"כמה זה עולה לי"

הצעה לפרוייקט עתידי “כמה זה עולה לי” אתר שמרכז את כל המסים הן הארונונה לפי אזורים ,חינוך, מיסים ישירים ועקיפים.
ראו דוגמא אתר הבא:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/

אני לא יודע לגבי מיסים אחרים (חינוך, ישירים ועקיפים), אבל לגבי ארנונה יצא לי לאחרונה לעבור על בערך 20 צווי מיסים שונים. קודם כל, למיטב הבנתי לא קיים מאגר של הנתונים האלה בפורמט לעיבוד מחשב. המידע הזה קיים ק במסגרת צווי מיסים של כל רשות מקומית בנפרד, כמעט כולם בפורמט PDF. אבל הגרוע מכל בסיפור הזה, שאין פורמט אחיד, ככה שגם אם תעשה OCR על הצווים האלה, לא באמת תוכל להפיק מזה את המידע שיהיה בר השוואה. הכוונה היא שבכל רשות מודדים אחרת, מחשבים אחרת, מתערפים אחרת ועוד מינים רבים של שוני.

יוגב מוביל, ואני משתדל לעזור לו, פעילות בנושא הסדרת צווי המיסים ברמה הארצית. כלומר שיהיה צו אחיד, שהשוני בין הרשויות יתבטא רק בתעריפים. אם המודל שנבנה יתקבל (או מודל דומה לו), אז הנושא יהפוך לבר השוואה, יהיה אפשר די בקלות לרכז את הנתונים (עם OCR ובלי), ולהציג אותם בממשק נח. אבל שוב, החזון הזה תלוי ברפורמה מאד עמוקה בנושא מיסוי הארנונה. זה כנראה יתאפשר רק ביחס לארנונה למגורים, וזה צפוי לעורר כל כך הרבה התנגדויות, שלא ברור כמה זה יקרה בפועל.