מפגש עם אנשי ממשל זמין בנוגע לתב"ע פתוחה

אתמול אחרי השיחה עם אנשי ממשל זמין ישבנו אביב ואני עם יעל צח ממשרד ראש הממשלה ודיברנו על אפשרות לסיוע מול משרד הפנים לקראת ואולי גם כחלק מהפגישה שצפויה לנו ביום שני, ה-20.4.15 בשעה 10:00 (למי ששכח)
קודם כל, סוגיית הלינקים השבורים מאתר מבא"ת מוכרת גם להם, אם כי הם יכולים להתממשק מול המבא"ת עם לינקים תיקינים - פשוט כי הכריחו את משרד הפנים לתת להם את הגישה הזאת.
אנחנו צריכים לרתום את בעל העניין העסקי (קרי, מי שמוביל את הפעילות ומייצר את הדרישות במשרד הפנים) - במקרה זה מדובר על מינהל התכנון (בינת שוורץ). היות וכבר פנינו אליהם, צריך לחדש את הקשר ולייצר עוד יותר עניין (למשל, כי אנחנו יכולים לייצר ממשק למעל 100 רשויות שלא יכולות להרשות לעצמן GIS נורמלי)

1. אנחנו צריכים לתאם מול אנשי ממשל זמין פגישה לטובת הצגה של הפרויקט, החזון שלו והמאגרי המידע שאנחנו מכוונים אליהם כמקורות מידע.
  2. אנחנו צריכים להעביר ליעל צח את סיכום הפגישה שהייתה לניר עם מנהל התכנון (העברה דרך אביב, יש לו את המייל שלה)
  3. מכל השיחה הזאת מתגבש כי מטרת השיחה עם אגף מערכות מידע במשרד הפנים תהיה, מלבד להציג את עצמנו, לבקע את החסימה של הלינקים השבורים בדרכי נועם.

@niryariv @Aviv_Gonen @noam @talt @idoivri

אהלן. בדקתי קצת ברשימות שלנו - לא נפגשנו בעבר עם בינת שוורץ (היינו אמורים, אבל היא בסוף לא הגיעה). נפגשנו עם אידית בר, סגנית מינהל התכנון שהביעה תמיכה עקרונית. יש לנו מסמך עמדה שחיבר יוגב כמדומני שמתמצת את הנושא: https://docs.google.com/document/d/1l5vmTuCqfNfPCsnnY_O2mKAH3NquPvodJsR0wHRtmB8/edit

מה שהייתי רוצה לקבל ממבא״ת, בנוסף לנושא הקישורים השבורים (שמור מצא דרך להתגבר עליו חלקית), הוא הבנה והסכמה לכך שאנחנו נגרד מידע מהאתר שלהם - עוד בטרם יש API וכו׳, פשוט שלא יחסמו אותנו. זה יהיה צעד ענק מבחינתנו, כיון שנדע שיש לנו מקור יציב לנתונים. זו כרגע הבעיה החשובה ביותר, אפילו יותר ממפות גושים.

שלום כותב ירון
אם קבלת מכתב המלצה לנושא ממתכנת ערים שעובדת על תכנון תכנית מתאר
לאחד מרשוית שאין להם GIS ויש לה צורך בנתונים של תבעות בצורה קלה ונגישה כמו בתבע פתוחה
יכול לעוזר?
כדוגמא לדרישה מצרכן מידע מקצועי שגם מכיר את מבא"ת

כן. אם כי עדיף היה לקבל מכתב ממהנדס הועדה המקומית - אפשרי?

שלום בסוף הבנתי שזה לא אפשרי
ברשות הזאת
אני אנסה לבודק אפשרות למתכנן
אחר ששייך למועצה מקומית ערבית שאין לה GIS .

תודה ירון!

הי יוגב, ותודה רבה על הסיכום וההובלה.

1. תוספת קטנה: יש לכתב על הפניה גם את אשת הקשר הנוספת (ענת), העברתי לך את פרטי ההתקשרות איתה.
  2. אנא אשר שהקישור שניר העלה זה המסמך המתאים, או אם צריך משהו אחר.
  3. אני מציע להזמין את יעל להצטרף לקבוצת הדיונים שלנו, וכך היא תוכל לעדכן ולהתעדכן בהתפתחויות ולהיות חלק מהשיחה (ראה כפתור בתחתית הפתיל).

תודה וערב טוב

רוצה להוסיף נקודה אחת שדיברנו עליה בפגישה הקצרה, שהמטרה שלנו להציג לבינת
שוורץ את תב”ע פתוחה מבחינת החזון והמטרות שלנו עוד לפני הבקשות, זה יעזור לנו
בפגישה באפריל.
זה הטיפ שיעל נתנה לנו וגם הציעה להצטרף לפגישה עם בינת.
נועם, נתת לי את הכרטיס ואני אכתב אותה במייל זה.
בנוסף, חושב שזה רעיון טוב לצרף אותה לקבוצת הדיונים שלנו.
בתאריך 3 במרץ 2015 20:22, ‏"Noam Cas" info@hasadna.org.il כתב:

הקישור שניר נתן הוא המסמכם הרלבנטי והאחרון שיצא.
אין לי את המייל של יעל אז אשמח אם מישהו אחר יזמין אותה (אם זה עדיין לא קרה) - כולל ענת

@Yogev תוכל לעזור לנו ליישר קו בשני עניינים?

1. מצב ההכנות או המידע הנדרש לקראת הפגישה עם משרד הפנים והקשר/תגובות של אנשי ממשל זמין ביחס לפגישה זו?

2. האם נקבע/התקיים בסופו של דבר המפגש עם אנשי המעבדה העירונית בת"א?

@mary, האם תוכלי להזמין את יעל להצטרף לפורום שלנו (בהנחה שיש לך את כתובת הדוא"ל שלה?)

1. לא קידמתי מפגש עם בינת שוורץ וזה די נפל לי בין הכסאות - @Aviv_Gonen אם תוכל לשלוח לי ולמארי את המייל של יעל אני אצור איתה קשר (גם טלפון יעזור, שוב בבקשה אם כבר שלחת)
  2. המפגש עם אנשי המעבדה העירונית טרם נסגר כי הם כל הזמן הזיזו אותו (גם אחרי שכבר מצאנו זמן), אני אבדוק שוב מתי המועד האחרון שנקבע ואדווח

מתוך אי שפיות זמנית עברתי על האתרים של כל 126 הועדות המקומיות והמרחביות ומיפיתי את אלו שיש להן GIS ואלה שאין להן GIS, כולל התייחסות לאתרים שה-GIS שלהם פועל רק ב-IE.
אז מתוך 126 ועדות ל-57 ועדות אין GIS בכלל ומתוך 69 הועדות שיש להן GIS, ל-51 יש GIS שדורש IE. זה אומר שרק 18 ועדות מפעילות אתר GIS שתומך בכל הדפדפנים. זה לבד נותן לנו יתרון עצום עליהם ובכל מקרה, זו סטטיסטיקה פשוטה שמראה את יתרון הנגישות שיש לנו על פני המערכות בתשלום. זה יכול להיות סיבה טובה שתגרום לבינת שוורץ לדבר איתנו
הנה הקישור לקובץ
https://drive.google.com/file/d/0B9KCjEIdzJZUWTFOVGVVWFJSZ00/view?usp=sharing

דיברתי היום עם יעל צח ממשרד רוה"מ ואופיר ממשל זמין. מנסה לקדם את הפגישה עם בינת שוורץ