סיכום פעילות הסדנא- אביב 2022

אהלן!
חודשיים מעניינים ביותר בסדנא לידע ציבורי, ופרט למצות ולמנגלים (למי ששומר) לא מעט קרה פה…

ראשית- מפגשי הפיתוח התחדשו בבית העמותות, כולל גיחות מפנקות מדי פעם (ותודה מקרב לב לחברים מפיטנגו ומזן- סיטי על האירוח השווה!). היה כיף גדול לראות את כולם בגודל טבעי אחרי כל כך הרבה זמן- התגעגענו מאוד! בית העמותות השתפץ להפליא והמפגשים חוזרים לשגרה מבורכת של ימי שני בערב- בואו בהמוניכן :slight_smile:

נישאים על גלי המפגש המחודש חגגנו בסוף אפריל השקה המונית של פרויקט תחב"ץ פתוחה 2.0 (STRIDE). בהשקה נטלו חלק למעלה מ- 60 איש - מפתחים, חוקרים, אקטיביסטים, מתכנני ערים, נציגי ממשלה, שלטון מקומי, מגזר פרטי ומגזר שלישי. בפיסית ובזום, למדנו על יכולות של ה- HUB החדש לנתוני וחוקרי תחב"ץ במדינה ודיברנו על השלב הבא. הפרויקט פותח בהובלתם של אורי הוך וחברי צוות תחב"ץ פתוחה ובתרומה פרטית נדיבה של מר אשר מאיר. במסגרתו מומשו API ו- Python client, שמאפשרים להתחיל ולחקור את הדאטא (לדוגמא- השוואת נתוני זמן אמת- SIRI לתכנון- GTFS), ככלי לשיפור השירות לאזרחים ולתכנון אורבני מבוסס נתונים. המפגש הניב מספר שיתופי פעולה מעניינים שמתחילים להתגלגל, במקביל להמשך העבודה לשיפור ה- HUB ומימוש יכולות נוספות, כולל מימוש אפליקצית עזר לתכנון עירוני (CITY STRIDE) על גבי תשתיות data city.

עם האביב מגיעה עונת הפריחה והגרנטים. כשמונה הצעות מעניינות הוגשו על ידינו בשבועות האחרונים, בין השאר אפליקציית תיירות על בסיס data city לתחרות tarboot להנגשת תכני הספריה הלאומית, אפליקציה למלחמה במשבר האקלים על ידי ניהול נכון של היער העירוני ויישום החלטת ממשלה 1022 ליד הנדיב, מערכת מיצוי זכויות לבעלי מוגבלויות שבוגשה לאיחוד האירופי בהובלת ארגון “בזכות” ומיזם משותף עם משרד הפנים וישראל דיגיטלית לקידום פרויקט data city. תחזיקו לנו אצבעות בבקשה!!!

במסגרת פרויקט “מגדל דוד” של תוכנית “תלפיות” פותח, בהנחייתו של אדם קריב מודול חדש ומרתק ל"מפתח התקציב". חניכי השנה השניה של התוכנית הובילו צוות שהורכב מחניכים נוספים ותלמדי תיכון מצטיינים ופיתחו את “מקור הכסף” שמנגיש את הכנסות המדינה לציבור הרחב עם מגוון חתכים ופיצ’רים מרתקים. המודול עודנו בגרסת בטא אך צפוי להיות מושק בקרוב, והצוות ישמח למתנדבים נוספים מקרב הקהילה!

זה להפעם, בקרוב עדכון נוסף עם מועד האסיפה הכללית, מחזור נברנים חדש לתקציביזם ושפע פרויקטים שכרגע על האש…

קייץ שמח- נתראה במפגשי הפיתוח!

דורית