דרוש/ה מאפיינ/ת UX/UI

מגדל אור

מרכז מגדל אור, הפועל במסגרת עמותת יעדים לצפון, פועל מזה 50 שנה כמרכז רב-שירותי המסייע לקידומם של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון, לקראת תפקוד עצמאי ושילוב בתעסוקה. מגדל אור פועל בפריסה ארצית ומעניק מידי שנה לכ- 4,000 איש מענה רחב ומקיף תוך עבודה פרטנית עם האדם ועם הקהילה בה הוא חי.

מוקד מגדל אור לחדשנות

קיים מתאם ברור בין זמינות טכנולוגיות מסייעות לבין מידת היכולת לנהל אורח חיים עצמאי, הגדלת הסבירות לתעסוקה ושיפור איכות חייהם של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון. בשל גודל אוכלוסיה שאינו אטרקטיבי דיו מבחינה מסחרית, המגזר העיסקי אינו מתייצב בחזית זו וכתוצאה מכך לא קיימת התקדמות משמעותית בענין.

מגדל אור הקימה את מוקד מגדל אור לחדשנות על מנת לנסות למלא חסר זה ולקדם מיזמים חדשים מתוך הסתכלות בצרכים אמיתיים מחד ושילוב הסתכלות חברתית ועיסקית מאידך.

המיזם

הפרויקט הראשון שמקדם המוקד הינו אפליקציה לתכנון מסלול ונווט באיכון גבוה לאנשים עם עוורון , בשיתוף עם מדענים מהטכניון ומאוניברסיטת תל-אביב. הפרויקט אושר למימון על ידי הרשות לחדשנות.

האפליקציה תמליץ למשתמשת על מסלול הליכה בין שתי נקודות מוגדרות שיהיה הנגיש והבטוח ביותר לאדם עם עוורון.

האפליקציה תסתמך על תשתית אלגוריטמים יעודיים, על תשתית מפות OpenStreetMaps ועל רכיב חומרה להגדלה משמעותית של דיוק האיכון של המשתמשת. כמו כן, תותאם לשימוש נח על ידי אנשים עם עוורון.

הצורך

אנו מחפשים גורם המנוסה באפיון של אפליקציה, לרבות ממשק משתמש. נסיון בהתאמת אפליקציה לבעלי לקויות יהוה יתרון אך לא בהכרח נדרש.

המאפיין יוכל להעזר באנשי מקצוע בתחום טיפול באנשים עם עוורון וכן במשתמשים פוטנציאליים, לפי הצורך.

משך הזמן לביצוע: עד חודש.

בפניה יש לציין נסיון ולהעריך היקף עבודה ועלות.
את הפניות נא לשלוח ל: adikah@migdalor.org.il