עדכונים מרשות התקשוב

שלום לכולם,
למי שלא מכיר, אני רחל ואני מנהלת את תחום המידע הפתוח ברשות התקשוב הממשלתי. עבר קצת זמן מאז שכתבנו כאן בפורום וחשוב לי לעדכן אתכם איפה אנחנו עומדים.

  • בגדול, כפי שאתם ודאי יודעים, קידום חלק מהפרויקטים ותכניות העבודה שלנו תלוי בהקמת הממשלה, ובאישור תקציב המדינה. לאור המצב החריג של כהונת ממשלת מעבר במשך כמעט שנה, וצפי לפעילות בתחילת שנת 2020 במצב של היעדר תקציב מדינה מאושר, לצערנו יש עיכוב בחלק מהיוזמות שרצינו לקדם, כולל האקתונים, שיפור תשתיות נתונים וכו’. כאשר תתבהר התמונה נשמח לבוא להציג את תכניות העבודה שלנו, לשמוע ולספר על תהליך התכנון.

  • בחדשות משמחות יותר, משרד המשפטים מעוניין להנגיש את מאגר הטאבו ומבקש להתייעץ עם המשתמשים! ב19.1.20 נקיים שולחן עגול יחד עם אגף רישום מקרקעין ואגף טכנולוגיות דיגיטליות ומידע, על מנת להבין את הצרכים והפוטנציאל של המידע, ואילו נתונים מתוכו אפשר וכדאי להנגיש. המטרה היא לייצר את האיזון המתאים בין הגנה על המידע והפרטיות לבין שמירת השימושיות והחזרת הערך לציבור. המפגש יתקיים בירושלים, שעות מדויקות ומקום אפרסם בקרוב לאחר שייקבע סופית. מספר המקומות מוגבל, אנא פנו אלי בפרטי בהקדם וארשום אתכם.

  • משרד הרווחה, בשיתוף עם הג’וינט וקהילת data for good מקיימים דאטה-תון לניתוח נתונים בעולם הרווחה והשירותים החברתיים. אירוע חשוב ומעניין, שמקדם את הממשלה צעד אחד לכיוון שימוש טוב יותר בנתונים. כל הפרטים בלינק: https://www.eventbrite.com/e/datathon-for-good-tickets-81619814061.

זהו בינתיים, מקווה שנוכל לעדכן בקרוב בתכניות ובהתקדמות. כרגיל מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה או הצעה – rachelra@cio.gov.il

עריכה:
שימו לב, לשולחן העגול יש להירשם בקישור.
עדכון חשוב נוסף: אתמול קיבלה הממשלה החלטה מאוד משמעותית לגבי שימוש במידע ונתונים, שוודאי תשפיע על עבודתנו בחודשים הקרובים ובתקווה תשפר את יכולות הממשלה בתחום. מוזמנים לעיין בנוסח המחליטים כאן.

לייק 1

שימו לב, מועד השולחן העגול נדחה ל26.2. הודעה תישלח גם לכל הנרשמים והפונים בפרטי.
תודה,
רחל

אשמח להירשם