איך נשיג נתונים נוספים על התקשרויות במכרז, בפטור ממכרז ותמיכות

אדם, כמו שאמרת, צריך לתאם את מה שאנחנו רוצים לעשות בעניין.

אם להיות ממוקד, אני חושב שהדברים הכי חשובים שחסרים לנו כרגע הם:
לגבי מכרזים:

• נתונים על ההצעה שזכתה במכרז: מי הספק, מה הסכום, תקופת ההתקשרות.
  • תקנה תקציבית למימון ההתקשרות.
    לגבי פטור ממכרז:
  • תקנה תקציבית למימון ההתקשרות.
    לגבי תמיכות:
  • תקנה תקציבית למימון התמיכה.
  • data של התמיכות בפורמט דיגיטלי.

אם אנחנו רוצים לנצל, כמו שאמרת, את הבאז הנוכחי בהקשר ל"פרשת ישראל ביתנו", אני חושב שיהיה אפקטיבי יותר ללחוץ על הנושא של מכרזים, שבו יש הכי מעט מידע באתר מינהל הרכש.
כמו שאמרת, אפשר להגיש בקשה לפי חוק חופש המידע למשרד האוצר, ולבקש מידע על הגורם הזוכה במכרז, סכום ההתקשרות ותקופת ההתקשרות ביחס לכל הרשומות שנסגרו, ולתת לזה פולואפ, בעזרת עיתונות תקשורת.

[לגבי תקנה למימון ההתקשרות בפטור ממכרז, התנועה לחופש המידע הגישה בקשה לפי חוק חופש המידע. לדעתי סיכוי לא רע שזה יעבוד כי זה מאד ממוקד, ומאד פשוט מבחינה טכנית]

סער

@shevy @nirhirshman מה דעתכם?

אולי אפשר לאלץ את האוצר להתחיל לפרסם את הנתונים (שגם ככה קיימים) ב-data.gov.il?

משהו בסגנון ״אם הייתם מפרסמים את הנתונים כך, היה אפשר לעשות פיקוח אפקטיבי ופרשות מסוג זה היו יכולות להתגלות קודם״.

אדם

בהקשר זה

האבסורד הכי גדול בינתיים לדעתי הוא שאין לנו מידע מסודר על התוצאות של מכרזים ממשלתיים פומביים. זה פשוט הזוי.

אפילו ייתכן שלמדינה אין מאגר מידע מסודר שמאחד על המידע על הספקים.

אולי נלחץ שמה?

[אגב, ל@daonb היה רעיון בזמנו לחבר לזה את ישראל דיגיטלית. @ofri , כתבת שהייתה לך פגישה בעניין איתם. לאן זה התקדם?]

סער

נראה לי שמה צריך לעשות זה לפרסם את האנומליות שמצאת מחיטוט בנתוני הפטורים. אולי תגיב עם פטורים מעניינים שמצאת ואז נוכל למצוא עיתונאים שיערכו תחקיר גם על האנומליות וגם על השיטה?