רוצים לבנות את הגרסה הבאה של Data.gov.il?

היי!

ממשל זמין מגייסים מפתח (או שניים) להוביל את הפיתוח של Data.gov.il הלאה, ולבנות דברים כמו קליטה אוטומטית של מידע ממשרדי הממשלה, שיפור מנוע החיפוש והיבטי שימושיות באתר, כדי להביא לקפיצת מדרגה בהנגשת מאגרי המידע הממשלתיים לציבור.

בעיני זו הזדמנות חד פעמית לעשות משהו במוקד העשייה של הסדנא, מהצד השני של המתרס :slight_smile:

הם מחפשים מפתח full-stack מנוסה, עם 3-5 שנות ניסיון בעבודה בסביבת agile/scrum, עם ניסיון ב-python/django/pylons, רצוי גם ניסיון בסביבות אחרות (node.js, ruby או php), ניסיון בטכנולוגיות שונות של sql/nosql (postgres/mongo למשל), יכולת עבודה בסביבת linux, והבנה גם בפרונטאנד - html5/css3/javascript וטמפלטינג (jinja2/mako).

גם מפתחים מנוסים עם יכולת לימוד יישקלו כמובן.

למען הגילוי הנאות: המעסיק שעובד מולם הוא SQLink, אבל א) זה אומר שההעסקה יכולה להיות במרכז ולא בהכרח בירושלים, ו-ב) הם התעקשו על תנאים ממש טובים (יחסית למגזר הציבורי) למפתח/ים הרלוונטי/ים.

אם זה מענין מישהו כאן או שיש שאלות, מוזמנים/ות לכתוב כאן בשרשור או דברו איתי ב- idoivri[at]gmail[dot]com ואחבר אתכם למי שרלוונטי :wink:

עידו

אני אעשה מעשה @daonb אבל:

פורטל data.gov.il מבוסס באופן גלוי ומוצהר על CKAN - פרויקט קוד פתוח ברשיון AGPLv3.
רשיון זה מגדיר שיש לפרסם כל שינוי או התאמה בקוד המקור של המוצר. למרות שפנינו אליהם בנושא, הם ממשיכים להפר את הרשיון.
זה לא רק עניין תיאורטי עקרוני - ההתאמות שהם עשו לעברית (בכספי מיסים יש להזכיר) יכלו לשמש רבים אחרים, כך שלמעשה הם לוקחים מהקהילה פעמיים.
ועכשיו באים לנצל את הקהילה שלנו פעם שלישית בשביל לגייס עובדים… אז נכון שהמטרה טובה אבל היא לא מקדשת את כל האמצעים.

@idoivri

כשאדם מסביר את זה בצורה כזאת פשוטה זה אפילו מעצבן אותי. למה לא להוציא את זה
לעיתונות?

איזה יופי שאדם כתב את זה, כי אני גם רציתי לציין את זה.
אביב, הבעייה היא שזה לא מעניין אף אחד בעיתונות… :frowning:
ובינתיים מטריקס וממשלת ישראל ממשיכות לעשות גזל.

צריך למצוא את אלה שזה מעניין ולספר להח את הסיפור במילים פשוטות בדיוק כמו
שאדם סיפר פה.
אני לא מאמין שזה לא מעניין אף אחד אלה פשוט טרם מצאנו אותו.

בתאריך יום ד׳, 28 בדצמ׳ 2016 ב-20:29 מאת מור רובינשטיין <info@hasadna.org.il

ניסיתם לערב את FSF?
https://www.gnu.org/licenses/gpl-violation.html

סליחה, טעות שלי. לא הבנתי נכון את הטקסט באתר.

אגב, ראיתי שאילנה פרסמה שהחברה המבצעת היא בכלל SQLink. מה שאותי מעניין - למה זו החברה שנבחרה לנושא? היה מכרז לעניין? יש חברות בעולם שיכולות להתאים ל-CKAN הרבה יותר מהחברה הזו
(גילוי נאות, אני עובדת בחברה שהביאה את הפורטל הזה לעולם).

מור, בהחלט שאלות שחייבות להשאל.
שאלת חופש מידע?

בתאריך יום ד׳, 28 בדצמ׳ 2016 ב-22:25 מאת מור רובינשטיין <info@hasadna.org.il

לא, במקום זה שלחתי מייל לועדת השקיפות :slight_smile:

למה לא לשאול ישירות את אילנה?

בתאריך יום ד׳, 28 בדצמ׳ 2016 ב-23:02 מאת מור רובינשטיין <info@hasadna.org.il

זה בכלל לא מעשה @daonb (טוב, אולי קצת ;))

אתה (וכל האחרים) צודקים לגמרי, והפניתי את תשומת ליבה של אילנה לנושא - אני מניח שהיא תתייחס כאן. בהנחה ש-gov.il יעמדו בתנאי הרישיון וישחררו, לדעתי עדיין זו הצעה מעניינת למישהו שרוצה לקדם את שחרור מידע (וכן, גם את הקוד :)) ״מבפנים״, ולכן פרסמתי.

חברים שלום,
אני בודקת את השאלות ואחזור אליכם שבוע הבא.
אני אגיד שזה חלון הזדמנות מדהים להשפיע על ההצלחה של מיזם המידע הממשלתי הפתוח בישראל. בתור מישהי שעבדה מבחוץ ועכשיו עובדת מבפנים, אני יכולה להעיד שהיכולת להשפיע מבפנים גדולה יותר. יש עכשיו המון תמיכה ברשות התקשוב בפרט ובממשלה בכלל להצלחה של המיזם ושאנחנו חייבים לנצל את החלון הזה ולהביא לתוצאות משמעותיות.
לא סתם פניתי לעידו בבקשה שיעזור לגייס מפתחים טובים למיזם (ארחיב עם התשובה שבוע הבא), מפתח מוכשר ומנוסה ומחויב לרעיון של מידע פתוח יכול תוך כמה חודשים אפילו להביא לשינוי של שמיים וארץ בתחום הזה. שיתוף פעולה מתמשך שהיה לי בשנה האחרונה עם כמה חבר’ה של הסדנא כבר מניב פירות. אנחנו כמובן לא תמיד רואים עין בעין ב-100% על כל דבר. אבל זה לא מונע משיתוף פעולה להיות אפקטיבי כאשר יש כבוד הדדי.
אנחנו לא מושלמים, אבל אנחנו עובדים, ונשמח לעזרתכם.

@tomer יש מצב שאתה מבקש מהדובר של ממשל זמין התיחסות לטענות החמורות שמועלות על ידי אדם? אני נכנסתי לאודות שלהם ולא מצאתי שום אזכור ל AGPLv3 ולא קישור לעותק שלהם, דבר שהוא בניגוד לרשיון.

@morchickit אולי תומר יוכל לראיין את רופוס על הפרויקט והרשיון?

תודה אילנה, אני שמח שאת איתנו. יש מצב שאת מצרפת עוד אנשים מאצלכם לפורום? נראה שאבד הקלח על השיטה הקיימת.

יש לי רעיון טוב יותר. תבדקי מי מוביל את הפרויקט, שילחי לו קישור לפתיל ובקשי ממנו להרשם לפורום ולהגיב.

אם לא יגיב, נראה לי שהוא שכח בשביל מי הוא עובד ואנחנו כבר נמצא דרך להסביר לו.

תודה אילנה. מחכים לתשובות.

אודליה עוד מנהלת את המוצר שם? הייתי איתה בקשר בזמנו לגבי ביצוע שינויים ב ckan