בקשה לאישור חשמביר ישן-חדש: החלטה משתפת

שלום,

אני מעוניין להחיות חשמביר ישן שאושר. החשמביר נקרא “החלטה משתפת”. החשמביר הלך לישון, כיוון שלא הצלחנו למצוא צוות שיפתח אותו. לכן במהלך השינה שלו, הלכתי ללמוד קוד, והתחלתי לכתוב את החשמביר בעצמי.

הנה הוא מותקן, בשרת זמני שלי.(הרבה בעיות UX, אבל בהחלט MVP1) - כרגע הוא ברישיון פרטי, אך אם יאושר על ידי הסדנא, הוא יעבור לרישון קוד פתוח.

מטרת החשמביר היא לאפשר לקבל החלטות ציבוריות, בצורה שיוויונית עד כמה שניתן. כרגע יש בו שני מודלים:

1. הצבעות על ארבע אופציות שונות (אפשר גם להצביע “בעד, נגד, נמנע”).
  2. השני הוא הצבעות חוכמת המון. הצבעות המאפשרות אין ספור אופציות שונות, שהציבור בוחר מהן את הבולטות ביותר.

בעתיד מתוכנן להוסיף לו אפשרות לדיון פתוח, אפשרות לאסוף מידע על נושא הנמצא בדיון ועוד.

החשמביר נועד להיות הצבעות ב-realtime. כלומר, ברגע שכל אחד מהמשתתפים מצביע, כותב או משהו כזה, מיד כולם רואים זאת.

האם הוא יכול להפוך לחשמביר רשמי של הסדנא?
למעשה, החשמביר זקוק לעוד מפתחים ב-JavaScript.

הי טל, לאחרונה התקבל נוהל “דרכו של חשמביר” . מציעה לעין בו.

כדאי לשחוב על לאחד כוחות עם הקבוצות האחרות שעוסקות בתחום בהיבטים חופפים ומשלימים (ואני מתכוון לקוטרלס, קהילה פתוחה ופרויקט השו״ת).
חבל לעשות את אותה עבודה ארבע פעמים כשלרוב מספיק לעשות אותה לא יותר מפעמיים.

אדם

צודק, אם כי נראה כי כל אחד מהפרויקטים נוקט בגישה אחרת.

אלך על פי הצעתך, ואנסה לזום פגישה של ארבעת המובילים/ות.

@Tzahi_Manistersky @daonb@ @Boaz_Chen, @uda ,

חברה,נראה כי אנו נמצאים באותו אזור, וכפי שאדם מציע, כדי לבדוק אפשרות שיתופי פעולה. החשמביר שאני מציע כבר כתוב בקוד, אז אוכל להדגים חלק ממנו.

האם נוכל להיפגש בשני הקרוב בסדנא? (אפשר גם להתחבר מרחוק).

@Tal_Yaron,

אני מאמין שרב המשותף על השונה. במסגרת המשאבים המוגבלים שלנו, אין לנו את הפריבילגיה של לא להשתמש בעבודה שכבר נעשתה.

על אחת כמה וכמה כשמדובר בפרויקטים שמטרתם התנהלות יעילה של קהילות והשגת קונצנזוס בקבוצות גדולות - עליכם לתת דוגמא אישית :wink:

@aaa
אדם, מי בנה את הפורום הזה?

בגדול החבר׳ה האלה

ומי אצלנו, התאים את הפורום לצרכינו?

למיטב זכרוני @noam הוביל את התהליך

אני בעד ויכול להגיע (קוטרלס). אבדוק שוב עם צחי.

זו לא לא רק יוזמה ברוכה אלא לגמרי תואם את כיוון הפיתוח של קוטרלס. אנחנו
חושפים מגוון שרותי REST שיאפשרו למשתמשים להיות פעילים. זה “מתחת למכסה
המנוע” של כל ממשק משתמש. לצורך הענין כל אחד מהאתרים שלכם/פרונטנד/אפליקציה.

אבל מעבר לכל ניתן ל"פרסונות" לקבוע מה הם יקבלו.
אגיע בשמחה.
אני מציע שכדי שנהיה מוכנים ליום שני תשתף אותנו בענינים ככה שננצל הזמן.
נכון לעכשיו, מאחורי ממשק הפיתוח הנוכחי של קוטרלס
http://kuterless.org.il/labs/coplay/add/
בתאריך 28 ביולי 2015 15:14,‏ “Tal_Yaron” info@hasadna.org.il כתב:

למקרה שעוד לא נתקלת, יש את LOOMIO שהוא כלי נחמד לקבלת החלטות קבוצתיות. מניסיון הוא פחות מתאים לקבוצות גדולות.
@adi @romi אולי יעניין אתכן:)

@Tzahi_Manistersky, הנה הגדרה של “החלטה משתפת” (תוכל למצוא שם גם קישור גם לאפליקציה).

@maya, מכיר את לומיו. החלטה משתפת, אמורה לאפשר החלטות קלות ומהירות לקבוצות גדולות מאד (אומנם יומרני, אך אני מאמין שבניסיון שצברנו, ניתן יהיה להרים אפליקציה כזאת). לומיו אכן מתקשה לנהל דיון בקבוצות העולות על כמה עשרות. אסביר כיצד לדעתי החלטה משתפת יכולה להתמודד עם האתגר בפגישה הקרובה.

ורק כדי להשלים את התמונה, מי שמתחזק את הפורום כיום ובשגרה, הן @adi @romi ושות’ (אין לי יוזריות של כולכן!)

עידו

אז מי מגיע מחר ובאיזו שעה? אני גמיש ואגיע לפי השעות שתכתבו

מציע 19:30

נשלח מהגלקסי שלי
בתאריך 2 באוג 2015 19:56,‏ “Gilad_L” info@hasadna.org.il כתב:

טוב, סיכום מפגש עם @Tzahi_Manistersky וסיכום המפגש עם @Boaz_Chen:

קוטרלס: קוטרלס עוסקת בסיוע בארגון פעולות משותפות ולונטריות. המערכת שלנו עוסקת בקבלת החלטות בקבוצות. ולכן, קבוצות שיקבלו החלטה, יוכלו לפנות לאחר מכן לקוטרלס, להמשך ניהול וביצוע המשימה. החלטנו, שאם הצוות של קוטרלס יהיה מעוניין בכך, נבנה שפת ממשק דומה, שתאפשר למשתמשים של המערכת שלנו לעבור באופן חלק למערכת שלהם.

החלטה משתפת”: החלטה משתפת נועדה לסייע לוועדים לפעול בצורה שקופה, ואף לקבל החלטות ביחד. המערכת שלנו היא שטוחה יותר, ונועדה לציבור הרחב. הוצע שאם המערכת שאנו נקים תהיה יעילה, ניתן יהיה לשלב את המערכות, כך שהוועד יוכל לדון ולהכין את הפגישה דרך “החלטה משתפת”, ולבסוף את ההחלטה יקבלו לבסוף במערכת “קהילה פתוחה”. ניתן יהיה להטמיע את “החלטה משתפת” בתוך “קהילה פתוחה”, על ידי התאמת הסקין של “החלטה משתפת”, ושימוש ב-embed.

מקובל?

ועדיין, אני לא רואה כאן שום שמץ לאיגום משאבים. לא חבל?

(אנא - אל תקראו זאת בטון ציני או נוסף - זו שאלה נייטרלית לחלוטין! אני לא מתיימר להציע הצעה - גם אני סבור ש-3 הפרוייקטים מאוד שונים באופיים)

לא, לא חבל.
אני על זה מהכיוון של ux בקוטרלס, אבל מנשק טוב דורש מחקר טוב, ואני כרגע בהתחלה שלו.