סיכום פעילות הסדנא- דצמבר 2020

אהלן!

כפי שהבטחתי, לעיונכם סיכום קצר לחודש ארוך- עיקרי פעילות הסדנא בדצמבר

לאור תלונות שהגיעו וכאלו שעוד תגענה בודאות- אין מדובר בכל הפעילות שהתרחשה, אלא בשתיים/שלוש הפעילויות ואבני הדרך המרכזיות כפי שאני מכירה אותן, אז אם הפרויקט שלכם לא מוזכר, בבקשה אל תיעלבו, וזה ממש לא אומר שלא התקדמתם- כנראה תופיעו בחודש הבא :slight_smile:

אז מה היה לנו החודש?

האמת שקשה להתחרות בהשקה של “שער לעסקים” - אפליקציה ראשונה על הפלטפורמה של Data City. כפי שסיפרתי לפני חודש, מדובר בפרויקט לשקיפות רשויות מקומיות שבא לחולל מהפכה בשדה המוניציפלי ע"י התנעת אקו-סיסטם של יישומי עיר חכמה מבוססי מידע פתוח, לרווחת הרשויות, התושבים והיזמים כאחד. “שער לעסקים” פותחה בשיתוף עם עיריית ב"ש, ומהווה one stop shop ליזם שמעוניין להקים עסק בעיר. על מנת להעמיד תוכנית עסקית ריאלית נדרש מידע מגוון- האם אני חייב ברשיון עסק? מה עלי לעשות על מנת לקבלו? כמה ארנונה אשלם? היכן יש ביקוש לעסק כמו שלי? ועוד ועוד. במקום לכתת רגליים במסדרונות העירייה או לשלם לכל מיני מאכערים, ניתן מעכשיו להיכנס לצ’טבוט המ-ה-מ-ם של אדם ומושון התותחים - https://br7biz.org.il/r/8vEKAe6VQiFHwoamv31e ולהתחיל מייד לתכנן. שימו לב- האתר כבר חי, אז אם אתם רק רוצים להתרשם ולא מתכננים באמת עסק בב"ש, אנא הימנעו מהשארת פניות לנציגי החברה העירונית… “שער לעסקים” הנו כמובן מוצר קוד פתוח המבוסס על פתיחת המידע העירוני, ועל כן ניתן יהיו להתאימו על נקלה לרשויות הנוספות שמצטרפות לפרויקט כל העת.

חושבים שזה אדיר? אתם לא היחידים, מסתבר שגם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים חושבת כמונו, והעניקה לנו מאצ’ינג לפרויקט מקרן פרויקטים לקידום עסקים קטנים ובינוניים בתקופת הקורונה

רוצים לדעת עוד? מוזמנים מחר לשמוע אותי בכנס ערים חכמות של “אנשים ומחשבים” - https://smart-city-2021.events.co.il/home

ספר החוקים הפתוח ממשיך לעשות חייל, ובהמשך לחודש שעבר, מתחילים אתרי הממשלה להפנות אליו, למשל- https://www.gov.il/he/departments/legalInfo/laws_regulations - כל הכבוד!!

הרבה מאמץ הושקע החודש בכתיבת גרנטים ונסיונות גיוס משאבים על מנת לשרוד את השנה הקרובה. המצב לא פשוט - הן בגלל המצב הכללי במגזר השלישי ובשדה הפילנטרופיה, והן בגלל השלכות המצב בסדנא (דיון בתביעה נקבע ליוני 2021, כך שנאלץ להתאזר בסבלנות). למרות האמור לעיל- סנונית ראשונה כבר נחתה בדמות 11 אש"ח כתמיכה מעיריית ת"א לקידום אתר “יודעת” - https://www.yodaat.org/ - מרכז מידע לאומי בנושא נשים ומגדר שהוקם על ידנו בשותפות עם מכון ואן ליר ומוסד שמואל נאמן. המענק ישמש לתחזוקה ולהקמת פרוטל הזדמנויות לנשות מקצוע- בהתבסס על תשתיות “רכש פתוח” ו"הקול קורה". בואו נקווה שזו רק ההתחלה!!

כמובן שהיה עוד המון- הרצאות על הסדנא ועל מידע פתוח (סטודנטים של מדעי המדינה מאונ’ ב"ג, ארגוני מגזר שלישי), מגוון פורומים ופגישות עם גופים שונים (פורום דאטא עירוני בי-ם, פגישה של צוות תחב"ץ פתוחה עם משרד התחבורה לקידום פתיחת נתונים נוספים שבידי המשרד, פגישות עם מרכז השלטון המקומי בסיועו של חבר הועד מר דרור שטרום, שדולת הנשים, עורכי דין למען מנהל תקין, יוזמות אברהם- רשימה חלקית ביותר מזכרוני המקליש), ועוד תוכניות שמתקדמות יפה אבל כרגיל צריך להשאיר משהו גם לחודש הבא…

שוב תודה על תמיכתכם ותרומתכם. אם גם אתם עשיתם משהו שווה בפרויקט שלא הזכרתי ממש אשמח שתעדכנו פה/ בפרטי.

שתהיה שנה אזרחית מצויינת!!

שבוע טוב,

דורית