יוזמת שקיפות בינלאומית שמתאימה לישראל

שלום - שמי פרין ואני חדשה בפורום - הגעתי לפה כי דיברתי עם מושון…
אני רוצה להבין ממכם האים יש עניין בלקדם יוזמת שקיפות חדשבה שנקראת extractive industy transparency initiative: EITI

EITI הוא סטנדרט עולמי לקידום ניהול פתוח ואחראי של משאבי טבע. EITI שואף לחזק מערכות השלטון והחברה, בסיס עובדתי לדיון ציבורי, ולשפר אמון. בכל מדינה המייסמת eiti התהליך נתמך על ידי קואליציה של ממשלות, חברות והחברה האזרחית שעובדים יחד.מדינות המייסמות EITIלחושוף מידע על תשלומי מס, רשיונות, חוזים, ייצור מרכיבים מרכזיים אחרים ברחבי מיצוי המשאבים.מידע זה מופיע בדוח EITI שנתי. דו"ח זה מאפשר לאזרחים לראות במו עיניהם כיצד משאבי הטבע של המדינה שלהם מנוהלים וכמה הכנסות שהם מייצרים. EITI סופרת כעת 49 מדינות ליישום כולל נורבגיה, בריטניה, ארה"ב, ועד מעט צרפת, גרמניה ואוסטרליה.
הטמעת EITI בישראל נראית מתאימה באופן טבעי עם מחויבותה של ישראל ל -
http://www.opengovpartnership.org/country/israel

הניהול של משאבי טבע מאוד פגום בישראל עד עכשיו והאימונה של האזרחים בתחום הזה נאבד - יוזמה זאת יכולה לתקן את המצב במידה מסויימת…

אני זמינה בשביל לתת יותר מידע עם צריך…
על עצמי : הגעתי מניו יורק לישראל לפני כשלוש שנים וממשיכה לעבוד בשביל המרכז האקדמאי שלי בניו יורק ועוסקת בלעזור למדינות עשירות במשאבי טבע להתפתח או להתפתח יותר…

פרין שלום,

זו נשמעת יוזמה מאד מענינת וחשובה. אשמח לשמוע עוד. מה דעתך להגיע לאחד ממפגשי הפיתוח הקרובים שלנו (ימי שני בערב, קמפוס גוגל, יגאל אלון 98, תל אביב) כדי לדבר עם היוזמה ?

תודה על ההזמנה !- אני אבוא - אני רק צריכה לבדוק איזה יום שני מתאים ואגיד לך…(ישי לי ילדים)

שקיפות משאבי טבע היא יוזמה סופר חשובה ומאוד מתאימה לעיסוק של הסדנא.
אשמח לעזור לתאם מפגש ואשמח גם למעורבות של מתנדבים אחרים שנושא משאבי הטבע חשוב להם.
מעבר לזה, יכול להיות שזו הזדמנות טובה למשוך גם מתנדבים שהיו פעילים במאבק הגז כדי להמשיך אותו בצורה קונסטרוקטיבית דרך יוזמה מקבילה ל-EITI.
@aaa @Alon_Nisser @AdiC @idoivri @morchickit @galraij (תייגו עוד כאלה שעשויים להתעניין)

מעולה, נעים להכיר פרין ותודה מושון. כשהמפגש קורה אשמח להגיע!

עידו
בתאריך 23 במרץ 2016 09:33,‏ “mushon” info@hasadna.org.il כתב:

האים יום שני ה4 לאפריל זה זמן טוב להגיע למפגש?

רק לצורך הפרוטוקול קבענו את המפגש ל-11 באפריל בשעה 7:15.
אחרי החדשות האחרונות מבג״צ בנוגע למתווה הגז יש מצב שהפגישה תהפוך למעניינת ולרלוונטית אפילו יותר (:

לגמרי מסכימה עם מושון - במיוחד שעכשיו נתניהו רוצה לפצות את החברות!

הי - רק תזכורת שמחר אני אבוא לדבר על יוזמת שקיפות בינלאומית במשאבי טבע…מקווה שיענין אותכם ונוכל להתחיל ביחד משהו חדש וחיובי בישראל…