מאגרי נתונים שצריך להשיג

שלום,

מדי פעם מגיעים אנשים טובים מהממשלה או מעמותות אחרות, ומציעים לעזור לנו בחלק הביורוקרטי של שחרור נתונים. היה יכול להיות טוב אם היתה לנו רשימה של מאגרי מידע שאנחנו רוצים לשחרר. מוזמנים להעלות רעיונות בדיון הזה.

בעבר כבר הכנו מספר רשימות של מאגרי מידע שהיינו רוצים להשיג. אני מצאתי בדרייב את זו ואת זו.
אם יש למישהו קישורים נוספים לרשימות כאלו, אשמח אם תשתפו אותן כאן.

תודה, עדכנתי את השורה של ספר החוקים והוספתי שורה של עתון רשומות.

לגבי הרשימה הראשונה:

מרבית החומרים באתר הלמ"ס נגישים באקסלים.

יומנים של נברחי ציבור והתקשרויות ספקים, יש בקשות מידע והתנועה לחופש מידע מטפלת במה שטרם הגיע, נראה לי שזו
תהיה עבודה כפולה לנסות להשיג את זה.

מענקי תמיכה ברשויות המקומיות יש פירוט מאד מקיף אצל יוגב, למיטב זכרוני הוא גם מכסה את זה.

לגבי הרשימה השנייה:

ועדת כספים- אתר התקציב הפתוח החדש מכסה.

הצהרות הון, לא מאמין שיפרסמו, אבל דוח עם מי הגיש ומי לא הגיש, הם לדעתי יצטרכו לפרסם אם תההי בקשת מידע. שוב יוגב, להבנתי הגיש בקשה כזאת לפני שבוע ביחס לרשויות מקומיות. אפשר לראות מה נקבל ולהתאים את הבקשה לכנסת. רק צריך לשנות את סעיף החקיקה שעליו מבוססת בקשת המידע מס’ 2 לחוק ראש הרשות המקומית וסגניו לס’ 15 לתקנון האתיקה של חברי הכנסת שעוגן בס’ 13ב. לחוק חסינות חברי כנסת.

פרסום יומנים- כנ"ל

נתוני הפשיעה, אלון קיבל קובץ מפורט לשנים 2012-2013. יש בקשת מידע לתקני כ"א ופירוט לגבי שנים נוספות שעדיין לא התקבלה בהם תשובה. יהיה צורך בבקשה נוספת בנוגע ל"חורים" במידע שנמסר. בנוסף, יוגב הביא לי מאגר נתונים אודות היישובים במדינת ישראל, ואצלי יש את ההצלבה של שני המאגרים. ברגע שהמשטרה תסייים להביא את כל החומר שלה, אני אוכל לסיים להצליב את הנתונים.

לגבי נתוני קיזוזים, אני אישית עוקב אחרי פרסום החלטות ממשלה. אז קודם כל יש שם דיווחים על טיסות חברי ממשלה, ואפשר אולי לעשות לזה ממשק שיציג את זה ויאפשר לעקוב ולנתח (בחודשים שממש משעמם לי אני עושה את זה ידנית, אבל אין לזה באמת ערך ככה). בין היתר, כשהשרים מתעופפים, אז לפעמים גם רשום את הקיזוז שלהם.
http://www.pmo.gov.il/Secretary/GovDecisions/2014/Pages/dec2166.aspx

בגדול, אני לא אוהב לעשות בלאגן לאנשים בקבצים/מסמכים, אז אני לא רוצה לתקן על המסמך, אבל זה תקציר שלי על שינויים ועידכונים שאולי כדאי לעשות שם.

שכבות מפה של גוש חלקה זה ממפ"י וזה קריטי לפרויקט תב"ע פתוחה. כרגע יש כמה רשויות שמסרו את המפות שלהם והם עלו לתב"ע פתוחה, וכל היתר די נתקע על זה שאין את המפות.