עדכון שבועי - 10.11.2014

ערב טוב לכולם,

זה מייל עדכון שבועי על פרויקט “כיכר המדינה” של הסדנא לידע ציבורי, בגרסת הפורום שלו.
העדכון יופיע כפי שנשלח במייל.

חלקכם מכותבים על המייל בפעם הראשונה, ועבור השאר עבר כל כך הרבה זמן מאז המייל השבועי הקודם שאולי הם שכחו שזה קיים. אז ברוכים הבאים והשבים.

מה קורה עם הפרויקט?

מצטרפים חדשים
יותר מכפי שאני יכול למנות בלי לחשוש שאשכח מישהו או מישהי. חלקן כבר תרמו תרומות משמעותיות ביותר בדמות קוד, עיצוב, או עבודת תוכן מועילה, וחלקם עדיין לומדים את הפרויקט ומחפשים את הדרך להשתלב. כך או אחרת, כולכם ברוכים הבאים!

זו גם הזדמנות ליישר קו על מה קורה איתנו בפרויקט,בפרט אחרי ההאקתון שחלף לו לפני מספר שבועות, ועל כך בסעיפים הבאים.

השקה

נתחיל בתמונה:

מה רואים בתמונה? את כמות המשתמשים שנכנסים לאתר. ה-Peak באמצע זה ההאקתון. בגדול אנחנו סביב 5 משתמשים ביום, שזה כנראה פשוט אנחנו. זה סבבה, כי לא השקנו, ואני לא בטוח שהשרת הנוכחי יעמוד ביותר מ-50 משתמשים גם ככה. אבל אני באמת ובתמים מאמין שאנחנו בונים אתר שיכול להגיע לאלפים ועשרות אלפים של משתמשים - ברגע שנהיה מוכנים לקלוט אותם. ואנחנו כמעט שם.

אבל - כבר לא מעט זמן שאני מרגיש שאנחנו כמעט מוכנים, אבל רק כמעט - ואני מאוד רוצה שנגיע לשם. לפרויקט יש הרבה מאוד כיוונים מגניבים שאפשר לכוון אליהם את הפרויקט, מבחינה טכנולוגית/עיצובית/שיווקית. אבל כל זה לא שווה אם אנחנו נשארים עם חמישה משתמשים ביום. להגיע מכמעט מוכנים למוכנים זה קצת מבאס, כי זה בדיוק החלק הזה של לתקן באגים מפגרים ולסגור פינות, ופייר זה פחות מרגש. גם עבור מתנדבי התוכן, זה אומר עבודה סזיפית של תיוג פוסטים, ולחכות עם מאמצים של שיווק ניתוח ומחקר, שכולנו רוצים שיגיעו.

כפרויקט התנדבותי קשה לפעמים לבקש את ההתמקדות בחלק המתיש, שהוא בלי ספק פחות זוהר מחלקים אחרים בעבודה. לאור זה גם חשוב לי להבהיר, שמי שלא רואה את עצמו מועיל בשום דרך אחרת מלבד קידום תכולות שהן יותר עתידיות - By All Means, תמשיכו לעשות את מלאכתכם הברוכה, יהיה לזה ערך ובתקווה בקרוב. אבל כדי שנוכל להגיע מחמישה משתמשים לאתר שכולם מכירים, צריך להשקיע את עיקר המאמצים שלנו שם.

אז חדשים וותיקים, אם אתם שואלים את עצמכם איך אפשר לעזור, התשובה היא - תפסו איזה באג, תעיפו אותו. אחרי זה עוד אחד. ואז עוד אחד. ואז נגיע להשקה.

אז מה נשאר לעשות עד ההשקה?

או במילים אחרות, בואו נדבר תכלס. אז זה מה שקורה:

• אנחנו מתקדמים בעבודה על העיצוב החדש, על השיפור הניכר שלו בנוחות
    ובשמישות (ובאסתטיקה הכללית), וההתאמה שלו למובייל. ברגע שה-Layout
    הבסיסי יהיה מוכן (בתקווה עוד הערב, בלי נדר), יהיו הרבה משימות קטנות
    של להפוך עיצובים יפים ל-HTML יפה. גם חלק מהעיצובים היפים עוד לא
    מוכנים, וצריך להשלים אותם.

• יש לא מעט שיפורים קטנים ובאגים מוכרים, חלקם מציקים לפיתוח חלקם
    מעניינים. חלק עדיין לא זיהינו ויצטרפו לרשימה. עד אז - כולם נמצאים
    בטרלו, ברשימת - To Do - Until Launch.

• וידוא איכות ל-Data יגלה כל מיני דברים ויש פה עבודה. למשל, כרגע יש לנו
    ח"כ שהושבע לאחרונה ואנחנו לא עוקבים אחריו (זו דוגמא קלה לזיהוי וקלה
    לפתרון, יש גם דברים אחרים).

• למתנדבי התוכן היקרים - תיוג זה שם המשחק. ההתקדמות בהאקתון היתה מרשימה
    ביותר, שאפו - אבל הח"כים לא נחים וכותבים סטאטוסים חדשים כל יום, ויש
    לנו מלא זמן אחורה שהיינו רוצים להציע.

צ’ופר לסיום - ניתוח טקסטואלי פרוטוקולים של הכנסת
לא הכי חדש, אבל די מגניב. בקרוב כזה גם על נתוני כיכר! (אבל קודם השקה :slight_smile: )

תכולות שפותחו בשבוע האחרון:
לא מעט דברים מאז העדכון האחרון, ולא מעט תיקונים קטנים. עדכונים מפורטים בעדכונים הבאים.

תכולות בתהליך:

• בניית ה-Layout החדש של האתר - אליעזר, ויותם מצטרף לישורת האחרונה
  • בקשות עדכון של נתוני פופולריות לסטאטוס לפי לוגיקה מוגדרת ולא כל הזמן - שי
  • שיפורי עיצוב למרכיבים שונים באתר - מאיה ועמוס
  • מיקבול (למטרות ייעול) של תהליך הורדת סטאטוסים מפייסבור - רוי

מה צפוי בהמשך:

שבוע טוב לכולם,
יותם