הצעה לחשמביר על או חשמביר פריים

ההצעה שלי היא לגבש קבוצת מתנדבים, שבין השאר, תפקידם יהיה לספק שירותי IT לשאר החשמבירים, שרתים, DNS, דואר ורישיונות IDE, כמו גם הדרכה בסיסית על לינוקס, SSH, GIT וכו’.
כיום המצב הוא שכל חשמביר כמעט לעצמו, מי שהצליח למצוא לעצמו איש IT הסתדר, כל השאר מחפשים על הזמן עזרה והבלגן חוגג.
הבעיה העיקרית של חשמבירים כפי ששמתי לב הוא DNS ודואר, שני אלה שירותים די בסיסיים שלא מספיק שיעבדו בסדר, הם צריכים לעבוד טוב, אפילו מעולה.

החזון שלי גדול מדי בשביל פוסט פשוט, אסתפק בכך שמישהו או כמה מישהו’ים ירכזו את העזרה וההדרכה הזאת למובילי חשמבירים.

יהודה

+1

נראה לי שכדי להתחיל חשמביר שכזה אנחנו צריכים שני דברים ואת שניהם יש לנו:

• מערכת תמיכה (helpdesk)- כרגע יש לנו לוח בטרלו, זה מספיק בשביל להתחיל, אבל שווה לחפש מערכת שתאפשר לנו לא רק לקלוט ולעקוב אחר בקשות, אלא גם לתחזק מסד ידע עם תיעוד עבור פעולות נפוצות כמו: “רישום דומיין” או “הקמת שרת” ו “חיבור הדואר”.
  • משאבי מיחשוב. היום החשמבירים שלנו מפוזרים במספר פלטפורמות - amazon aws, google cloud engine, heroku, http://nsa.co.il , וזה מסבך את העניינים. למזלנו, אריק נתן לנו שרת 1U עם 16 שיושב בדטה סנטר בפתח תקווה. הוא כרגע לא עושה כלום בגלל שאני משחית את זמני על הבחירות הארורות.

סיסאדמינים מוזמנים לענות לפתיל, לצרף קישור למפתח הציבורי שלהם ואצרפם לחשמביר.