עזרו לנו לבחור שם לאתר קשרי ממשל החדש!

שלום לכולם!

שמי יאיר גרדין, מהמחלקה לניהול ותפקידים מיוחדים בייעוץ וחקיקה, משרד המשפטים.

חלקכם בוודאי מכיר את אתר “קשרי ממשל”, באמצעותו מפיצים משרדי הממשלה תזכירי חוק וטיוטות חקיקת משנה להערות הציבור לפני קידומם במסגרת הליכי החקיקה השונים.

בחודשים הקרובים עתיד לעלות לאוויר אתר חדש להפצת תזכירי חוק וטיוטות חקיקת משנה להערות הציבור, על מנת לשפר את חווית המשתמש של האזרח ולהביא לשיתוף ציבור נוח ויעיל יותר. כך למשל, אחד החידושים המרכזיים באתר תהיה האפשרות לפרסם את הערות הציבור לעיני כל, על פי בחירת המשתמש, בנוסף להעברתם אל המשרד הרלוונטי.

בנוסף לתזכירי חוק וטיוטות חקיקת משנה באתר החדש יופצו להערות הציבור גם טיוטות מבחני תמיכה וטיוטות נהלים רגולטוריים שהם בעלי השפעה משקית (יחד עם דוחות ה-RIA). בעתיד, האתר יכיל גם מידע נוסף על הליכי החקיקה הממשלתיים לסוגיהם (פרסומים ברשומות ועוד).

למה אני משתף אתכם בכל זה? קודם כל, מכיוון שאני מניח שאם אתם כאן - מן הסתם תתעניינו בנושא ויהיה לכם מה לומר לגביו. במהלך על העבודה על האתר שוחחנו עם משתמשים שונים וגם עם נציגים מן הסדנה, ונמשיך להמשיך לשמוע כל רעיון ותובנה.

ובאופן יותר ממוקד - :star2: אנחנו מחפשים שם חדש לאתר החדש! :star2:

הניסיון מלמד שהשם “קשרי ממשל” לא מובן למרבית המשתמשים ואינו משקף בצורה טובה את מה שקורה באתר. רעיונות שונים שהעלינו עד כה לא קלעו למטרה, ואנחנו מחפשים שם שיבטא את מהות האתר בצורה הטובה ביותר - הפצה להערות הציבור של מסמכי חקיקה, נהלים, מדיניות ורגולציה ע"י משרדי הממשלה - ויזמין את הציבור להיכנס ולהיות מעורב.

נשמח מאד לשמוע רעיונות!

אשמח לפתח כאן דיון, וניתן גם לפנות אלי באופן אישי - yairgar@justice.gov.il

תודה רבה
יאיר

אתר הערות הציבור נשמע לי סביר.
גם אתר שיתוף הציבור של משרד המשפטים יכול להיות סבבה בהנחה שבאמת זה ירכז את כל שיתוף הציבור ולא רק את מחלקת רשומות או משהו כזה.