סביבה פתוחה

סביבה פתוחה! פרויקט חדש יצא לדרך!

אז מה זה בכלל עלויות חיצוניות אתם שואלים??! אז קודם כל כנסו ללינק - ותראו את מפת העלויות החיצוניות - תוצר ההאקתון המרשים שלנו :muscle: מעל מאה מיליון ש"ח עולה לנו זיהום האוויר רק מתחבורה בת"א :mask:
קיימים באתר המשרד להגנת הסביבה אינספור נתונים… החל מתחנות ניטור המזרימות נתונים כל מספר דקות ועד מצאי פליטות ארצי המתפרסם אחת ל-7 שנים (בו השתמשנו למפה בתמונה), רק חבל שלא כל כך ברור מה הם מספרים…
אז בימי שני, החל מיום שני ה 15.6, נמשיך לעבוד על מפת העלויות שלנו ועל הנגשת נושאים סביבתיים נוספים (קרינה, זיהום אוויר , הסביבה הימית, קרקעות מזוהמות, חומרים מסוכנים, מגוון ביולוגי, פסולת, מיחזור, אנרגיות מתחדשות, חשיפה לחומרי הדברה, זיהום אור ועוד ועוד ועוד…)
נשמח לאנשי javascript, דאטה ולכל מי שמעניין אותו מה קורה סביבו :wink:

איזה יופי!

ממש יופי שבחרתם ללכת על “פתוח לגמרי” ובחרתם open street map & leaflet. חסר לי קישור לקוד של האתר בגיטהאב. הדרך הטובה ביותר למשוך מתכנתים טובים היא דרך פרויקט גיטהאב מעודכן הכולל קובץ READMEשמסביר איך מצטרפים לתורמי הקוד.

ועוד משהו. נראה שאת הנתונים אתם מקבלים כסך הכל לעיר מסוימת ואז בוחרים נקודה בעיר ושופכים עליה את כל הזיהום. זה לא מדויק ודי מבאס, בעיקר למי שגר בארולוזרוב פינת אבן גבירול. אולי צריך לפזר את הזיהום על כל השטח של תל-אביב?

אם היינו יכולים לחלק את הזיהום על פני כולם, אולי הזיהום של כל אחד מאיתנו היה נמוך מהרף המסוכן :wink:

אין ספק שאתה צודק… אולם המידע אודות שטחי השיפוט של הרשויות אינו זמין לציבור :confused: פנינו למשרד הפנים על מנת לקבל את המידע (וליצור פוליגונים) וכמובן שמיד לאחר שנקבל את המידע נפרסמו לכולם ונעדכן בפורום הסדנא.

תגובות בגוף הסרט:

תודה :slight_smile:
זה היה מבצע בליץ :wink:

צודק 100%, אני אוסיף את הקישור לגיט ל-popup. הגיט פתוח לציבור וכבר קיבלתי pull requests מ- @niryariv הצדיק.

אתה צודק שוב. פשוט לא היו ברשותנו הפוליגונים של שטחי השיפוט / השטחים הבנויים של הרשויות המקומיות בישראל, אנחנו עובדים על להשיג ולשלב אותם, וכמובן לפתוח את השכבה הזו של המידע לפרוייקטים אחרים של הסדנא (אני משער שהיא תהיה שימושית גם לפרוייקטים אחרים).

תודה על הביקורת הבונה @daonb!