סדנת אפיון מערכת מעקב אחר ביצוע החלטות ממשלה

פניה שקיבלנו מאגף ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה


שלום רב,

לראשונה בתולדות ממשלות ישראל, קבעה הממשלה ה-34 בתקנון עבודת הממשלה כי משרד ראש הממשלה יבצע מעקב אחר ביצוע החלטות הממשלה.

החל משנת 2015 מבוצע המעקב במשרד רה"מ ואף פורסמו שני דוחות ציבוריים בנושא (http://www.pmo.gov.il/policyplanning/mimshal/Documents/mesakem210617.pdf).

על מנת להמשיך במעקב ולהגביר את הביצוע, הוחלט להקים מערכת דיגיטלית למעקב אחר ביצוע החלטות ממשלה. מטרת המערכת הינה לייעל את עבודת משרדי הממשלה וכן להגביר את שקיפות עבודת הממשלה לציבור הרחב.

ביום ראשון ה-15/4/2018 נקיים סדנת אפיון למערכת בהשתתפות נציגי משרדי הממשלה, נציגי חברת Microsoft (שנבחרה להקים את המערכת) ושותפים נוספים.

אנו רואים בכם שותפים לדרך ומשתמשים עתידיים במערכת, ולכן נשמח אם תוכלו להגיע ולהציג את הציפיות שלכם ממערכת כזו, כדי שזו תוכל לשרת את כולנו על הצד הטוב ביותר.

במידה וברצונכם לקבל מידע נוסף על המערכת או על הסדנה, ניתן לפנות אלי וארחיב בשמחה.

תודה,

אורי דאובר
אגף ממשל וחברה
משרד ראש הממשלה

2 מחשבות מהירות על מוצרים קיימים שאפשר להתאים למשימה החדשה:

מעקב דו"ח טרכטנברג
http://www.hasadna.org.il/המעבדה-שלנו/מעקב-טרכטנברג/

קוטרלס של @Tzahi_Manistersky כולל פונקציה של התחייבויות ותאריכי יעד. כרגע המערכת בשימוש בעיקר של צחי עצמו אבל הכל פועל ב- http://www.kuterless.org.il. צחי מה אתה אומר?

השתתפתי הבוקר בסדנה ואחד הנושאים שהעליתי היה (כמובן) פרסום המידע באופן פתוח, בין אם באמצעות API או בדרכים אחרות. התשובה היתה שאין להם כל התנגדות לפתח API, והיות שהם בשלב האיפיון, גם אין לכך עלויות מיוחדות מבחינתם. הם ישמחו לקבל מאיתנו רשימת דרישות/אפיונים לאיך לדעתנו ה- API צריך להיראות.

לאור הניסיון המוצלח יותר או פחות של חלקכם עם ממשקי מפתחים שהממשלה/כנסת הוציאה עד היום, אשמח לשמוע מכם איך לדעתכם צריך להיראות ממשק למפתחים שהממשלה מעמידה לציבור.

את הדרישות אעביר למי שמפתחים את המערכת הנוכחית, והן גם ישמשו אותנו בעתיד בתקשורת עם גופים אחרים בממשלה שמפתחים או כבר מעמידים ממשקים.

@OriHoch @uda @aaa @oryband @niryariv

לייק 1