בקשה לפרסום API עבור מיקוד דואר

שלום רב.

מיקוד דואר במדינת ישראל השתנה משנת 2010~ למיקוד בן 7 ספרות.
בנוסף למיקוד החדש, קיים קוד חלוקה בן 9 ספרות שהינו מיועד לשימוש בעת חלקות דואר כמותי.

מידע המיקוד החדש (בן 7 ספרות) זמין כיום אך ורק באתר דואר ישראל, ואינו זמין לציבור הרחב באמצעות API כלשהו או להורדה כקבצי אקסל.

לפי בקשת חברת הדואר אז, קוד החלוקה בן 9 ספרות הינו בגדר “סוד”, אך המיקוד עצמו, אמור להיות זמין לציבור הרחב, כך לפי סעיף 1.4 באותו מסמך.

האם לדעתכם המידע הזה אכן אמור להיות נגיש לציבור הרחב?
אם כן, למי אמורים לפנות ומה צריך לעשות לשם כך?

תודה רבה.
נ.ב. באם פתחתי את הנושא במיקום לא מתאים - אשמח לתיקון)

יש פה מענה לפניה של @Gai_Zomer בנושא -

המיקוד בן שבע הספרות יהא המיקוד הרשמי לכל הציבור הרחב , ובדומה למיקוד הנוכחי
בן חמש הספרות הוא יישאר קבוע , יכיל את המידע הקיים כיום במיקוד בן חמש הספרות ,
ויפורסם בידי חברת הדואר בקרב הציבור .
מיקוד זה יעמוד לרשות כל דורש במדינה , וניתן יהיה לקבל את קובץ המענים של כל הארץ
עם מספר המיקוד בצד כל מען , כפי שקיים כיום במדריך המיקוד ובאתר האינטרנט של
חברת דואר ישראל .

האם המשפט “יעמוד לרשות הציבור הרחב” תואם מכירה של המידע?
שנית, באותו מסמך שצוין (שירות מספר - 5 ערך מוסף לדואר ולהעברתו)
המדובר הוא על קובץ המענים, שמכיל מענים וכתובות, האם מידע המיקוד בלבד, ללא מענים נכלל באותו “שירות ערך מוסף לדואר”?

גיא אשמח לדעתך, והאם יש מה להשקיע מאמצים בעניין.
אציין שאוכל להציף את הנושא בפני כמה אנשים שבעבר התעניינו בזה, ואם יש צורך להראות התעניינות אצל גורם רלוונטי כלשהו אני בטוח שהם ירצו לעזור.

עתירת קובץ המיקוד עם נספחים.pdf (2 .1 מ״ב)

הגשתי עתירה נגד הדואר במרץ בדרישה למסור לי את קובץ המיקוד ולהפסיק לסרסר בו. לצערי מאז כמה פעמים היו אמורים להגיש תגובה לעתירה אבל הם שמים זין על בית המשפט. כבר הגעתי למצב שביקשתי מבית המשפט לקבוע דיון בלי שהם יגישו תגובה, אבל בית המשפט במקום לקבוע דיון בחר לתת להם עוד חודש שלם להגיש תגובה. ברגע שיגישו תגובה, אשתדל לעדכן פה.

הוספתי לפה את התיק יחד עם העתירה כפי שנקלטה בבית המשפט

נשמע כאילו חברת דואר ישראל טוענת שיש לה קניין רוחני כאן. אני (בניגוד לגיא) לא עורך דין, אבל על פני הדברים, אין לה עליהם פטנט או סימן מסחרי, הם לא סוד מסחרי (מאחר וכל פרט ממנו זמין לכל דורש באתר החברה), ועל נתונים אין זכויות יוצרים (ואני חושב שאפשר ללמוד על זה ממאבקי הסדנא מול מפ״י), כך שהקניין הרוחני יכול להיות רק על אופן הצגת וקיבוץ הנתונים, ולא על הנתונים עצמם.