סיכום פעילות הסדנא- פברואר 2021

אהלן!

סיכום קצר לחודש קצר- אך מועיל :slight_smile:

ראשית, בהמשך לפעילות הנמרצת בחודש שעבר, שכללה בקשת חופש מידע, שאילתות מעיתונאים (ובפרט חברנו תומר אביטל מ"שקוף") ולחץ מבפנים על ידי עובדי ציבור מסורים, פורסם סופסוף תקציב 2020, כולל קופסאות הקורונה! המידע כבר ב"מפתח התקציב" ואם תרצו עוד קצת פרטים על מה זה אומר, והיכן עובר “מסלול עוקף חוק תקציב” החדש מוזמנים להציץ בדבריו של אדם- https://www.facebook.com/thebudgetkey/posts/3529833523805849

תקציביזם יצא לדרך!
בנוסף לקורס הייעודי לחברי מועצה בערים מעורבות שמתנהל במרץ עם שותפינו מ"יוזמות אברהם" - https://www.facebook.com/abrahaminitiatives/posts/3594354644024936

נפתח, לראשונה מזה זמן רב, מחזור קורס תקציביזם לציבור הרחב, עם מספר שיא של משתתפים, מרקע מגוון ביותר- שלטון מרכזי, שלטון מקומי, אקטיביסטים, מגזר פרטי, אקדמיה וכמובן- נציגות מכובדת לחברינו מהמגזר השלישי. למי שעוד מעוניין ההרשמה נסגרת בתחילת השבוע- https://act.obudget.org/course-page/, מוזמנים כולכם לקורס שדיברו עליו ב"שורה התחתונה"- https://glz.co.il/גלצ/תוכניות/השורה-התחתונה/השורה-התחתונה23-02-2021-1831 (התוכנית של ה- 23.2דקה 15:36) וצחקו עליו ב “סטטוס קוו” - https://glz.co.il/גלצ/תוכניות/סטטוס-קוו (התוכנית של ה- 25.2, דקה 67:50) ותודה ענקית לאגם וחבריו בגל"ץ :slight_smile:

נושא נוסף (ומעצבן)- הסדנא הפסיקה את חברותה ב"עיגול לטובה", עקב דרישה לתשלום גבוה (ולטעמי- לחלוטין בלתי מוצדק) מצד “מידות”. במידה ותמכתם בנו עד היום בערוץ זה- תודה ענקית! נשמח מאוד אם תשקלו להעביר אותה לערוץ של Jgive בקישור https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/3268. “עיגול לטובה” שקול לתרומה חודשית של 5-10 ש"ח, ובימים אלו כל אגורה עוזרת!

ולבסוף (הבטחתי קצר הפעם…)- פגישה נוספת בסדרה ומוצלחת ביותר לצוות תחב"ץ פתוחה עם אנשי משרד התחבורה, והפעם בדרגים טכניים. נראה שהיוזמה להנגשת נתוני תיקוף “רב קו” מותממים לטובת ניתוח משותף עם נתוני SIRI קורמת עור וגידים!

תבחרו טוב, בתקווה לימים טובים ומחוסנים יותר, שוב תודה על תמיכתכן ותרומתכן. אם גם אתן עשיתם משהו שווה בפרויקט שלא הזכרתי ממש אשמח שתעדכנו פה/ בפרטי.

נתראה בראשון באפריל, עם עדכון חגיגי במיוחד!

דורית