עדכוני עמוד נחיתה

שלומות.
@Ajar ואני נפגשנו לפגישת עבודה דחוסה על עמוד הנחיתה לאתר תב"ע פתוחה. שיפרנו ותיקנו קצת טקסטים וענייני עיצוב ועוד כמה דברים קטנים. תוכלו לראות את הגרסה המתפתחת ב:http://noamoss.github.io/opentaba-landingpage/.

יש כמה שאלות תוכניות שמחייבות מענה:

1. יש לנו לחצן של “איך מגישים התנגדות”. @Yogev מהו סוג (וכתובת) הקישור הנכונים לדעתך?
    הטקסט הכי רלוונטי (וקריא!) שמצאתי בעניין זה מופיע באתר המנהל הקהילתי של בקעה (ירושלים). האם לדעתכם לכתוב משהו חדש על בסיסו, לקשר אליו, או שידוע לכם על קישור מתאים יותר?
    @niryariv יש סיכוי שיש לך היכרות עם אנשים שיאשרו לנו להשתמש בחומר שפורסם שם (תוך ציון תודה למקור)?

2. אג’אר עובד על הטמעת מנוע שו"ת מפלטר בחלק של “איך פותחים”. בינתיים, מוזמנים להוסיף שו"ת במסמך הזה.

3. השלב הבא: טוטריאל, אליו נקשר מהפינה השמאלית עליונה, מבוסס intro.js או משהו. מי מכם שרוצה ויכול/ה להתחיל לעבוד עליו - זה יעזור לנו לזרז ת’עניין.

שבת שלום ותהיו חזקים, או רופסים,
נעם.

עבודה יפה, כל הכבוד.

1. אין לי קשר עם המינהל של בקעה, אבל אני מניח שאם נפנה אין סיבה שלא יסכימו (כמובן עם ירושלמים אין לדעת… נקווה שזה שאין סיבה לא יגרום להם דווקא לא להסכים)

2. רק לוודא - אתם לא בונים משהו שיצריך backend מיוחד משלו, נכון?

אגב ראיתי עכשיו שאנחנו במקור ראשון / nrg (כלומר לא אנחנו ספציפית, אבל הסדנא)

לא שיש לי משהו נגד אתר המינהלת, אבל להגשת התנגדות יש כללים שקבועים בחוק ואולי עדיף שנפנה גם לחוק היבש
http://www.nevo.co.il/law_html/law01/044_110.htm
אבל… אפשר גם לקשר לחוק במערכת של הסדנא לחוקים (הבנתי שחוק התכנון והבניה נמצא בפנים). לצערי אי אפשר להתחמק מלהציג את החוק כי כל הפניה למסמך שאינו מביא את החוק כלשונו בפועל נותן פרשנות לחוק, דבר שרצוי שלא נעשה. הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא לפשט חלק מהחוק (שזו גם פרשנות), בעיקר בכדי לענות על השאלה מי יכול להגיש התנגדות, מה הוא צריך שהיא תכיל ולמי להגיש (ואסור לשכוח שיש בחוק גם התייחסות לתהליך ההתנגדות עצמו), אבל צריך להחליט על משימה ואז אני (או מישהו אחר) יעשה את זה

לא, לא, אין צורך ב-backend.

אני מסכים עם יוגב.

מציע שנעשה שני דברים, @Yogev @niryariv, אשרו שמקובל:
נקשר אל נוסח החוק היבש + נוסיף שאלה ותשובה מקוצצת למנוע השאלות. יוגב, תוכל להכין תיאור מתומצת של השלבים (4-5 משפטים) וגם ממנו נקשר לנוסח החוק?

אגב, @niryariv לדעתך נכון להשאיר את הרקע של העמודים חלק, או להחליף בתמונות עיר/טבע?

הי @noam , זה נראה אחלה ושיפור משמעותי, אבל לגבי הרקע של העמודים (ואולי בגלל שאני עוסקת בזה לא מעט עכשיו בעבודה) - נראה לי שיש בעיית נגישות בניגודיות של הצבעים. לא בכל המסכים הניגודיות מספיק גבוהה, ואז קשה לקרוא.
אני אוכל לבדוק את זה מחר, עם סרגל כלים שמותקן על המחשב שלי בעבודה (סרגל חינמי, אבל אני לא זוכרת איפה מצאתי אותו).
דבר נוסף: ברקע של המסך הראשון מופיע בתמונה הטקסט “תב"ע פתוחה”. ברזולוציות מסויימות הוא מופיע מאחורי התפריט וזה גם מקשה על קריאת התפריט הראשי. אפשר להחליף לתמונת מפה אחרת?

הי.

1. בעניין הניגודיות - כן, בטח, שלחי הגדרות לצבעים מתאימים ונעשה ניסיון.

2. התמונה לקוחה מתוך תב"ע פתוחה. אם יש לך רעיון לתמונות חלופיות שיכולות להתאים, שלחי ונבדוק איך זה נראה.

אכן יופי של עמוד!
שאלה: האם ניתן יהיה להגיש ערעור דרך האתר או אלה רק הנחיות כלליות?

בתור נוחתת בעמוד אני הייתי גם רוצה לדעת מאיפה אנו שואבים את המידע - לציין את אתרי מבא"ת ורמ"י

למיטב זכרוני, לא הייתה כוונה להגיש ערעור דרך האתר ולדעתי רצוי שזו לא תהיה חלופה שתשקל בעתיד. בניגוד לחוק חופש המידע, התנגדות לתוכנית היא לא עניין פשוט ויצירת פתח להגשת התנגדויות תחשוף אותנו לאחריות שאנחנו לא רוצים בה.
מסכים לחלוטין שצריך לציין את המקורות שלנו, גם אם זה בטח מופיע ב-API

אני פשוט ארשום פה את התקציר:
מי רשאי להגיש התנגדות: כל מי שחש נפגע מהתוכנית, או מי שמייצג קבוצה המתנגדת לתוכנית מסיבות של עניין ציבורי (שמירת אתרים, ערכי טבע, נוף ואיכות הסביבה). על המתנגד לכלול בהתנגדות את עניינו בקרקע, בבניין או בפרט התכנוני אחר אשר מופיע בתוכנית ולגביו הוא מגיש את התנגדותו.
שלבים בהכנת ההתנגדות:

1. עיון בכל מסמכי התוכנית, זיהוי הגורם המאשר (מקומית או מחוזית) והמועד האחרון להגשת ההתנגדות
  2. כתיבת ההתנגדות תוך נימוק סיבת ההתנגדות ופירוט העובדות עליהן מתבססת ההתנגדות.
  3. חתימה בפני עו"ד על תצהיר שבו המתנגד מצהיר כי העובדות המפורטות בהתנגדות נבדקו ואינן שקריות.
  4. השליחת ההתנגדות לועדה המאשרת ועותקים בהתאם לנדרש בחוק (לפי סעיף 103 לחוק התכנון והבניה)
    המשך התהליך על פי סעיפים 104-109 בחוק התכנון והבניה והתקנות הרלבנטיות (אלה שצירפתי)

לדעתי יכול להיות נחמד לנסות לשלב רקעים של עיר (אבל לא ניו יורק או פריז, אלא ערים שקיימות בתב״ע פתוחה, וכמובן לוודא שהתמונה זמינה ברשיון פתוח)

לא מתוכנן לאפשר הגשת ערעור דרך האתר. אני מעדיף לא לפרסם את המקורות שלנו באופן גלוי מדי כרגע, כי אף אחד מהם לא מוכן לעבוד איתנו באופן רשמי.

@noam שימו לב שצריך לוודא שדף הפתיחה רספונסיבי, כלומר מי שפותח את האתר על טלפון או טבלט יוכל להשתמש בו.

@Yogev מצוין, אעדכן בעמוד.

נעם

לינקים חופשיים לשימוש יתקבלו בברכה.

אז הנה מה שיצרנו כמקור להפנייה.

אבל אז גם מצאתי את העמוד המעולה הזה, של אדם טבע ודין. אני חושב שוב אולי להפנות אליו, לאחר קבלת אישור, מתוך הנחה שהעמוד הזה ימשיך להתעדכן עם הזמן. מה דעתכם?

אני בעד, החלק שאני כתבתי די דומה למה שהם כתבו, הם הרחיבו מעבר לשאר החלקים של החוק (וגם, באופן כללי) Yogev Sharvit

"Everything is possible in more than one way"
http://Muni-Index.co.il

שניהם נראים בסדר גמור. לא חושב שצריך לקבל אישור מאט״ד בשביל להפנות אליהם (אחרת כל האינטרנט קורס) אבל אם אתה רוצה להיות נחמד לך על זה ; )