הצעה לפרוייקט: אתר מפות להנגשת ניתונים בנושא רווחה אזורית


#1

המכון לרפורמות מבניות (מכון מחקר בלתי תלוי וללא כוונות רווח לחקר כלכלה וחברה בישראל) עובד על דו”ח שיעסוק בהיבטים שונים של אי-שיוויון כלכלי בישראל. אחד הפרקים בדו”ח יעסוק באי-שוויון מרחבי. לצורך כתיבת פרק זה אנו אוספים ומעבדים נתונים שונים עבור יחידות גיאוגרפיות (אזורים סטטיסטים, רשויות מקומיות, נפות, מחוזות). הנתונים מבוססים על נתוני הלמ”ס (מפקדים וסקרים). חלקם פורסמו לציבור אך אינם נגישים במיוחד, וחלקם לא פורסמו כלל.

אנו מעוניינים “להלביש” את הנתונים על מפות אינטראקטיביות שיאפשרו למשתמש לצפות בהם בצורה נוחה (לדוגמה, המשתמש יוכל למצוא את השכונה שלו במפה ולבדוק את ההכנסה החציונית בשכונה, ולקבל מושג מוחשי על המצב והפערים בעירו. חוקרים וגופים ציבוריים יוכלו להשתמש בשכבות הנתונים בצורה נוחה לצורך מחקרים שונים על ישראל והמלצות מדיניות). אתר מפות שכזה מאוד חסר כיום היות והפורמט הממשלתי אינו נח לשימוש, לא מכיל הרבה נתונים חברתיים מעניינים ורלוונטיים והנתונים בו אינם זמינים לשימוש חוקרים.

“מפת הפשע” המצויינת של הסדנא היא דוגמה טובה. היינו מעוניינים ליצור מפה כזאת עם שכבות נוספות, וגם ברמת האזורים הסטטיסטים.

בנוסף לפרוייקט הרחב של פורטל המפות אנו מעוניינים גם לייצר מספר מפות לפרינט לצורך הדו"ח השנתי בנושא אי שוויון של המכון, עבורן אנו מוכנים גם להציע תשלום מסויים עבור העבודה על פי צורך.

עומר טל, חוקר במכון לרפורמות מבניות.


#2

אני עובדת על פרויקט דומה - אטלס אינטראקטיבי לפי קובץ הלמס האחרון ונתוני הבחירות. אשמח לעזור.
נטע


#3

מציעה להעיף מבט על https://wazimap.co.za
זה פרויקט קוד פתוח.
פותח על ידי Code for South Africa על בסיס https://censusreporter.org.


#4

שלום גם אני עוסק כעזור מחקר בנושאים שעוסקים באי שווין מרחבי
ויש עניין לפרסם אותם ברשת כמפות אינטראקטיביות ,אשמח לראות אם אפשר לשתף פועלה
תודה רבה


#5

מכיר את זה?
http://icbs-gis.maps.arcgis.com/home/index.html


#6

בMTM יש כרגע 870 נתונים על רשויות בארץ, בינהם גם מדד ג’יני ועוד מדדים. יש לי מנגנונים להוספת נתונים, מוזמנים ליצור קשר.
http://mindthemap.info/leafX/index.php?col_id=a101&normalize=0