תב״ע פתוחה והשחיתות ברמת גן

אתמול צצה פרשיית שחיתות חדשה בשלטון המקומי, הפעם ברמת גן, וכרגיל תחום התכנון והבניה מעורב, עם כל מיני היתרים והקלות שנתנו למקורבים: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4604221,00.html

על פי החשד, סבן סייע לזינגר במערכת הבחירות האחרונה ובאופן תמוה נהנה הקבלן מהעלמת עין ומהקלות בנכסים הקשורים אליו מצד עובדי העירייה. בין היתר מדובר בבניין שבו בנה כמות דירות גדולה יותר מהתוכניות המקוריות ובניין שבו שכנו משרדי הביטוח הלאומי ועכשיו יש בו דירות.

חשבתי שזו יכולה להיות הזדמנות טובה להביא את תב״ע פתוחה למודעות הציבור, בתור כלי שעוזר להשקיף את אשורי התב״עות ומאפשר לאזרח הקטן לעקוב אחרי מה שקורה ברשות, לפי עיקרון הקוד הפתוח של Given enough eyeballs all bugs are shallow, או ״עם מספיק צופים כל התיחמונים צפים״ (אם למישהו תרגום פחות גרוע אשמח)

קבלו את אתר תב״ע פתוחה רמת גן ודף הפייסבוק של תוכניות בניה ברמת גן.

אני מציע להתחיל לפרסם אותם בהקשר של הפרשה הזו, לפחות בפייסבוק של הסדנא ואם אפשר גם ליצור קשר עם עיתונאים ולהכניס לעוד מקומות, בכלל טוב. אין לי מושג איך עושים את זה - מישהו מעוניין לקחת את זה? אני אשמח לעזור ככל יכולתי.

העברתי את הקישור לאלעד צור שמוביל את קבוצת לוחמי רמת גן, הוא בין היתר גם קשור “לקידום” ההפללה של זינגר. ביקשתי שיעדכן אותי אם הוא יכול לקדם את זה ברמת גן. אחרי שהבלאגן ירגע קצת אולי יש לזה סיכוי

@Yogev אולי תציע לו לקשר לאתר התב״ע בדף הפייסבוק של לוחמי רמת גן? זו דוגמא למקרה שבו יש לנו סיבה טובה להרים אתר גם בלי שתוף פעולה מהעיריה.

@daonb @mary או כל מי שיש לו הרשאה לפרסם בפייסבוק של הסדנא - מה דעתכם להוציא שם פוסט על אתר תב״ע פתוחה רמת גן בהקשר לפרשה הזאת? זאת הזדמנות טובה להמחיש למה צריך את תב״ע פתוחה, גם ברשויות שיש אתר GIS (כי הממשקים של אתרי העיריות הקיימים קשים מאד לשימוש, וכי תב״ע פתוחה מאפשרת לעקוב אחרי התוכניות בפייסבוק)

הצעתי לו, הוא אמר שהוא חושש שזה יצור לו עומס בעמוד, אבל הוא שם פוסט עם קישור לעמוד פייסבוק שיצרת

ראיתי, יש לנו כבר יותר לייקים על העמוד של רמת גן מאשר על ירושלים…