מאגר מידע של משרד הבריאות בתשלום?

היי,
חדש פה, אז אולי זה כבר נשאל, יש לכם מושג למה זה עולה כסף?

https://www.health.gov.il/Subjects/FoodAndNutrition/Nutrition/Documents/Tzameret-cost.pdf

נראה כמו מאגר מידע של משרד הבריאות שצריך להיות נגיש לכולם בחינם

היי שאול, שמי רחל רן ואני מנהלת את פרויקט הנגשת המאגרים ברשות התקשוב הממשלתי. מכיוון שאני לא מכירה את המערכת או המאגר המדובר, אשמח אם תוכל להעביר לי פרטים נוספים ואברר מול משרד הבריאות במה מדובר.
rachelra@cio.gov.il

תודה!
רחל

בהמשך למייל של שאול, מעדכנת פה שיהיה פתוח לכולם.
התשלום הוא עבור התוכנה. מאגר המידע עליו היא מתבססת הוא מאגר הרכב תזונתי של מזונות, שמיועד להנגשה כמידע פתוח. אנחנו עובדים מול אגף המחשוב של משרד הבריאות להכניס אותו בתעדוף לתכנית העבודה שלהם, ואעדכן כאשר יהיה צפי.

רחל

הי רחל, תודה על התשובה!

לדידי (ולפי ההגדרה הרווחת של מידע פתוח), אילוץ להשתמש בתוכנה ספציפית בכלל ובתוכנה סגורה בפרט אומר שהמידע לא באמת פתוח. יש אולי דרך לפרסם אותו בצורה שתאפשר שימוש בכלים סטנדרטיים, כגון קבצי CSV, או מידע מובנה בפורמט פתוח אחר כגון XML או JSON?

הכוונה היא שהתשלום הוא עבור התוכנה בלבד או ממשק השימוש. על פי התשובה שקיבלנו ממשרד הבריאות, בנוסף לאפשרות לרכישת התוכנה, המידע הגולמי יהיה חינמי ופתוח בדאטה גוב בהתאם לסטנדרט ההנגשה ובדגש על פורמטים פתוחים.

רחל

רחל, תודה על התשובה
נשמע שזה לא היה בתוכנית שלהם, זה נכון ? הזזנו פה משהו? :slight_smile:

זה תוכנן ל-2022, ממש בסוף הדד ליין של החלטת הממשלה :slight_smile: אנחנו עובדים על הקדמת ההנגשה, ככל שיהיה יותר צורך מצד משתמשים כך נוכל לקדם את זה. אם יש יישומים או שימושים ספציפיים שהייתם רוצים להתחיל לעבוד עליהם, אשמח לקשר ביניכם לאנשי הקשר הרלוונטיים במשרד.

רחל

תודה !
קצת קשה לדעת איזה יישומים אפשר לעשות אם אין לפחות את תיאור השדות והטבלאות…