בקשה לפרסום API עבור מיקוד דואר

שלום רב.

מיקוד דואר במדינת ישראל השתנה משנת 2010~ למיקוד בן 7 ספרות.
בנוסף למיקוד החדש, קיים קוד חלוקה בן 9 ספרות שהינו מיועד לשימוש בעת חלקות דואר כמותי.

מידע המיקוד החדש (בן 7 ספרות) זמין כיום אך ורק באתר דואר ישראל, ואינו זמין לציבור הרחב באמצעות API כלשהו או להורדה כקבצי אקסל.

לפי בקשת חברת הדואר אז, קוד החלוקה בן 9 ספרות הינו בגדר “סוד”, אך המיקוד עצמו, אמור להיות זמין לציבור הרחב, כך לפי סעיף 1.4 באותו מסמך.

האם לדעתכם המידע הזה אכן אמור להיות נגיש לציבור הרחב?
אם כן, למי אמורים לפנות ומה צריך לעשות לשם כך?

תודה רבה.
נ.ב. באם פתחתי את הנושא במיקום לא מתאים - אשמח לתיקון)

יש פה מענה לפניה של @Gai_Zomer בנושא -

המיקוד בן שבע הספרות יהא המיקוד הרשמי לכל הציבור הרחב , ובדומה למיקוד הנוכחי
בן חמש הספרות הוא יישאר קבוע , יכיל את המידע הקיים כיום במיקוד בן חמש הספרות ,
ויפורסם בידי חברת הדואר בקרב הציבור .
מיקוד זה יעמוד לרשות כל דורש במדינה , וניתן יהיה לקבל את קובץ המענים של כל הארץ
עם מספר המיקוד בצד כל מען , כפי שקיים כיום במדריך המיקוד ובאתר האינטרנט של
חברת דואר ישראל .

האם המשפט “יעמוד לרשות הציבור הרחב” תואם מכירה של המידע?
שנית, באותו מסמך שצוין (שירות מספר - 5 ערך מוסף לדואר ולהעברתו)
המדובר הוא על קובץ המענים, שמכיל מענים וכתובות, האם מידע המיקוד בלבד, ללא מענים נכלל באותו “שירות ערך מוסף לדואר”?

גיא אשמח לדעתך, והאם יש מה להשקיע מאמצים בעניין.
אציין שאוכל להציף את הנושא בפני כמה אנשים שבעבר התעניינו בזה, ואם יש צורך להראות התעניינות אצל גורם רלוונטי כלשהו אני בטוח שהם ירצו לעזור.

עתירת קובץ המיקוד עם נספחים.pdf (2 .1 מ״ב)

הגשתי עתירה נגד הדואר במרץ בדרישה למסור לי את קובץ המיקוד ולהפסיק לסרסר בו. לצערי מאז כמה פעמים היו אמורים להגיש תגובה לעתירה אבל הם שמים זין על בית המשפט. כבר הגעתי למצב שביקשתי מבית המשפט לקבוע דיון בלי שהם יגישו תגובה, אבל בית המשפט במקום לקבוע דיון בחר לתת להם עוד חודש שלם להגיש תגובה. ברגע שיגישו תגובה, אשתדל לעדכן פה.

הוספתי לפה את התיק יחד עם העתירה כפי שנקלטה בבית המשפט

נשמע כאילו חברת דואר ישראל טוענת שיש לה קניין רוחני כאן. אני (בניגוד לגיא) לא עורך דין, אבל על פני הדברים, אין לה עליהם פטנט או סימן מסחרי, הם לא סוד מסחרי (מאחר וכל פרט ממנו זמין לכל דורש באתר החברה), ועל נתונים אין זכויות יוצרים (ואני חושב שאפשר ללמוד על זה ממאבקי הסדנא מול מפ״י), כך שהקניין הרוחני יכול להיות רק על אופן הצגת וקיבוץ הנתונים, ולא על הנתונים עצמם.

שלום רב, גיא.

מעיון ב"תולעת המשפט" נראה שויתרת על הדרישה לפרסום קובץ המיקוד לכל דורש. האומנם?

מה הסטטוס כעת לגבי זמינות קובץ המיקוד חינם לכולם, או לפחות לבעלי רשיונות להפצת דואר כמותי?

בתודה ובברכת הצלחה!

חלילה מלוותר, פשוט כמו היכולת שלהם לשלוח דואר ככה גם היכולת שלהם לטפל בבקשות מידע וכל כמה זמן הם מצלצלים ואומרים בודקים ומבררים ונעשה ישיבה כזאת וכזאת ואני מחכה כמו דביל. זו הודעה מלפני שעה
image

הבעיה שאני גם לא רוצה לרוץ לבית המשפט שוב סתם, כי זה עולה לי כסף. ופעם שעברה עורכת הדין שלהם הציגה קו משפטי שאני, כשאני שיכור יותר קוהרנטי ממנו, ובית המשפט במקום לקבל את העתירה שלח אותם הביתה לחשוב על מענה. מאז אני ממתין לקבל את המענה.

תודה על התגובה!!!

שמח לראות שהנושא עדיין ‘בטיפול’ (ברמה מסויימת לפחות).

רק כדי להבין:
התיק (שאליו קישרת לעיל) - עדיין פתוח? קיימת עדיין דרישה עומדת מהם לפרסם את קובץ המיקוד?

לטענתם, לבעלי רשיון לחלוקת דואר כמותי - הם כן אמורים לתת את הקובץ ללא התניה ותשלום של אלפי שקלים?

בנוסף, האם יתכן שפניה למשרד התקשורת, הממונה על הדואר, תוכל להועיל ולשחרר את המידע הזה לציבור, נאמר במסגרת data.gov.il?

שלום
מישהו יכול לעדכן מה קורה עם עם העניין המשפטי .
והיה והערוץ הזה מתעכב הייתי פונה לשר התקשורת , נדמה לי שהדואר נמצא בתחום האחריות שלו .
ולהציע שהם יפרסמו מטעמם באתר הממשלתי
data.gov.il

יש אצלי קובץ mdb עם כל המיקודים אולי יהיה אפשר לטפל בזה שיתאים לכולם
אני מעלה אותו כאן
https://drive.google.com/file/d/1X2oeRlLIHFopi9f43TMUW1w89nnANp32/view?usp=sharing

היי,

האם יש עדכון לגבי ההתנהלות בנושא?

היי, אבי.
ברוך הבא לכאן.
המון זמן לא הייתי מחובר ונחמד פתאום לראות את ההתעניינות שלך בנושא שחשוב בעיני.
פניה שלי ל’חופש המידע’ וגם למשרד התקשורת נענתה בהתחמקויות. שניהם טענו שהם יכולים ‘לבקש’ זאת מהדואר, אך לא לדרוש (משהו לגבי הבדל בין יחידת-סמך, רשות, וחברה חיצונית. בירוקרטיה מוכרת…).
אני מודה שאני ממתין בסקרנות בימים אלה לראות מי יהיה שר התקשורת החדש, בתקווה אולי ליותר נכונות ורצון טוב מצד המערכת.
בינתיים, עדיין לא הצצתי בקובץ שהקישור אליו מפורסם כאן למעלה. אולי הוא יכול להיות התחלה למשהו (הרבה פחות ממה שהייתי מצפה מהממשלה שלנו, אבל בכל זאת).
המון הצלחה! (ואם יש חדש - אשמח לשמוע).

אני חושב שזה יתר מזעזע שהם משתמשים במידע בפומבי בעצמם
יענו סמל ישוב וכדו …

הפתרון שהייתי רוצה הוא שחברת Google תכניס בgoogle maps את המיקודים של כל הארץ ואז לא צריכים טובות של דואר ישראל, ויש לנו גם API מעולה.
למי יש קשרים עם גוגל ישראל?..

אהלן מוישה

רציתי להגיד שאין שום קשר לדואר ישראל לבין גוגל -
כן אתה רוצה, אני גם הייתי רוצה

בכל מקרה , לגוגל אין שום מסד-נתונים עם יתר ביסוס - כל כלל המיקוד/זיפים שנמצאים שם -
הם מידע שהם עושים לו SCRAPPING כזה מאתרים – מידע שאנשים עצמם שמים - אם אתה מצהיר על בעלות עסק אתה יכול לשים קצת מידע בחיפוש כגון אתר - וכדו,
וגם מיקוד

תראה
developers-dot-devsite-v2-prod.appspot@.com

תוריד ת@

כל מקום שתלחץ תראה שאין לו מיקוד - כל בית אין לו מיקוד