היתרים בתב"ע פתוחה?

במסגרת ניהול עמוד הפייסבוק של תב"ע פתוחה רמת השרון אני מנגיש גם פרסומי היתרים פעם בשבוע. זו עבודה די שבלונית ולאחרונה חשבתי שאולי אפשר לעשות את זה באופן אוטומטי. דיברתי עם ניר יריב והוא הציע שאני אכין משהו שמסביר איך מגיעים למידע


הנתונים עצמם (לא אלא בטבלה של השאילתה) מגיעים במסמך וורד (לפחות ברמת השרון) - אני לא מבין גדול בהוצאת מידע מפורמטים כאלה, אבל מדובר על נתונים בתוך תבנית - אולי זה מפשט הוצאת מידע ממוכנת
בכל מקרה, אשמח לשמוע מה אנשי הצוות הטכני חושבים
@niryariv @morchickit

אני אוהב את זה מאד כפיצ׳ר, אבל מודאג מהצורך בסקרייפר, משתי סיבות:

  1. התחזוקה של הסקרייפרים היא הבעיה הכי גדולה שלנו מבחינת תחזוקת קוד. בנוסף לבעיה הרגילה של תיקון אחרי שינויים ב HTML, רוב האתרים האלה כתובים בדוט.נט הנמבזה שמשום מה שוברת את הכללים הברורים והפשוטים של HTTP והופכת כתיבה ותיקון של סקרייפרים לקשה פי כמה מאשר באתר נורמלי.

  2. בתאוריה אנחנו נצטרך להחזיק סקרייפר נפרד לכל אתר עיריה. בפועל אנחנו מקווים שנוכל לעשות שימוש חוזר בחלקים גדולים מהקוד, אבל קשה לבנות על זה, כיון שהקוד - גם אם הוא משמש ביותר מרשות אחת - מתעדכן מדי פעם, ובזמנים שונים באתרים שונים, ואז אנחנו מקבלים כמה גרסאות שצריך לתחזק.

האם יש סכוי למצוא את המידע הזה באתר ארצי (כמו שאנחנו מקבלים את התב״עות) ואז לתחזק רק סקרייפר אחד - או, הכי טוב, ליצור קשר עם רשויות ולקבל מהן את המידע ישירות?

המערכת של משרד הפנים היא המערכת שעושה אגריגציה - שנקרא לה לצורך הדיון “היתר זמין”. היא צריכה להיות המקור הטוב ביות, אבל צריך לעבור דרך משרד הפנים (או במילים אחרות, להמתין ליוני)