דו״ח פגישה עם סגן ראש עירית כפר סבא

בתיווך רונן רוטפארב נפגשנו היום עם עילאי הרסגור, סגן ראש עירית כפר סבא שאחראי על נושא הסביבה.

היתה פגישה טובה, עילאי הבין מיד את היתרונות בתב״ע פתוחה, את השימושים הנוספים למידע גיאוגרפי עירוני (למשל פרויקט מיפוי עצים שעושים בכפ״ס, ופרויקט טבע עירוני בדומה למארג) וכאיש תוכנה בעברו גם את הצדדים הטכנים.

נראה שיש פוטנציאל טוב לשת״פ. כצעד ראשון ביקשנו ממנו קובץ מפת גושים כדי להקים אתר תב״ע פתוחה לכפ״ס, בשלב מתקדם יותר דיברנו על קבלת מאגרי מידע גאוגרפים של העיריה ועבודה משותפת להנגשתם בסיגנון טיפה.לי.

תודה לרונן שדאג ליצור את הקשר עם גורמי העיריה ולתאם את הפגישה - זו היתה דוגמה מצוינת למודל הפעילים המקומיים שאנחנו רוצים לבנות בעבודה מול רשויות מקומיות.

עדכון כפר סבא: עילאי התקשר אלי, ניסה להשיג לנו את מפת הגושים וקיבל את התשובה הצפויה שההסכם עם מפ״י מונע מהעיריה לתת לנו את המפה.

הסברתי לו את נושא זכויות היוצרים ושיש רשויות שכן חלקו איתנו את המפה שלהם, אבל כמובן הוא כבול לתקנות ומן הסתם לא נלהב להסתכן בענין כזה. הוא כן ישמח לקדם את שיתופי הפעולה האחרים, אם אנחנו מעוניינים.

הבעיה כנראה תמשיך ותחזור על עצמה בכל רשות עד שלא נפתור מול מפ״י את הענין.

@kanija @noam @Aviv_Gonen @Yogev

ניר,
אם הבנתי נכון, אז הגושים כמעט ולא משתנים, וסימונם על גבי מפה משלנו לא פוגעת בזכויות יוצרים.
האם הזנת המידע על הגושים הוא משהו שניתן לעשות באופן ידני?
במידה וכן, וזה משהו שנראה לכם שמתנדב תוכן (אני) יוכל לבצע מדי שני בערב ולסיים תוך מספר שבועות (לכפר-סבא, לצורך העניין), אז אני אשמח לעשות זאת.

מבחינת כמות נתונים זה צריך להיות אפשרי, אבל השאלה מאיפה משיגים את נתוני הקורדינטות - יכול להיות שב mapgov או באתר ה GIS של כפר סבא יש דרך לראות קורדינטות ב hover או משהו דומה?

יש לכפר סבא תוכנית מתארית, הייתי בודק באתר מבא"ת אם היא שם ואם יש לה קובץ פוליגונים במסגרת הנספחיפ Yogev Sharvit

"Everything is possible in more than one way"
http://Muni-Index.co.il

תוכל לבדוק? @Yogev

תוכנית המתאר של כפר סבא עדיין בשלבי הכנה ולכן זה לא רלבנטי…