Politicallymail - תוסף לשליחת מייל לחברי הכנסת ישירות מאתרי החדשות

היי סדנא <מבט מבוייש>

אז כמו שהכותרת מסבירה - התוסף בעצם מאפשר לכל אחד לשלוח מייל ישירות מכתבה באתרי החדשות לחברי הכנסת

מספיק שאתם נכנסים לכתבה כלשהיא - ומתחת לשם של חבר הכנסת מופיע קישור mailto: אל אותו חבר הכנסת
הקישור מודגש בקו תחתי בצבע כתום והופך את הפונט לבולד בכדי להבחין אותו מקישורים סטנדרטיים

החלק הטוב הוא שבעצם התוסף כבר כתוב ומוכן ועובד כרגע על 20 אתרי החדשות המובילים בארץ
ומוזנים במילון שלו כל חברי הכנסת המכהנים (כרגע) שיש להם מייל שפורסם
קישור ישיר להורדה של התוסף לדפדפן כרום
www.politicallymail.info
או ישירות לפליי סטור https://chrome.google.com/webstore/detail/politicallymail/fjmlkjiimgkhgpbhofmodcbbaeenlbeo

הקוד מוגמר כולל צד שרת שדוגם את כל חברי הכנסת (אם התווספו או ירדו חלק מהם) ומכין מילון חדש כאשר התוסף מעדכן את המילון פעם בשבוע.
גרסתם האלפא מוכנה ועובדת פיקס ללא באגים

מפתח התוסף אינו מתנדב בסדנה ואין לו יכולת או זמן להמשיך את הפרוייקט לצערי

השאיפה שלי בעצם שנכניס את הפרוייקט תחת כנפי הסדנא ונרחיב אותו
בין הרעיונות להמשך פיתוח:
שיהיה קישור למשל אל הדף של הח"כ באתר הכנסת הפתוחה בנוסף לאפשרות שליחת המייל
ובהמשך אולי גם להרחיב את זה לבעלי תפקידים ברשויות המקומיות ומפה והלאה השמיים הם הגבול

כל מי שמעוניין לקחת חלק בפרוייקט ייקבל הזמנה לBITBUCKET שממנו הוא יכול לעשות פורק אל הגיט של הסדנא

אני מאוד אוהב את הרעיון, ויכול להיות גם בסיס טוב לקונספט שדובר בעבר (״תוסף הדפדפן של הסדנא״), שמרכז מידע מכלל החשמבירים אל הדף בו המשתמש גולש.

יאללה, מי לוקח?

אחלה פרוייקט, אפשר לפתח את זה להרבה כיוונים

לדוגמה - אפשר להציג פופ-אפ עם מידע על הח"כ, זה יכול להיות שימושי למי שעושה מחקר - להוסיף קישוריות לטקסטים.

@daonb בדיוק עובד על דבר כזה בימים אלה. אולי השניים יכולים לדור יחדיו ?

פגשתי את @blastop וחבריו ביום שני ודיברנו על הפלאגין ועל ההבדלים בין מה שאני עובד עליו עבור כנסת פתוחה - שורת html שבלוגים ועיתונים יוכלו להוסיף לטמפלט שלהם, לבין פלאגין שכל משתמש יוכל להוריד. המסקנה שלנו היתה שצריך את שתי האפשרויות.

לגבי פלאגין של הסדנא, זה רעיון טוב, אבל הוא צריך אבא. הקוד שדרור מביא הוא יופי של נקודת התחלה, אבל עדיין יש הרבה עבודה וכדי שיהיה לנו חשמביר פלאגין מישהו חייב להוביל.

מי לוקח?
(אם אתם מכירים תותח ב javascript שילחו לו את הקישור לדיון הזה)

אולי אפשר להתחיל בלהעלות את הקוד הקיים לגיטהאב שלנו.
משם מישהו (אולי אפילו אני) כבר יקח את זה.

אדם

נשמע מעניין, אשמח לעזור (ולהמשיך את הפרויקט שלי…), השאלה כמה צריך לדעת מראש ג’אווה סקריפט כדי לעזור לפרויקט כזה?
אני עדיין צריך להשתפר בזה (יודע יותר צד שרת).

שלום לכולם :smile:
אני כתבתי את התוסף והוא עובד מושלם מא’ עד ת’.

@moshe742 כדי להמשיך עם הפרוייקט, צריך לדעת לתכנת.

הכל עובד שם:
צד לקוח - (JS (+ chrome ext. librery
צד שרת - (PHP (+ cron

השינויים האפשריים הם מינוריים ביותר וחסרי כל חשיבות…
לתוסף הנ"ל יש מטרה מסויימת שאותה הוא עושה באופן מושלם.

אני ודור פשוט צריכם שהסדנה תקח את התוסף תחת כנפיה משום שפוטנציאל האפשרויות שהתוסף יכול לגרום נע בין שני קצוות רדיקאליים שלגוף יש יכולת להתמודד איתם בניגוד לאדם פרטי שנכנס לזה.

ושוב, הכל עובד, פשוטו כמשמעו.

אתם יכולים להתעקש על סרק - לשנות את הצע ה-xxxxxx ל-xxxxx1 ואז ל-xxxxx2 וככה עד אין סוף עד שאנשים יוכלו לגמור מהמבט עליו (או כל מיני דברים בסגנון) ולעקב את העליה שלו עד שכבר לא יצתרכו אותו,
או שפשוט לרשום את התוסף תחת הסדנה ולתת לזה לרוץ לבד (כשכולל הגדרות שרת והכל, זה לא אמור לקחת יותר משעה, כולל הקפה והסיגריה והשרותים באמצע).

סליחה על הבוטות, פשוט בין כל הברבורים פה, לא הייתה תשובה (לעניין) אחת.

כל מה שצריך זה לשנות את הלינק ל-dictionary בתוסף הקיים ולהעביר שני קבצים לשרת שלכם, זהו !
התוסף כבר באוויר - http://politicallymail.info

סליחה שאין לי את הסבלנות שיש לדור כי חבל לי על הזמן שלי אז אגש לעניין:
אתם מאפשרים לי לרשום את התוסף תחתכם או ליו ?
(כך שאם מישהו מהפוליטיקאים יבוא/ו בטענות, אז הם יפנו אליכם כגוף ולא אלי)

הערה: על עף כך שאני לןמד בשנה רביעית להנדסת תוכנה, עובד משרה מלאה ומריץ 15-20 פרוייקטים כל הזמן אני אפילו מוכן להפנות מדי פעם כמה דקות לשינויים המינוריים שיכולים לצוץ.

מצפה לתשובה - לא שאלות, לא הערות, פשוט - כן או לא.

דיברנו מזמן על חשמביר JS ו-CSS שיתמקד בכלים של ייצוא ומימוש המידע שאנחנו משתפים באתרים אחרים, מיטוב אתרי ממשל וציבור באמצעות user.js (עבור *monkey או stylish) ועוד. אני חושב שזו הזדמנות מעולה לתחילתו של הפרויקט.
אם אכן מדובר רק בלהעלות לשרת ולהגדיר קצת הגדרות, אשמח לבצע את זה במהלך סוף השבוע או בשני הבא, משם אפשר להוסיף עוד רעיונות ככל הרצוי או המצוי :smile:.

יהודה

אם הפרויקט הוא פרטי ב-bitbucket שלח לי הזמנה: uda
אם לא, בבקשה שתף כאן קישור :smile:

תודה
יהודה

@uda תודה רבה.

אני אכין Repository ב-Github שארשום בו README של מה לשנות ואיפה (שזה שלוש שורות) משום שכרגע זה ב-Bitbucket כרפו פרטי (יש שם כמה הגדרות של השרת שלי שאני לא ממש שש שהם יפורסמו ברבים) אני אכתוב פה את הקישור לרפו בהמשך היום, כרגע אני בעבודה.

וצריך יהיה כמובן להעלות את זה ל-Webstore כתוסף… (זה עלה 5$ ל-20 תוספים כשנרשמתי לפני שנתיים)

ושוב המון תודה :slight_smile:

ועוד דבר, אני אפילו מוכן להעביר לכם/אליכם את הכתובת DNS של ה- politicallymail.info :slight_smile:

טוב… תקשיבו…
חשבתי על זה וע"פ התשובות מפה אני מסיק שאין פה מישהו שהתעסק עם תוספים…
ואין לי עכשיו ממש כח להסביר איך “מקמפלים” תוסף, משום שכל שינוי קטן ידרוש העלעת גירסה ב-webstore…
יש מספיק דוקומנטציה על זה ברשת… ואם אתם לא מתכוונים לגעת בו משום שאתם “עמוסים” בדברים אחרים, אז אני גם לא ממש מוצא צורך לתעד אותו.

אני פשוט מעדיף להפנות את התוסף אליכם.

כך שכל מה שצריך זה להעלות לשרת את הקבצים מהZIP הבא:
http://www.filedropper.com/politicallymailserver_1

ולקבוע cron job שכתוב ב- jobs/jobs.cron ב-ZIP.

אחרי זה תתנו לי את הכתובת IP של השרת שאוכל להעביר אליו את ה-DNS.
כמו כן צריך יהיה להגדיר בשרת עוד VirtualHost שנמצא בקוצץ conf.
בסוף התוסף ניגש ל- http://politicallymail.info/dict בכדי למשוך את המילון שמות-מיילים מידי שבוע (למקרה שחברי כנסת מסויימים הצתרפו או עזבו/פוטרו)

זה לא הרבה התעסקות וזה אמור לקחת רבע שעה…

@uda אתה תסתדר עם זה ??

אם לא, פשוט תתנו לי את השם של הסדנה באנגלית (אני לא יודע איך אתם קוראים לעצמכם… The Sadna ?! ) ומה הכתובת של האתר הראשי שלכם ואגדיר את הפרטים האלה פשוט בתוסף כפרטי יוצר והתקשרות…

מקובל ?

הערה: אבקש תשובות קונקרטיות - כן או לא - אין לי פנאי לקשקש … עמכם הסליחה.

בתודה מראש והמשך שבוע קסום,
יבגני קוליעקוב
:slight_smile:

הי יבגני,

תודה על השקעת הזמן. אני מבין שאתה רוצה להעביר לנו את המקל, אז בו נעשה את זה פשוט. תכתוב README (או שלא אם אתה עסוק מדי) ושלח ל @uda את הקוד. אנחנו ניקח את זה מכאן (או שלא…)

אני מבין שגם אתה לא התעסקת אף פעם עם תוספים…
ב-webstore יש כמה וכמה דברים שצריך להגדיר… וממש אין לי כח לכתוב README לגבי דברים שיש אותם בשפע בגוגל.

אם אתם לא הכי נחושים לגבי זה, עזבו, אסתדר לבד.

פשוט תנו תשובה קונקרטית, למה אתם אוהבים כל כך לטחון מים ?!

יבגני, התעסקתי עם webstore, באופן פרטי ועבור חברה שבה עבדתי.
אנשים כאן עונים כאשר הם רוצים לקדם נושא מסוים, נושא ה-webstore נכנס לקטגוריית ה"זוטות" (פרטים קטנים, חשובים אמנם).
אם אתה רוצה להעביר בעלות, דבר איתי במייל, אעלה את קוד השרת, נעלה את קוד התוסף ונפתח חשבון webstore לסדנא על הדרך.
yeh@uda.co.il

זריזים אתם :smile:
זה בסדר, תודה :slight_smile:
זה כבר כמעט שבוע באוויר ומופץ כבר :smile:

וגם בטוויטר

ובעוד כל מיני מקומות חוץ מהקיר שלי,
אבל אתם מוזמנים בחום להפיץ את זה הלאה :smile:

המשך שבוע מקסים.

חברה, שלום.

blastop @uda @aaa OriHoch shevy daonb moshe742
(ניסיתי לכתב פה את כל השותפים לדיון אבל אין לי רצון או זמן לפרוץ לכם את המערכת שחוסמת אותי לשני אנשים.)

אני רק רציתי לומר סליחה על הצורה הלא יפה שדיברתי איתכם.

באמת, מבקש סליחה !

לפעמים אני חם על ההדק וזה לא לעניין ואני יוצא חמור בסוף.

את התוסף אני כבר אריץ לבד, אחרי ההתנהלות החצופה שלי פה אני לא מצפה שתקחו את זה
ובאמת אני אסתדר לבד. השרת שלי יחזיק… הכל באמת בסדר :slight_smile:

אין בי כל רצון לזלזל בכם, כולכם יפים ומוכשרים, ואין לי כל כוונה לזלזל באף אחד !

המון תודות על הכוונות והנכונות שלכם לעזור ועל ההענות !!!

אני פשוט רגיל לעבוד במהירויות וסקאלות שונות.
כולנו עובדים ועמוסים.

ובאמת סליחה שיצאתי עליכם שלא לעניין ולא במקום.
מוכן לקבל שאי אפשר לקבל הכל מתי שרוצים ואיך שרוצים.

אני לא בנט, ואני כן מתנצל על שהגבתי פה לא לעניין בכלל.

המשך יום מקסים אנשים,
ותמשיכו לעשות קסמים !