תבנית חקיקה חדשה במשרד המשפטים

משרד המשפטים השיק תבנית חקיקה חדשה בפורמט מאקרו. היוזמה הגיעה דווקא מכיוון הנגישות, אבל יכול להיות שאפשר לבקש לקבל מהם מראש את קבצי המאקרו במקום הPDF של הרשומות ולעבוד עם זה בצורה יותר נוחה.

https://www.gov.il/he/Departments/Policies/templates
(צריך להוריד את הזיפ, לפתוח אותו, לשים סיסמה 1234 ואז מגיעים אל הגולה, תבנית החקיקה).

מאקרו במסמך וורד הוא לא פתרון, הוא רק חלק מהבעיה.

הפתרון הוא לפרסם כללים, ולספק לעובדי ממשל שצריכים לערוך מסמכי חקיקה עורך טקסט (בפורמט פתוח ולא קנייני) שיעמוד באותם כללים.

אני לא חולק עליך, לא אמרתי שהם פתרו את הבעיה או הלכו לקראת תפיסה פתוחה וחופשית, אני אומר רק שיכול להיות שיותר קל יהיה לפרק את המאקרו מאשר את הPDF.

אישית כל העבודה הממשלתית על מאקרו היא אסון גדול ופתח להמון בלאגן. מצד אחד חוסמים להם קבצי מאקרו בגלל אבטחת מידע ומצד שני מלמדים אותם לעקוף את החסימות כדי להתקין מאקרו (והכל גם פומבי וגלוי למי שירצה יום אחד לנצל את זה). מה גם שבשביל תבנית וקצת כותרות, לא ברור לי למה בכלל צריך שם מאקרו, ואם הם לחוצים על נגישות, אז לא כל הכותרות שם בכלל מוגדרות ככותרת.

מרפרוף נקראה שהמקרו מקל על הנוסח האחיד. אבל הטקסט הוא טקסט. זה צעד בכיוון הנכון. האתגר האמיתי הוא קימפול התלויות למבנה לוגי קונסיסטנטי