צעדים ראשונים במרכז הידע הלאומי בנושא מגדר

שלומות,

קראתי שבשעה טובה, אושר פרויקט מרכז ידע לאומי בנושא נשים ומגדר. למי שלא שמע, זהו פרויקט של שלוש שנים שממומן על ידי משרד המדע בתקציב כולל של למעלה משלושה מיליון שקלים מתוכם כ 800K לסדנא. למיטב זכרוני, זהו התקציב הממשלתי הגדול ביותר שזכינו בו (ואולי אפילו היחיד). כל הכבוד לשבי ולכל מי שעזר.

בפרוטוקול ישיבת הוועד עלתה שאלה חשובה:

מי יעשה את העבודה? עוד לא ברור…

לטעמי, הצעד הראשון הוא לפרסם “מכרז פנימי” ולגייס שני מתנדבים מוכשרים, אחד שיוביל את העיצוב ואחד את הקוד. כדי שהמכרז יצליח, צריך לעבור על רשימות המתנדבים ולהזכר בכל אותם מעצבים ומפתחים מוכשרים שהתנדבו בסדנא ולהזמין אותם לגשת למכרז.

אחרי שיהיו לחשמביר שני מובילים שאקלים הדברים יהיו הרבה יותר פשוטים.

ואולי אפילו מובילות :slight_smile:

אני יכול לתרום ב-חוויית משתמש

הנושא מעניין אותי ואשמח להצטרף לצוות הפיתוח לכשיתהווה

שמחתי מאוד לשמוע על הפרויקט הזה, ונראה לי שמאגר מידע ברמה מקצועית גבוהה, הן מבחינת התוכן והנתונים והן מבחינת הפיתוח של ממשק המשתמש והשירותים, יהיו דוגמה והשראה למאגרים נוספים בעתיד.
יצא לי לעבוד כמה פעמים בעבר עם או בארגוני מגזר שלישי על הקמת “מאגרי ידע”. אשמח לשתף מהניסיון שלי בתחום, ולהשתתף בפרויקט.
(הייתי אומרת חשמביר, אבל אם @daonb כתב “פרויקט”… :wink: )

האמת שהתלבטתי. החלטתי לקרוא לו פרויקט כי כרגע הוא פרויקט ממשלתי ועדיין לא ברור אם נוכל להפוך אותו לחשמביר. להבנתי, אנחנו ספקי הטכנולוגיה והכוח שלנו מוגבל. ייתכן שנאלץ לפתח לפי אפיונים של מנהלי הפרויקט ואז לא יהיה כאן חשמביר. אם יהיה לנו את החופש לדבר עם המשתמשים ולאפיין על פי התסריטים שלהם אז תוולד לנו החשמבירה הראשונה!

אחרי שקראתי את ההודעה הראשונה שלך בפתיל, רציתי לציין שאולי הגיע הזמן לדבר לא רק על הובלת פיתוח ועיצוב, אלא גם מוצר. ואז הבנתי שאולי באמת זה לא המנדט של הסדנה פה - אבל צריך תפקיד כזה בפרויקט