להבין כל סוגיה חברתית בפחות מ60 שניות

היי חברים! :slight_smile:
ראשית, נעים להכיר, ראיתי הרבה יוזמות מדהימות שלכם ואני שמח לשתף איתכם רעיון שלי. למען ההיכרות, אני יזם וגרפיקאי.

לדעתי יש קושי גדול בהסברה של סוגיות חברתיות ושל ‘התמונה הגדולה’, כאינדבידואלים וגם בקבוצות כאשר כל קבוצה עושה מערך הסברה משלה ומחזיקה במידע מוגבל לה.

אני רוצה לחבר את הפאזל, וליצור פלטפורמת שיתוף מידע והסברה שתרכז בתוכה בתצוגה מאוד מקיפה מידע על סוגיות שונות ותהווה כלי להסברה חזקה ושיתופי פעולה למען יזמים ומקבלי החלטות.

המידע יכלול פרטים כמו בעיות, צרכים, אבני דרך, הישגים, שותפים לדרך ומטרות, בפורמט מאוד מקיף אך מתומצת וחד, והגישה למאגר הזה תהיה פתוחה לכל בעל עניין כ’מנהל, משתף ומוביל מאבק’ או אפילו כ’מתבונן ומתעניין’. כמו קיר יעודי לכל סוגיה חברתית.

אשמח לדעות שלכם, פידבק, טיפים וגם שתקטלו אותי. ומה הגישה של חברי הקהילה כלפי הרעיון? :slight_smile:
צירפתי תמונה להדמייה.

תודה חברים!

Uploading IMPACTOR in the future.jpg…

@Tzahi_Manistersky

קודם כל, @aaa קראת את מחשבותי!
הי, אני גלעד ואני עובד עם צחי במיזם שנקרא “קוטרלס”, כמו “להפסיק לקטר”. הרעיון הוא להפוך קיטורים למעשים - במקום לבזבז אנרגיה בקיטורים, אפשר לעשות דברים כדי לשנות את המצב בשטח. אנחנו עובדים על אתר שמייצר שיתופי פעולה בין אנשים, לרבות פעילים חברתיים, ולמען האמת כבר הרבה זמן דיברנו על הצורך שלנו במעצב גרפי, אז יש מצב שהגעת בזמן טוב :smile:

איך מתקדמים:
-קישור לקבוצת הפייסבוק שלנו עם כל העדכונים: https://www.facebook.com/groups/330122983846656/
-אני שולח לך בהודעה פרטית את המייל שלי.
-אפשר לשטוף את העיניים ב: http://kuterless.org.il/labs/coplay/list/
-אפשר גם להגיב כאן.

בשמחה!

זהו רעיון של אנשי המטא. לא האנשים שמפתחים משהו אלא שמפתחים איך לפתח, איך לדון, איך להחליט. הם חברים שלי ולצערי, טוחנים מים.

אתה נשמע כמו בחור חכם, אז אולי במקום כל השטויות האלו תלמד לתכנת? זה גם כיף, גם אחלה מקצוע וגם תוכל לתרום יותר לסדנא. אני הייתי מתחיל כאן.

בני, תוכל בבקשה לקטול בצורה מפורטת יותר? מדוע פרויקט כזה לדעתך הוא שטויות? לטחון מים? אני לא ציני אלא ממש מצפה לתשובה, כי מנקודת המבט שלי אני רואה מחקר חוויית משתמש שאני עורך כבר קרוב לשנה (שהוא גם פרויקט הגמר שלי), עם גיבוי תאורטי רציני ביותר. מבחינתי זה בפירוש לא לטחון מים ולא שטויות.

www.wizmass.com

אתר מעולה, אבל למטרה אחרת. וויזמאס הוא מערכת לניהול פרויקטים בשוטף, וקוטרלס מטפל בעיקר בתחילת הפעילות - הגדרת היעדים ודרכי הפעולה.

קוטרלס ו-וויזמאס אינם מתחרים, אלא שלבים שונים בתהליך: תסריט שימוש לדוגמה יכול להתחיל בחשמביר כלשהו, להמשיך בקוטרלס לתקופה קצרה, ובטווח הארוך להתנהל ב-וויזמאס.

שלומי,

א. רעיון חשוב. אתר שעושה כאלה דברים וניתן ללמוד ממנו הוא vox.com.

ב. אני בטוח שחלק מהפרויקטים ישמחו לאינפוגרפיקה (או לפחות, בהחלט זקוקים).

ג. אין צורך להיות מפתח כדי לפתור בעיות, אבל בהחלט קשה מאד להוביל פרויקט בסדנה אם אינך כזה.

ד. אנו בהחלטה משתפת - עוסקים בדיון ציבורי מושכל, נשמח לסיעור מוחות, איך אפשר להכניס אינפוגרפיקה למערכת שלנו.

אהלן!
תודה חבר’ה על התגובות!

א. Wizmass כלי מדהים ושמח להכיר אותו.

ב. הסיבה שהגעתי למסקנה שצריך ליצור כלי כזה היא כשהייתה לי יוזמה בתחום החינוך ולא היה לי את התמונה המלאה על מנת לשנות עבדתי מסביב לשעון כדי להשלים אותה. כנראה מה שאני מנסה לעשות זה להקל על תהליך היזמות עי הנגשת והשקפת מידע.

ג. קורטלס נשמע מעניין אבל אני לא בטוח שהביצוע שלו הוא המענה לבעיה, אני חושב שיצירת מאגר מומחים נישתיים עם מוכנות לעזור ליזמים, שיקבלו הודעות פוש בכל פעם שיש ביקוש יהיה פתרון יותר אפקטיבי - ואני אהיה מוכן לתמוך עד מאוד בפרויקט כזה.

ד. אשמח שתכירו לי את הקהילה בחזון המשותף שלנו של ‘‘הנגשת מידע’’, ‘‘ייעול יזמות’’ בפייסבוק ובכללי שנכיר יותר.

המייל שלי הוא shlomijames@gmail.com וכל אחד מוזמן לכתוב במידת עניין או להוסיף בפייסבוק :slight_smile:

שבוע נעים!

יש מפגש פיתוח בכל יום שני החל משעה 18:00 בגוגל קמפוס, מגדל אלקטרה בת"א קומה 34. בד"כ מגיעים נציגים מכל/רוב מיזמי הסדנא, לרבות קוטרלס והחלטה משתפת שעשויים לעניין אותך במיוחד. לפטופ חובה…

עד אז http://wiki.hasadna.org.il

יש סיכוי שביום שני הקרוב אוכל להגיע, ואם לא, אז בעוד כמה שבועות +, נדבר.
בהצלחה חבר’ה.

לפני שאתה מתחייב, כדאי לתאם מראש עם @Tzahi_Manistersky מקוטרלס ו/או עם @Tal_yaron מהחלטה משתפת. לגבי מיזמים נוספים כדאי לדבר עם @mary שתמקד אותך במה שהכי רלוונטי אליך.

אחלה, בכיף!
בתאריך 30 במרץ 2016 14:24,‏ “Gilad_L” info@hasadna.org.il כתב: