פניה לקהילת הסדנא מהמנכ"לית, בעקבות קורונה

אהלן!

כפי שכולנו כבר הבחנו, אנו חיים בזמנים מעניינים…

הקמפוס של גוגל נסגר לפעילות עד להודעה חדשה (לא ניתן להיכנס כלל), וגם חדרי הישיבות בבית העמותות נסגרו לשימוש.
זה, בנוסף להנחיית משרד הבריאות האוסרת מפגשים של יותר מ- 10 אנשים בו זמנית חותמת את הגולל על הסיכוי להוסיף ולקיים מפגשי פיתוח במתכונת הרגילה במה שמסתמן כלפחות השבועות הקרובים, ועל כן, למרות שנראה לי שזה היה ברור לכולנו- מפגשי הפיתוח הפיסיים של ימי שני מבוטלים עד להודעה חדשה.

נראה שאנו עומדים בפני תקופה מאתגרת ועתירת שינויים ומגבלות שרק תלכנה ותחמרנה (הלוואי ואתבדה).

אבל לשיטתי יש פה גם הזדמנות גדולה- בתקופה שכזו המחויבות האזרחית שלנו לשקיפות, מעורבות ציבור ושינוי חברתי חיובי רק מתחדדת, ואלו מאיתנו שאינם מטופלים בילדים קטנים עשויים למצוא את עצמם עם יותר זמן פנוי מכרגיל.

חשוב מאוד שנמשיך בתנופת הפיתוח ובעשייה המדהימה שמתחוללת, היא משמעותית עכשיו שבעתיים.

בעקבות שיחותי בימים האחרונים עם רבים מכם סוכם על הצעדים הבאים-

  1. בכוונתנו לנסות ולמנף את המצב לגיוס מתנדבים חדשים ותרומות קוד של אנשים שאולי יתפנו, ועל כן נעביר את גיוס המתנדבים לערוץ וירטואלי. יוקם עמוד נחיתה עם עיקרי הדברים וקישור לסרטון היו-טיוב המיתולוגי של מרי, ולמעוניינים נקיים וובינר בהשתתפות המובילים על מנת להציג את הפרויקטים. קישורים ומועדים יפורסמו בקרוב- נשמח לעזרתכם בהפצה!
  2. פעילות הצוותים ממשיכה כמובן. למרות הוראות משרד הבריאות שכן מאפשרות כרגע קבוצות קטנות ומרווחות איננו מעודדים מפגשים פיסיים, ולכן מומלץ ורצוי לעבור לערוצים אלטרנטיביים דוגמת הנגאאוט וכו’. תבוצע עבודה להתאמת מבנה המשימות, ערוצי התקשורת וקליטת המתנדבים לערוצים א-סינכרוניים.
  3. החל משני הבא נארגן watch party ב- facebook live לזכר מפגשי הפיתוח תנצב"ה. יהיו פיצ’ים מעניינים ומשעשעים והזדמנות לחפור להנאתנו- עוד פרטים בהמשך!
    כמובן- אם יש לכם משהו מעניין שתרצו לספר בפיץ/ שכזה (על הפרויקט שלכם, משהו חדש שלמדתם וכו’) - אל תשמרו אותו לעצמכם! הפורמט יכול להיות 1-7 דקות, אפשר לצלם בוובקם או בנייד ולשלוח, או פשוט לדבר עם מרי שתסייע להפיק…
  4. בכוונתנו לגייס את ניר יועץ התקשורת האגדי ולנסות להציע מגוון אייטמים מטעמנו לעונת המלפפונים הנוכחית, נשמח לרעיונות!

עוד פרטים ועדכונים בהמשך, נשמח מאוד להצעות, דעות ורעיונות וכמובן שנשות הסדנא (מרי ואנוכי) זמינות לחלוטין לכל בקשה ובעיה.

כמו כן- מי מכם שנכפה עליו בידוד בית או חולה חלילה נשמח לעדכון – אנחנו לרשותכם בכל סיוע שידרש.

בברכת בריאות (ושקיפות),
דורית