעה דבר על אף שהיא הועלתה באסיפה ודנו בה רבות. אני חושבת אבל שזה נושא שעדיין ראוי וכדאי שידברו עליו.

אם יש לך עוד אלו האשמות אלי, אשמח לשמוע ולדון בהן בפתיחות. אין לי מה להסתיר.

‪On Mon, Sep 14, 2020 at 6:18 PM ‫גל רייך דרך פורום הסדנא לידע ציבורי‬‎ [email protected] wrote:‬

צר לי לשמוע על הטרגדיות שעברת, מכל הלב, באופן הכנה ביותר אני יכול להגיד לך שאני מבין לליבך וגם אני, כידוע, עברתי מוות של אדם קרוב. מקווה שאת לא חושבת שאני אומר זאת מהפה אל החוץ.

כשאמרתי שאני לא זוכר, התכוונתי לכך שאני לא זוכר. אני גם לא שולל ממך את המעורבות/זכות ההצבעה ולא מחפש לך בציציות מתי ואיפה היית ומה עשית. זאת לעומת העולה מהדברים שכתבת - שצריך לשלול את הזכות הזאת מהמתנדבים בפרויקט שלי.

לגבי שבי, כמו גם לגבי דורית (כפי שעניתי לה וכפי שציינתי בתשובה למושון ועוד), אין לי טענות אליהן כלל וכלל. לגבי שבי, אני לא זוכר, אבל לגבי דורית היא היתה מאה אחוז גלויה, מאה אחוז פיירית ואף עשתה טובה גדולה לסדנא כי פשוט אף אחד לא רצה להיות מועמד. זו אחת הסיבות שכן היה חשוב לי להעשיר את הגלריה הפעם - שתהיה לאנשים אפשרות בחירה וכן, גם למתנדבים שלי, שכל מי שהגיע למפגשי הסדנא ראה אותם שוצפים וגודשים את המקום. כל הטענה שלי היא שיתייחסו אליי בדיוק באותו האופן, שיגידו תודה שהצלחתי לשכנע אנשים ראויים להגיש מועמדות, ויחליטו בעצמם אם להצביע להם או לא, מבלי להאשים אותי בהאשמות חסרות פשר.

אני גם זוכר שהתמודדת לועד ואני גם זוכר שהצבעתי לך, ואגב, הייתי מצביע לך גם היום, וגם תומך בהצעה שלך למודל החברות כי זה יותר מראוי והוא גם עושה הרבה היגיון. אבל אי אפשר, וזה לא הוגן כלפי אף אחד, לאמץ רטרואקטיבית הליכים שלא עוגנו באופן מסודר בתקנון. זו לא המשימה היחידה שהועד הנוכחי לא התעכב עליה, ואני לא כל כך מבין מדוע כולם פה מתעקשים שהוא חייב להישאר בהרכבו המלא בכל מחיר.

בינתיים, ותקני אותי אם אני טועה, את שייכת לאלו שבכלל לא רוצים לבדוק את פנקס החברים שננעל לראשונה בהיסטוריה של הסדנא ולא מאפשר לקהילה לבחון בשקיפות את השמות, ואת סיבות ההרשמה שלהם. כרגע מהשמועות שאני ניזון מהן הועד מחליט לא לדון בכלל באישור חברים חדשים, בניגוד להזמנה של יותם להצטרף לעמותה ובניגוד לתקנון הסדנא. הוא יעשה כך גם בשנה הבאה. ובזאת שלאחריה. כי זה ועד נצחי. הוא ישאר כאן כל עוד נח לו. זו דמוקרטיה. בסוף גם באמת לא יבואו מועמדים חדשים. או מתנדבים חדשים. מושלם.

התעלמת משאלות אחרות שלי כמו למשל אם את סבורה שמנכ״ל פורום קהלת הוא חבר ועד שמקדם את ערכי הסדנא. אבל אני סולח לך, את לא האישיו פה. אני גם באמת שואל אותך, עם יד על הלב, מרשימת ה-300 הקדושה - כשאנחנו יודעים שבפועל פחות מ10 מהם הגיעו במשך השנים להצביע לועד - כמה ראויים יותר מהמתנדבים שלי? כמה?

היי גל,

נתחיל בזה שלא תקפתי אותך, לא אמרתי שום דבר לגבי מתנדבי ANYWAY ולא אמרתי גם שהם לא ראויים. גם לא אמרתי שאני אצביע לועד הנוכחי בכלל (ובכלל לא חשבתי להצביע לכולם שם אם אני צריכה להיות כנה, אבל לא שאלת אותי, הנחת). בקיצור, אל תכניס לי מילים לפה (או מילים לפוסט). אל תנסה להיות פה דמגוג על חשבוני.

דבר שני, פנקס החברים עדיין פתוח ואפשר לצפות בו, אני לא מבינה על מה אתה בכלל מדבר?

דבר שלישי, לא, אתה לעולם לא תבין מה זה לעבור הפלה. אתה פשוט לא תבין את זה כי אתה לעולם לא תעבור את זה כי אתה גבר, אז אל תנסה אותי פה בבקשה. אתה לא יודע בכלל כמה לכתוב את הדברים האלו בפורום ציבורי זה דבר מאוד קשה נפשית לעבור שוב וכמה אני בכלל נסערת שכתבתי אותם. ההתנהגות שלך ביממה האחרונה מראה שזה לא כנה בכלל. אתה לא יכול לכתוב על המקלדת מה שבא לך כי אתה מרגיש מותקף או כי השד יודע מה ולחשוב שאחר כך אני אמשיך להתייחס אליך אותו הדבר, זה לא עובד ככה, וצר לי מאוד שבמקום לכתוב דברים בצורה עניינית ולהניח שיש טוב באנשים אתה חוזר ומתקיף, כותב דברים שלא אמרתי, מניח שאני רוצה לעשות דבר כזה או אחר וכו’.

זה מזכיר לי גם שאולי זה הזמן לכתוב לסדנא Code of Conduct כדי שדברים כאלו לא יקרו בעתיד.

‪On Mon, Sep 14, 2020 at 9:01 PM ‫גל רייך דרך פורום הסדנא לידע ציבורי‬‎ [email protected] wrote:‬

מור? נכון אני לעולם לא אבין, אז מה אני אמור להגיב לאינפורמציה שנידבת פה מלבד לרגשות האותנטיים שעלו בי כשקראתי אותם? מה היה נכון להגיד והאם היה עדיף להתעלם?

הפעם הראשונה שמישהו כתב ״הבעיה נפתרה - אתם צריכים לאשר את החברים 30 יום אחרי הבחירות״ היתה את. במחי יד פסלת את כל מתנדבי הפרויקט שלי על כל שנות תרומתם. עד לפני רגע עוד חשדתי שאת פועלת בתמימות. עכשיו אין לי ספק שלא.

הקישור הזה לפנקס הבוחרים הוא חדש. זו הפעם הראשונה שהוא עולה בפורום כלשהו. קלות הדעת שבה נפנפת בו מעוררת חשד כבד. מאוד. שאת מעורבת בתהליך הזה באופן מאוד לא תמים. אשמח שמישהו יפרסם את תאריך יצירת המסמך. אני בטוח שאף אחד לא יעלה פה צילום מסך של מתי הוא נוצר. זו בושה וחרפה. ואוו. איזו אכזבה. גועל נפש.

אין לי מה להסתיר, הוא נמצא בתיקיה הזו - https://drive.google.com/drive/u/0/folders/0B2JEcnbron2lYmIwYThkZTYtMTkyMy00YmExLWIxMzktY2Q1ZjNkMTE4MjBk שהיא פתוחה לכולם ונוצרה על ידי יובל ב- 2011.

אני עשיתי חיפוש עליה מהמייל האישי שלי, למרות שהיתה לי הרשאת כתיבה עליה בעבר כי הייתי רכזת קהילה של הסדנא, אבל זה היה מהמייל של הסדנא שלא ברשותי כעת. הייתה לי הרשאה גם לדרייב של הסדנא, בעבר, אבל זה עלה מאוד בקלות כי מצאתי במייל שלי מייל עם קישור לתיקיה הזו מהישיבה האחרונה שנכחתי בה ב-2018 וזה נשלח על ידי שבי.

פנקס החברים הזה נוצר ב- 10.9.2020, הנה צילום המסך.

אני עדיין לא מבינה למה אתה פרוניאידי לגבי זה, או לגבי כל התהליך, זה למעשה מחשיד יותר.

ולבסוף, הדרך הטובה ביותר להגיב על הפלה זה להגיד שזה קשה ושאין לך מושג מה זה אומר בתור גבר ותודה על זה שחלקתי כי זה לא קל. אצלי לפחות הפלה זה לא אובדן אדם כמו הטראומה שעובר הגוף. אני מבינה אבל שאין לך אבל אמפתיה ב-24 שעות האחרונות לכל מי שאומר משהו שאתה לא מסכים איתו, ואני מקווה שתעשה עם עצמך חשבון נפש הלילה ושמחר תחזור להיות אדם יותר מבין ומכיל.

‪On Mon, Sep 14, 2020 at 9:39 PM ‫גל רייך דרך פורום הסדנא לידע ציבורי‬‎ [email protected] wrote:‬

Screenshot 2020-09-14 at 21.47.22.png

Screenshot 2020-09-14 at 21.46.11.png

סליחה שלא ידעתי מה ההקבלה הנכונה והתשובה המדויקת. אדע להבא. סליחה שהקבלתי לתחושה אישית שאת קצת מזלזלת בה, שהיא גם כאב שהגוף עובר. כי לא סבתא שלי מתה בשיבה טובה. אולי תקראי קצת ספרות ולא תגידי שטויות כאלה - כשאת מאשימה אותי בלא להבין כאב של אחרים.

הלאה. פנקס הבוחרים הזה נוצר לפני ארבעה ימים. אף אחד לא פירסם אותו למרות שאני, וקאשי, לא מפסיקים לפמפם פה שאין ספר פתוח. אל תעמידי פנים שהוא היה פה מאז ומתמיד.

:+1: מסכים, אני אוהב את זה של python, קצר ולעניין

עם כמה שאני אוהב דרמה (ואני אוהב, מוזמנים להתעניין ברשימת הצפייה שלי פרטנית),
אני עדיין מחכה לאיזשהי התייחסות למה שכתבתי ואיזשהי לקיחת אחריות לטובת בחירות הוגנות.
@yotammanor @aaa , מקווה שלא אזכה להתעלמות :slight_smile:

מנו, אני חשבתי שעניתי אבל אני אנסה שוב -
בכל האסיפות הקודמות הבחירות התקיימו בסוף האסיפה.
אני לא רואה סיבה לשנות את הנוהג הזה משני טעמים:

  • הקהילה הקפידה על הנוהג הזה במשך כמעט עשור וצריך סיבה טובה לשנות, בטח שלא מספיקה החלטה של חבר בודד (אני)
  • עכשיו, משהאסיפה מקוונת המצב אף משופר לעומת האסיפות בשנים עברו כי אף אחד לא ממהר להספיק לאוטובוס האחרון מהקמפוס

(אוסיף שברמה האישית אני מאמין בדמוקרטיה מהותית בה מתקיים דיון רחב לפני ההצבעה ולא בדמוקרטיה פרוצדורלית המתעדפת את אקט ההצבעה עצמו)

2 לייקים

אם אתה שואל אותי מוטב היה להקדים את האסיפה + הצגת מועמדים למועד לפני המועד הקבוע. כך שמועד הבחירות יוותר ב-21/9 ב 19:00 ושמספר ימים לפני (עד כמה שנותרו ימים לשם כך) תתקיים האסיפה והמועמדים יוכלו להציג עצמם בניחותא.
מה שאתה אומר נותן לגיטימציה למרוח את האסיפה עד השעות הקטנות של הלילה, למה? וכמו שגם כן אמרתי, בשנה שעברה בוודאות היה ניתן להצביע מרגע פתיחת האסיפה וללכת, אז אני לא מבין מאיפה האמירה “הקפידה על הנוהג הזה במשך כמעט עשור” מגיע אם אפילו בשנה שעברה זה לא היה נכון.
אני חושב שסיפקתי סיבות רלוונטיות וקונרקטיות ללמה יש לקיים את ההצבעה בשעה מוקדמת ולא בסוף האסיפה (הזדמנות שווה לכל מועמד להציג את עצמו, קונרקטיות, שעה הגיונית וקבועה).
עם טיעונים כמו “מה שהיה הוא מה שיהיה” לא קמה הדמוקרטיה, ועם טיעונים כאלה גם אין סיבה להחליף ממשלה או ועד. זה טיעון לא רלוונטי בעליל. ושוב, מי זו הקהילה הזו? באסיפה שעברה היו 30 אנשים. בצוות שלי בלבד ב ANYWAY יש יותר אנשים, אז האם גם אנחנו קהילה? אולי בגלל שמספרנו רב יותר אז דעתנו גם יותר נחשבת משל כל הועד המכהן והנוכחים באסיפה הקודמת?

לסיכום, אתה (והאנשים המצודדים בסדר היום הנוכחי) מתעלם לחלוטין מכל דעה שמנוגדת לשלך (ועוד כשאלו הטיעונים מנגד), אני מטיל ספק במקומי בכל האירוע הזה. הבחירות האלה מזכירות לי משטרים מסוימים באסיה.

לייק 1

בשום פנים ואופן. שליחה של מספר ת"ז בדואל לא מוצפן הוא בעיה, שליחה של צילום התעודה כולה הוא סיכון כפול ומכופל. ממש לא לעניין.

אם ההצבעה היתה יכולה להיות פתוחה ולא חשאית, אז אפשר לעשות את זה בלי בעיות בזום. כל מצביעה פותחת את המצלמה ואומרת בקולה את שמה ואת ההצבעה ונגמר. ברגע שרוצים הצבעה אנונימית אי אפשר לזרוק את פרטיות המצביעים לפח בדרך.

אני יכול לספר לכם איך ניהלנו הצבעות כאלו בשנות ה90 ברשת ה-BBS (כן, טרום אינטרנט). אנשים יצרו מפתחות PGP, חתמו על מפתחות של מכרים אחרי שווידאו איתם OUT OF BAND שאלו באמת האנשים המדוברים. היום השלב הזה הרבה הרבה יותר קל בעזרת KEYBASE שמנהל עבורך את כל ענייני הזיהוי ע"י פרסום הצהרת בעלות על המפתח דרך טוויטר, רדיט, GIT בגיטהאב ומקומות אחרים שאיתם ניתן לאמת את הבעלות על המפתח.

כמו כן פורסמו שני מפתחות ציבוריים - זה של אוסף הקולות וזה של סופרת הקולות שמקובלים ע"י הקהילה.

ההצבעה היתה נכתבת לקובץ טקסט, מוצפנת ללא חתימה למפתח של סופרת הקולות, ואז התוצאה מוצפנת שנית עם חתימה למפתח של אוסף הקולות (לצורך הענין זה יכול להיות מקבץ של מפתחות של ועדה, לא רק מפתח אחד). התוצאה נשלחת לאוסף הקולות שיכול לוודא את זהות השולח אבל לא את תוכן ההצבעה, והוא שולח את התוכן הפנימי לסופרת הקולות שיכולה לקרוא את תוכן ההצבעה בלי לדעת את זהות השולח.

זו לדעתי הדרך הנכונה לעשות את זה, ללא שליחה של תעודות בדואל לא מוצפן ושאר סיכונים מיותרים. הבעיה היחידה היא שאין מספיק זמן כרגע לדאוג שכל מצביע שזכאי לקול ייצר לעצמו מפתח פרטי וילמד להפעיל GPG או אפילו KEYBASE. אז צריך למצוא פשרה.

הצעתי היא כזו - לכל חבר עמותה תשלח מחרוזת מזהה ייחודית (קצת יותר ביטים מאשר 6 ספרות) לכתובת הדואל שלו. בטופס ההצבעה יהיו שני שדות של מפתחות ציבוריים, אחד של אוספי הקולות והשני של סופרות הקולות, ותתבצע ההצפנה הכפולה כפי שתואר לעיל, מה שיזהה את המצביע תהיה המחרוזת הייחודית - זו לא חתימה קריפטוגרפית, אבל אפשר להניח סודיות מספקת של המחרוזת שנשלחה בדוא"ל למצביעה דרך כתובת הדוא"ל שלה כפי שמופיעה בפנקס החברים. הטופס ייצר בדפדפן את ההצבעה כמו עכשיו, יוסיף שדה של המחרוזת המזהה, יצפין את ההצבעה במפתח הציבורי של סופרת הקולות, יוסיף את המזהה ואז יצפין במפתח הציבורי של אוספי הקולות. בשלב הזה אפשר אפילו לעשות SUBMIT ישירות מהטופס, לא צריך להעתיק חזרה לדוא"ל.

אני חושב שזה גם פחות מסובך לתפעול, גם שומר על פרטיות המצביעים ועם פחות מקום לטעויות אנוש. כמו כן, זה יאפשר לפתוח את ההצבעה מרגע שהמערכת מוכנה ולא רק בזמן האסיפה. למעלה מכך, אפשר בקלות לכתוב את המערכת כך שתחשיב רק את ההצבעה האחרונה ותאפשר לאנשים לתקן את ההצבעה עד לדדליין אם רוצים.

לייק 1

@Ira אולי במקום או בנוסף לשליחה במייל אפשר לתת אפשרות גם לשלוח את תעודת הזהות וההצבעה בtelegram / signal / whatsapp ?

לא חשבתי על הנקודה ש @Ira העלה, ואין לי הבנה מספיקה כדי לחוות דעה לגבי הפתרון הנכון. משלוח צילומי ת.ז. נפוץ מאוד היום, אבל זו פרקטיקה בעייתית, ובאופן אישי אעדיף להמנע ממשלוח של צילומי תעודה מזהה. @OriHoch זה נכון גם לגבי פלטפורמות כמו Whatsapp או Telegram ו-Signal: המשמעות של העלאת צילום או מידע הוא אובדן היכולת לשלוט במידע הפרטי שנשלח. לא חושד בשום כוונת זדון, רק לא חושב שזה תהליך נכון.

2 לייקים

אני רואה שלמרות המשוב הפרקטי שהצעתי, שיטת ההצבעה נותרה עומדת על כנה. לצערי זה לא מאפשר לי להצביע ואאלץ לוותר על זכותי. מקווה שלאסיפה הבאה יותקן משהו יותר טוב.

אחרי עוד שתי דקות מחשבה - יש לי עוד רעיון. יש לי מפתח GPG ותיק, מוכר ומאומת. אני אפרסם את הצבעתי עם חתימה דיגיטלית, בלי צילומי ת"ז ותוך ויתור על החשאיות. הוועד יחליט אם זו חלופה מקובלת או לא, אני מקווה שהצבעתי תיספר.

לייק 1

ניכר כי המגמה הנוכחית היא לדכא עד כמה שניתן את ההצבעה - שעת ההצבעה המאוחרת, הליך ההצבעה המסורבל והפוגע בפרטיות, פסילת המתנדבים מלהצביע, אני חושש שהבחירות האלה יהיו פארסה שתשרת רק את הועד המכהן. חבל ועצוב. @Ira @noam @Mano3

כואב לי על מייסדי הסדנא שבשל רצון לשרת קוניקטורה מסוימת שוכחים לגמרי בשביל מה הם הקימו את הסדנא, אם רצון רגעי ונקודתי גובר על ערכים ומנהל תקין - מה אנחנו עושים פה בכלל?

לייק 1

אני חושב שזה פתרון טוב עירא.

המטרה היא לא לאסוף צילומי תעודות של חברי העמותה אלא לאמת את זהות המצביעים.

השיטה שהוצעה היא הכי פשוטה למרבית האנשים, אבל מי שמסוגל ליישם מנגנון מורכב יותר - גם אם זה רק עבור עצמו - יוכל לעשות זאת.

אגב, הקוד של מערכת ההצבעה מצוי בגיטהאב של הסדנא וישמח לקבל פול ריקווסטים.

‪On Sun, Sep 20, 2020 at 12:00 PM ‫גל רייך דרך פורום הסדנא לידע ציבורי‬‎ [email protected] wrote:‬