אושפיזין - רעיון לפרויקט חברתי ומעניין

שלום לכולם,

בעקבות שיחה מעניינת עם יזם חברתי (אביחי אלקובי) החלטתי להעלות כאן רעיון. הרעיון שלו הוא לבנות מערכת שמאפשרת לאנשים נזקקים או בודדים להתארח אצל משפחות (למשל ארוחת שבת, חגים וכו׳) תוך כדי שכל אחד מהצדדים מציין את ההעדפות שלו (למשל, יתכן שאדם מסוים היה רוצה להתארח אצל משפחה אבל הוא שומר על אורח חיים צמחוני. לעיתים אנשים לא מרגישים בנוח לציין את ההעדפות שלהם על אחת כמה וכמה כאשר הם בצד המתארח. מהצד השני יש משפחות מארחות שהן גם צמחוניות, או שמוכנות לבשל אוכל צמחוני עבור אותו אדם. והרשימה ארוכה - למשל עורכים קידוש או לא? גלוטן? וכו׳ וכו׳). בשורה אחת - המערכת מאפשרת באופן אנונימי לחפש מקום להתארח לפי העדפות (מיקום, העדפות תזונה, אורח חיים) ואם יש match אז שני הצדדים נפגשים. פרויקט חברתי מקסים ללא רווח, אבל עם הרבה סיפוק.

חשבתי שזה יהיה נושא ראוי לסדנא. אינני מכיר את העבודה שעושים כאן מקרוב, אולם בהחלט התרשמתי מהפעילות. אשמח להכוונה מכם.

תודה!

עוקב

נשמע מעניין אבל לא בטוח עד כמה זה קשור לשחרור מידע. ממליץ לפנות במקביל לכוורת, הם מתכננים האקתון בנושא אוכלוסיית הקשישים, אוכלוסיה שיכולה להשתמש בכזה מוצר. קבל קישור לניוזלטר מעודכן לאתמול: https://shoutout.wix.com/so/bM2oNLeL?cid=6947d132-6fd2-4957-a200-e80caedde713#/main

יש לי תחושה חזקה שכבר קיים פרויקט קוד פתוח של תוכנה שמחברת בין 2 סוגי אוכלוסיות, למשל חיפוש עבודה (משלוח קורות חיים) או טינדר. אם קיים פרויקט כזה, אולי אפשר להתבסס על הקוד שלו ולחסוך זמן.

אולי אני יכול לעזור עם ה-UX של זה, אבל כרגע לא מתחייב. אני עוקב אחרי הדיון הזה ובנוסף זמין להודעות פרטיות.

אדיר גלעד, תודה! אבדוק את הכיוונים שציינת.