סיכום ישיבות הועד המוניציפלי

הי.

חוץ מניר, אפאחד מכם עוד לא העלה את פרטי אנשי הקשר לרשויות המקומיות. אנא הקליקו כדי שנוכל להתקדם.

תודות,
נעם

מה אתה מלחיץ? בכלל, טופס של גוגל לא נראה לי הדרך הנכונה להתחיל את ה crm שלנו עם הרשויות.

פתחתי טרלו, אז בואו נתחיל לעבוד - https://trello.com/b/w55UUh7w - ונשמור את הדיונים כאן לרעיונות, תהיות וווקה ווקה.

יומטוב,

בני

העניינים הובהרו והובררו.
אתם מוזמנים להמשיך להזין אנשי קשר פוטנציאליים בטופס.
המשך התהליך יתבצע באמצעות הטרלו.

חוצמיזה, רשמו וזכרו את הישיבה הבאה שלנו ב-24.11 ב-21:00 במפגש התל-אביבי.

תודה,
נעם

הי לכולם: מזכיר שישיבת הועד הבאה תתקיים ביום שני הבא (24.10), במפגש התל-אביבי ב-21:00. הישיבה תתחלק לעדכון של כל הנציגים ולדיון בהצעות לסדר היום. אם יש לכם כאלה, העלו כאן או שלחו אלי במייל.

ראו תוזכרתם.

עדיף 20:30, לא? בהנחה שכולם יהיו שם ממילא, אם ההרצאה תתארך נוכל פשוט להתחיל כשתסתיים

משתתפים: אביב,יוגב,עידו,דן,דרור,עמוס,הדס,ניר,מור ונעם

1. עדיין המאמץ העיקרי הוא בגיוס פעילים מקומיים ליצירת קשר והפעלת האתר ברשויות מקומיות שונות.

2. מהישיבה הקודמת: יוגב ממשיך בניסיונות יצירת הקשרים עם הגופים ברמה הלאומי.
    עדכון: פנה ב-___ (@Yogev, עדכן את נעם שישלים) לאחראי מערכות מידע של משרד הפנים בדואר ובפקס – בניסיון להמשיך פנייה קודמת של ניר לאגף התכנון. לא התקבלה תגובה. ניר מעדכן על עזרה אפשרית של הסדנא בבדיקת שיתוף פעולה ברמה הלאומית ואנחנו לקדם עזרה בכיוון מבא"ת.

3. עדכון: @morchickit מונתה כנציגת הועד לתפוצות.

4. מהישיבה הקודמת:> ניר בודק אפשרות לפתח מנגנון להזנת נתונים ברמה המקומית. יוגב ואביב ינסו לסייע בחיבור עם אחת הרשויות שהוזכרה בישיבה.`
    עדכון: ניר מזכיר את הבעיה שמדובר בפתרון בעייתי ורק כשנראה את הנתונים האלה אפשר יהיה להחליט. כרגע בהולד ולא קונקרטי.

5. מהפגישה הקודמת: > עידו ינסה ליזום פגישת הצגה תב"ע פתוחה בפני אנשי המכון הישראלי לדמוקרטיה + עיריית ת"א.`
    עדכון: עידו יצר קשר עם המכון הישראלי לדמוקרטיה וחיבר עם ניר. ניר טוען שאינו זוכר – @idoivri , אנא רפרש. @Aviv_Gonen ועידו יראו את הנציגה הרלוונטית ביום רביעי וינסו לקדם פגישה. בנוגע לעיריית תל-אביב עדיין לא נעשה עוד כלום. עידו ננזף וקיבל בהבנה.

6. שוב, כולם מוזמנים להזין פרטי התקשרות עם אנשים שיכולים לקדם קשר ברמה המקומית. והנה הקישור. נעם יסייע בהזמנת אנשי הקשר ושיחות ההיכרות עם ניר.

7. מהישיבה הקודמת: > הוסכם לנסות ליצור עמוד נחיתה כללי, ללא פגיעה באתרים נפרדים לרשויות. נעם יסייע באיתור מעצב/ת לעמוד.`
    עדכון:עוד לא נמצא/ה האדם המתאים. @dan_timsit יברר עם תום, @Aviv_Gonen יברר עם עומר.

8. מהשיבה הקודמת: > חומר שיווקי והסברתי לרשויות, באחריות דן.`
    עדכון: @dan_timsit העביר מצגת לניר וישלח אותה לכולם.

9. @niryariv מספר על אופציה שהוא בוחן לשיתוף פעולה עם בצלאל. יעדכן בקרוב.

10. מהישיבה הקודמת: > ניר ונעם יזמינו את ע"פ לפגישה בהאב.`
    עדכון: עוד לא בוצעה הפנייה. @niryariv לוקח על עצמו ליצור את הקשר כדי לקדם שת"פ עם העירייה – הביטוי שלו ברמה הבסיסית יהיה הטמעת תב"ע פתוחה באתר העירייה ואת ערוץ הפייסבוק תחת חסות העירייה, והעברת נתונים והפצה לאזרחים.
    @dan_timsit , יזום פגישה עם ע”ב, @Aviv_Gonen יזום קשר עם ר”ע.
    עמוס מציע להשקיע בשיווק ברמה המקומית. בעקבות זאת, @Aviv_Gonen יעדכן את כולנו על קשר עם “שחרית” בעניין ירושלמים ועמוס יבדוק ברמת המנהל הקהילתי והפורומים האורבאנים.

11. אביב שואל על עמוד פייסבוק לתב"ע פתוחה בערים אחרות מלבד ירושלים. התשובה היא שטכנית אין קושי לפתוח הזנה לפייסבוק לכל אחת מהערים, אביב טוען שפתיחה של ערוצים נוספים עשוייה לעורר גל והשפעה לא צפויות. ניר מחליט לפתוח הזנת פייסבוק לכל מי שרוצה.ניר יגדיר נוהל לפתיחת עמודים.

12. דרור מכריז חגיגית שבעוד שתי פגישות הוא מתחיל לרכז ענייני PR.

הישיבה הבאה ב-29.12 ב-20:30, במפגש הפיתוח התל-אביבי.
ראו הוזמנתם.

פניתי למשה אברמסון, אחראי נינהל מערכות מידע במשרד הפנים לפני חודש במכתב שנוסח ע"י הצוות ואושר ע"י שבי. בשיחה שהייתה לי עם המזכירות של המינהל לפני 3 ימים (ב-10.12) נאמר לי שהוא נמצא בחופשת מחלה עד שבוע הבא.
פניתי לאדריכל העיר של רמת השרון שהתנגד לרעיון של שיתוף המידע עם הועדה המקומית אבל אמר לי שהוא לא הכתובת והפנה אותי לאחראי GIS של הרשות (עינב בן יעקב) - פניתי עליו וטרם קיבלתי מענה.
פניתי לעוזר של סגנית ראש העיר גבעתיים (איריס אברהם) לפני חודש וביקשתי לעניין אותה בנושא. למרות שיחת טלפון סבירה ומייל הסבר, לא קיבלתי תשובה

אם הכיוון הוא להתחיל לגשת לרשויות שאין להן GIS, אנחנו צריכים להתחיל להשיג מפות גושים. אני מציע לעבוד בשני כיוונים במקביל:

1. דרך התנועה לחופש המידע, לנסות להגיע למידע הזה (עידו ערך הכרות ביני לאלונה וינוגרד, טרם ענתה לנו, אני אנסה שוב)

2. דרך בקשות חופש מידע לרשויות, להתחיל לפנות לרשויות שאין להן GIS משלהן (שזה פחות או יותר כל הרשויות בארץ חוץ מה 30 שנמצאות כאן). @Aviv_Gonen, אתה בענין? תרצה שנחבר לך עוד עוזרים?

1. איזה תשובה אלונה צריכה לתת לך?
  2. יש 250 רשויות, להגיש לכולם? :slight_smile:

“החכמה בלעוף היא לזרוק את עצמך על הרצפה ולפספס”. (מדריך הטרמפיסט לגלקסיה)

2014-12-14 19:10 GMT+02:00 niryariv info@hasadna.org.il:

1. אם הם מוכנים לעזור לנו לשחרר את מפות הגושים (למרות שאין שם נתונים לגבי צריכת הגלידה בבית רה״מ)

2. יש 257, מתוכן ל 30 כבר יש לנו - לך על מי שבא לך מתוך 227 האחרות, לפי בחירתך (עדיף כאלו שאין להן אתר GIS, ואם אתה מכיר שם מישהו שיכול להתעניין בתב״ע פתוחה, בכלל טוב)

שלום לכולם.

רק מתזכר שבעוד פחות משבועיים (ה-29.12, בשעה 20:30) נקיים את ישיבת הועד המוניציפלי הבאה של תב"ע פתוחה.

הזדמנות מעולה להעיף מבט בהחלטות והמשימות שלנו מהישיבה הקודמת ולמלא את מה שטרם קרה.

חנוכה שמח,

אהלן אהלן.

אז ביום שני הקרוב, במפגש התל-אביבי, נפגשים לישיבת הועד המוניצפלי החודשית.

בתכנית:

1. סקירה ועדכונים בנוגע למשימות האישיות מהישיבה הקודמת וכל מה שקרה בחודש האחרון. מומלץ לסגור קצוות.

2. דיון בנוגע להמשך הדרך בהמשך לדיון שעלה כאן, בדיון בין @niryariv ו-
    @Aviv_Gonen.

@Omer - אולי יצטרף גם כן ונוכל לדסקס על עמודי נחיתה.

אם יש לכם עוד נושאים - שלחו לי במייל.

ערב טוב וחג מולד שמח,
נעם

@talt תצטרף אלינו?

כמובן

ישיבת הועד המקומי, 29.12.14

1. החדשות המשמחות: נקבעו פגישות עם בכירים רשויות רעננה (סחטיין להדס), כפר-סבא (סחטיין לרונן, אביב יחזק), ועוד מעט אולי גם עם שדרות (סחטיין לאביב ולשחרית).

2. ניר מספר שהארוע המשמעותי בחודשו האחרון היה ההשפעה של ארועי רמת-גן והשיתוף בפייסבוק בעקבותיו. הוא מעלה שאלה לגבי הכיוון ושימת דגש לעבודה דרך פעילים מקומיים. להיכנס לפייסבוק של הפעילים ולהזמין אותם לאתר. @noam לוקח על עצמו לעשות את זה בחודש הקרוב, ישמח לעזרה.
    כל פרסום יופץ גם בפורום כדי שתוכלו לשתף ולחלוק. @Aviv_Gonen יחבר עם “חדר המצב”.

3. הוחלט לפעול על פי הקו המנחה הבא מול הרשויות:
    א. אם לרשות יש אתר GIS פועלים מול קהילות פעילים מקומיות (למשל, כמו בסעיף 1).
    ב. אם לרשות אין אתר GIS ממשיכים בפניה הרשמית, והצעה להיפגש, כפי שפעלנו עד כה (לעדכונים ראו בטרלו).

4. ניר ישקול האם נעניק חסות למדלן.

5. @talt אמור ליצור חיבור של ניר עם עיריית תל-אביב. אנא עדכנו את @noam במייל.

6. ניר מספר שלא התקבלה תגובה לשתי פניות לתנועה לחופש המידע, כדי לבדוק אפשרות לשיתוף פעולה בבקשות מפות גושים. @shevy - אם יש דרך להסתייע בקשר איתם, נשמח לבדוק את הנושא.

7. עמוד הנחיתה הכללי - @Omer: תוכל להשמיע קול ולספר מה קורה עם זה ואם יש לך הערכה לגבי ההמשך?

8. בענייני ערוץ הפייסבוק - ניר יפתח ערוצים לפי צורך, על פי מידת העניין באתר המקומי. זה מצב זמני, עד שתפתר מגבלה טכנית. מור עובד עליה.

9. עדכונים מקומיים:
    *ב"ש: לא היתה תגובה לפנייה נוספת שנשלחה לפני שבוע. מנסים לראות אם החיבור יביא למשהו.

• נצרת: @idoivri אמור היה ליצור חיבור. ניר מלשין שזה לא קרה.
  • ירושלים: החיבור עם העירייה לא מתקדם. @dan_timsit יפיץ במסגרת “התעוררות”.
  • יהוד: לא התקבלה תגובה. @Aviv_Gonen יצור חיבור עם פעילים מקומיים שמקימים משמר חברתי מקומי.
  • שדרות: @Aviv_Gonen, במסגרת הקשר עם פעילים במשמר החברתי, יזם פגישה עם סגן ראש העיר. מחכה לתיאום.
  • ראשון לציון: @Aviv_Gonen יחבר עם אנשי המשמר החברתי, ברגע ש@niryariv יסמן שהתגברנו על בעיית מגבלת הזנות לפייסבוק.
  • רמת השרון - ויתרנו בינתיים על הקשר עם הרשות, ללא תגובה.
  • גבעתיים: @idoivri הבטיח חיבור חיבור לאנשי העיריה דרך ערן משתי"ל, ניר מספר שלא קרה עם זה כלום.
  1. @dan_timsit ו- @Aviv_Gonen ינסו ליזום תוכן עיתונאי סביב תב"ע פתוחה. יהיו בקשר ביניהם כדי לא לפנות לאותם עיתונאים. יעדכנו.

2. @morchickit נציגתנו בחו"ל, האם יש לך רעיונות או חיבורים?

הפגישה הבאה תתקיים ביום ב’, ה-9.2.15 בשעה 20:00. עד אז להתראות בפורום ובטרלו.

לילה טוב ותודה לכולם.

היי,

שלחתי לכמה מקומות הצעה לחיבור על תב"ע, כולל שוויץ וספרד, אבל כריסמס וקור
וכאלו. אעדכן בעוד שבועיים, כשכולם יחזרו לחיים רגילים. :slight_smile:

2014-12-29 20:00 GMT+00:00 Noam Cas info@hasadna.org.il:

אלונה מהתנועה לחופש מידע ענתה לי שהם לא עוסקים ברשויות מקומיות.

@shevy אני מבין שהם לא בענין, אבל כדי להבהיר לא מדובר ברשויות מקומיות אלא במרכז למפוי ישראל (מפ״י), גוף כלל ארצי שמוכר את הנתונים לרשויות - לטענתו בגלל שמשרד האוצר מחייב אותו

יצא לי לדבר עם אחד ממייסדי מדלן בנוגע לתבע פתוחה - צריך לחשוב על האופן שבו אנחנו רוצים לשתף איתם פעולה. גם הם “סובלים” מהעובדה שמפת החלקות לא זמינה אבל נראה שהם הצליחו להתגבר על זה באופן חלקי. את מפת הגושים הם רכשו.
אם רוצים לעשות איתם פגישה דברו איתי

@niryariv דבר היו"ר בנושא?