יש למישהו רעיונות?

הנה מה שהגיע לתיבת דואר שלי דרך ערן קליין משתיל:

"…תודה רבה על הסכמתך לסייע ברעיונות.
במסגרת התואר השתלבתי בתוכנית המשותפת לגוגל ולאונ’ בן גוריון כאשר התוכנית תימשך עד מרץ הקרוב.
עלינו לאתר צורך הקשור לתפקיד\ התנהלות המגזר הציבורי ולבנות תשתית טכנולוגית ראשונית היכולה להוות פתרון.
לעיתים האזרחים יהיו הלקוחות ולעיתים משרדי הממשלה.

אנו מחפשות רעיון לצורך שקיים ונוכל לתת לו פתרון טכנולוגי פשוט…
אשמח לשמוע אם יש לך רעיונות\ הצעות או משובות.
בגדול מדובר על היקף שעות מצומצם אז הרעיון צריך להיות בהתאם…

עלינו להגיש להם רעיונות עד ליום שני הקרוב…
"

לא יהיה פשוט יותר לשאול את זה כשאלה כללית בפייסבוק של הסדנא? אולי נקבל שם רעיונות טובים…

אפליקציה המאפשרת לתושבים לדווח על מפגעים: עץ שנפל, צינור שהתפוצץ, תאונת דרכים, שריפה, בור בכביש וכד’. הדיווח על ידי לחיצה על איקון מתאים (נשלח עם זיהוי מקום), אפשר לצרף תמונה. המערכת שולחת התראה לגורם המתאים. אפשר כמובן לאסוף מידע ולהציג אותו.

זה רעיון מעולה! והאפליקציה לזה כבר קיימת בעולם, רק צריך לתרגם אותה…

https://www.fixmystreet.com/

הנה עוד רעיון: יש הרבה אפליקציות שאומרות לי מתי האוטובוס יגיע לתחנה, אבל אין שום אפליקציה שאומרת לאוטובוס מתי אני אגיע לתחנה.

אני מתכוון למצב בו נדרש תיאום בין שני שירותי תחבורה ציבורית. לדוגמה ניתן שירות (נגיד שאטל) כדי להגיע לתחבורה ציבורית (נגיד לרכבת בבנימינה, או לקו 100 בשפירים) ולרשות יש אינטרס שהמעבר יהיה חלק והנוסעים בשאטל לא יתעכבו בתחנת הרכבת ויחכו לרכבת הבאה בגלל שהשאטל התעכב בדרך כי היה עומס או תאונה.

הנה דוגמה:

קורה הרבה שקו 100 משפירים לא יוצא בדיוק בזמן, כי היה תור ארוך, כי נהג הבריז או שהיו פקקים שעיכבו את האוטובוס בדרך לשם, והוא הגיע מאוחר. ובמקביל קורה הרבה שבדיוק כשהשאטל נכנס לחניון - האוטובוס יוצא, והנוסעים צריכים לחכות חצי שעה או עשרים דקות לאוטובוס הבא. ניתן לבנות מערכת שבה הנוסעים בשאטל שולחים לאוטובוס אינדיקציה לגבי המרחק שלהם מהחניון, ויש כלל שקובע - לפי שיקלול של העיכוב הנדרש, ומספר האנשים שנמצאים בשאטל המבקשים את העיכוב, ואולי גם מספר האנשים שכבר על האוטובוס, האם האוטובוס יחכה להם.

הנהגים של קו 100 ימ״ש יוצאים לא פעם כשהשאטל ממש מגיע להם מול הפרצוף והנוסעים כמעט נשכבים על הכביש כדי לעצור אותו בגופם : )

התוכנית הזו מחייבת פרויקטים חדשים או שאפשר לעניין אותם בחשמבירים שכבר קיימים?

אפשר בהחלט לענין אותם בחשמבירים קיימים.

אשמח לנסות לעניין אותם בתב״ע פתוחה, אם רלוונטי