סיכום פעילות הסדנא- נובמבר 2020

אהלן!

התקופה הנוכחית אינה קלה לאיש, ולסדנא בפרט. מפגשי הפיתוח חסרים מאוד, ומרי- חסרה עוד יותר. נכון להיום ועד לייצוב מצבה הכלכלי של הסדנא העובדים היחידים שאינם פרויקטליים/ Devops הנם אני ויניב גרוסמן המצוין- מנהל הכספים והתפעול. שנינו בחצי משרה משולמת, והשאר בהתנדבות.

על כן החלטתי להתחיל מסורת של עדכונים חודשיים בפורום – וזאת על מנת לשמור על קשר ואולי גם לתת רוח גבית עד שנוכל לחזור לחיקו החמים של הקמפוס ולתענוגות הקייטרינג מ"אושר עד"…

אז מה היה לנו החודש? ריכזתי כמה highlights, פחות מעשרים דקות קריאה, ותרגישו חופשי רק לרפרף/ להתעלם. הדגשתי את הנושאים לנוחותכם.

כבר באוקטובר קיבלנו תרומה פרטית נדיבה (כ- 30K$ בשקלים) במטרה לקדם את פרויקט תחב"ץ פתוחה ולהקים HUB לנתוני וחוקרי תחב"ץ במדינה. דן ואביב יובילו את המשימה מטעם הצוות, בעזרתם של אדם ואורי הוך. נכתב כבר אפיון ראשוני- מוזמנים להתרשם - https://docs.google.com/document/d/1Q7Nq0vmU53CT63i0A9yYiKJqPyaJjem19UOHN5Lp1fY/edit?usp=sharing

פרויקט “מקצץ הקורונה” או בשמו הרשמי- GreenSite Pass, שפותח ע"י יזם הייטק מוביל, בסיועו של בני דאון ובחסות הסדנא הוצג לוועדת המדע ולוועדת החוץ והביטחון בכנסת. יכולים להתרשם ב- www.greensitepass.org - מוצר קוד פתוח חינמי עם privacy by design לקטיעת שרשראות והקטנת בידודים. קיבלנו תמיכה מפרטיות ישראל והמכון הישראלי לדמוקרטיה, וכן המון סיוע מחבר הועד מאיר רובין. פיילוט ראשון עם עיריית כפ"ס יתחיל כבר בשבוע הבא.

פרויקט Data City לשקיפות רשויות מקומיות מתנהל במרץ. פרויקט סופר-שאפתני שבא לחולל מהפכה בשדה המוניציפלי ע"י התנעת אקו-סיסטם של יישומי עיר חכמה מבוססי מידע פתוח, לרווחת הרשויות, התושבים והיזמים כאחד. החודש נחתמו חוזים להקמת פורטלי מידע פתוח לעיריות רשל"צ וכפ"ס. גם עיריית ירושלים בעניין ואנו מקווים לקבל הזמנה בקרוב. במקביל אדם, אורי וניר מקדמים את בניית התשתית- מקווה להציג בחודש הבא! עד כה ניתנו הפורטלים בחינם לרשויות ע"ח מענק של הרשות לחדשנות, אך לצערנו לא אושרה לנו שנה שלישית למענק. אנו מנסים לערער כמובן, תחזיקו אצבעות!

הסדנא חברה לאיגוד האינטרנט בבקשת חופש מידע להנגשת נתוני פריסת תשתיות האינטרנט במדינה. לאחר סירוב ראשוני ולקוני מ"נימוקי ביטחון" הוצא בסיוע התנועה לחופש המידע מכתב התראה לפני נקיטת הליכים למשרד התקשורת. חשמביר מפת תשתיות האינטרנט כבר על האש, ואת חשיבותו, בטח בתקופה הנוכחית אין צורך לפרט…

הסדנא חברה לעמותת “עורכי דין למען מנהל תקין” (הי, הנה עמותה עם שם עוד פחות קליט משלנו, אבל עם רקורד מדהים- תשאלו את יוגב וזומר…) בהגשת בקשה לאיחוד האירופי, לקבלת מענק לקידום שקיפות מוניציפלית במגזר הערבי. הכוונה הנה בין השאר להקים “מפתח תקציב עירוני” מבוסס מידע פתוח לרשויות הערביות, על התשתית של Data City, וזאת במטרה לקדם שיח והצבעה מבוססת עובדות בבחירות הבאות לרשויות המקומיות. מפתח תקציב עירוני לאוכלוסיה הכללית היה אמור להיות מוקם יחד עם כפ"ס כ-design partner ע"ח השנה השלישית למענק הרשות לחדשנות, אבל אנחנו לא מוותרים- רק מחשבים מסלול מחדש…

הסדנא חברה לעמותת “איתך- מעכי” בהגשת בקשה למענק “דיאדה” (לא חנות הילדים של הביוקר, מיזם ממשלה-ג’וינט), וזאת במטרה להסב תשתיות טכנולוגיות שפותחו במסגרת פרויקט יישום המלצות דו"ח פלמור למאבק בגזענות ממסדית (בשיתוף האגודה לזכויות האזרחי ובמימון האיחוד האירופי), לטובת צ’טבוט ומערכת ניהול פנ"ץ לפגיעה בזכויות נשים בעבודה. לאור המצב חווים הארגונים הרלוונטיים עליה אדירה בנפח הפניות, והמערכת יכולה לסייע רבות בניצול מיטבי של משאבים קיימים ושיפור הטיפול בפונות. אם תצליח- נמשיך להרחיב את המערכת לניהול פניות ציבור של ארגוני חברה אזרחית בכלל.

ביוזמת מנהל התכנון וצבי דביר התותח שהרים את הכפפה העלנו הונגש לראשונה דרך ספר החוקים הפתוח תזכיר חוק די משמעותי לעיון והערות הציבור, וזאת באמצעות הטמעת הצעת החוק בדף חוק משולב תזכיר (נוסח משולב), לממשלה קשה משפטית להנגיש דף כזה AS IS אך משנעשה בספר החוקים הפתוח – הם יפנו מעכשיו אנשים לעיון בנושא משולב online https://he.wikisource.org/wiki/%D7%97%D7%95%D7%A7_%D7%94%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%9F_%D7%95%D7%94%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%94/%D7%AA%D7%96%D7%9B%D7%99%D7%A8_%D7%97%D7%95%D7%A7 כל הכבוד!!

Anyway מעדכנים על פעילות עניפה, כולל השלמת א"ד במודול העיתונאים, התנעת פיתוח גרסא חדשה לאפליקציית המובייל, השקת אלגוריתם גיאוגרפי מתקדם לטיוב נתונים (כל הכבוד דינה!) ואפיון מערכת להגברת הבטיחות בדרכים בחברות גדולות במשק.

כנסת פתוחה מעדכנים גם הם על התקדמות באפיון הפיצ’רים המתקדמים לאזרחים ולח"כים כאחד.

לגבי התביעה- בניצוחו של עו"ד קלינגר התותח הוגשה בקשה לסילוק על הסף. למרות שעבר פרק הזמן להתייחסות טרם התקבלה תגובת הצד שכנגד.

כמובן שהיה עוד המון- הרצאות על הסדנא ועל מידע פתוח (צוערי תוכנית יסוד, ערב פתיחת שנה בבצלאל), מגוון פורומים ופגישות עם גופים שונים (הרשות לחוסן חברתי בעת"א, פורום מיקרומוביליטי, עמותות נובה, ארץעיר, פרטיות ישראל, משרד רוה"מ- רשימה חלקית ביותר מזכרוני המקליש), תוכניות שמתקדמות יפה בינתיים (ספר השירותים החברתיים במיקור חוץ, “שער לעסקים”)- אבל צריך להשאיר משהו גם לחודש הבא…

מקווה שלא טירחנתי יתר על המידה,

שוב תודה על תמיכתכם ותרומתכם. כל מה שפה לא היה יכול להתבצע לולא תמיכה אדירה מכם- הקהילה, המתנדבים וחברי הועד וועדת הביקורת שתמיד זמינים ומחפשים איך לסייע. אם גם אתם עשיתם משהו שווה בפרויקט שלא הזכרתי ממש אשמח שתעדכנו פה/ בפרטי. עוד קצת וחוזרים לכריכי הקמפוס!

סופ"ש נפלא ודצמבר בריא ושמח.

תיזהרו מהסופגניות.

דורית

2 לייקים

מעולה! כן ירבו.

מפגשי הפיתוח חסרים מאוד

היו לנו נסיונות למפגשי פיתוח אונליין?

כבר באוקטובר קיבלנו תרומה פרטית נדיבה (כ- 30K$ בשקלים) במטרה לקדם את פרויקט תחב"ץ פתוחה ולהקים HUB לנתוני וחוקרי תחב"ץ במדינה

:love_you_gesture: כל הכבוד!
הערה: המסמך לא פתוח להערות.

פרויקט “מקצץ הקורונה”… מוצר קוד פתוח חינמי עם privacy by design

יש לינק לקוד? לא מצאתי לינק באתר.

מ"נימוקי ביטחון"

מוכר היטב ותמיד משעשע כשזה ברור שזה ככ"ך לא קשור. הכוונה לסיבים אופטיים אני מניח?

הונגש לראשונה דרך ספר החוקים הפתוח תזכיר חוק

:clap::clap::clap:

אם גם אתם עשיתם משהו שווה בפרויקט שלא הזכרתי ממש אשמח שתעדכנו פה

שכחת לציין את פרויקט “שקיפות הסדנא” שהתחיל במרץ לעבוד כדי לקדם את… שקיפות הסדנא :grinning::grinning:.

לייק 1