הקמת קבוצת לימוד תכנות מובייל

יתכן שאני לא במקום הנכון, אבל אנסה את מזלי ->
בגדול אני בתהליך חשיבה של בניית קבוצה ללימוד תכנות לאייפון.
הרעיון המקורי היה ליצור קבוצה של בנות שחצייה (בערך) מהמגזר הערבי וחצייה ישראליות יהודיות.
המחשבה היא לעשות סדנא מתמשכת (חצי שנה? שנה?) וללמד באופן רציני, אבל מא׳, תכנות למובייל וכתיבת אפליקציות לiOS.
למה בנות והמגזר הערבי? כי אלו בדיוק 2 קבוצות שלצערי לא רואים ב״משרד ההייטק״ מספיק לדעתי, וכי באופן כללי אני חושב שקריטי לכל הנושא של החיים שלנו עם שכנינו שנתחיל לבלות את היום יום שלנו קצת יותר ביחד.
למה אייפון? 1 כי אני עובד כמתכנת אייפון ויש לי ידע שהוא מספיק בשביל ללמד את התחום מאפס ועד לרמה שאפשר ללכת למצוא עבודה, 2 כי זה תחום שמצד אחד יש לו ביקוש, מצד שני אפשר ללמוד אותו בלי נסיון או רקע, ומצד שלישי אפשר גם ליצור ממנו פרוייקטים אישיים ולעוף לשמיים בלי יותר מדי כח אדם ותקציבים.

עולות לי כל מיני מחשבות בסיפור הזה - האם דווקא המין הנשי והמגזר הערבי? האם זה ראוי? שכן אני לא מכוון להקים פרויקט התנדובתי אלא רק לעזור לאנשים לפתוח דלת לתחום קריירה שאולי קודם לא ממש היה להם… אולי אפשר לשלב את זה עם פרויקט בתוך הסדנא?

בקיצור יש פה בריינסטורמינג די מבולגן, עם המון חוטים שלא קשורים לכלום, ובלי עוגנים, ואשמח אם מישהו ירצה לתת טיפ/דיעה/ביקורת/עזרה/להצטרף… (:

אביאל.

הי אביאל!

ארגונים שעוסקים בלימוד תכנות ופועלים עם נשים ועם המגזר הערבי בארץ הם she codes החדש יחסית וצופן הבוגר יותר בהתאמה. אני מעריך שישמחו מאוד לעזרתך שם.

בסדנא בדרך כלל מתאספים בפרויקט חדש מספר מתכנתים בעלי נסיון ומצרפים אליהם לעיתים מפתחים מתחילים יותר.
הזמן הנדרש להכשרת מפתחים אינטנסיבית “מאפס ועד לרמה שאפשר ללכת ולמצוא עבודה” הוא רב מאוד וכך גם ההשקעה הנדרשת מהצוות שמעביר את ההכשרה. רמה זו של מאמץ מונעת ממובילי הפרויקט להתמקד בפיתוח.
בשנה שעברה ערכנו בסדנא מסלול הכשרה בשם הכיתה ואליו נרשמו הרבה חברה ולקחו בו חלק בו 32 משתתפים - חלקם פעילים היום בסדנא בפרויקטים שונים.
אישית אני חושב שבהכשרת חסרי רקע צריך להתחיל במודל הזה - של הכשרה ראשונית אינטנסיבית מחוץ לפרויקטים - אם תרצה להעביר כזה מסלול כאן, זה יהיה נהדר… בכל מקרה לדעתי יש לדרוש הרשמה והתחייבות להתמדה מלאה מהמשתתפות, ואולי כדאי לשקול להכשיר גם ציבור רחב יותר שמעוניין לתרום לסדנא ולשריין מקומות למשתתפות יהודיות/ערביות.

ראה גם: http://www.wired.com/2014/10/hackvard/

אודי

היי אביאל.
אשמח לעזור!
מוזמן ליצור איתי קשר ב-avivit.arvatz ב gmail.