סיכום ישיבות הועד המוניציפלי

היי,

שלחתי לכמה מקומות הצעה לחיבור על תב"ע, כולל שוויץ וספרד, אבל כריסמס וקור
וכאלו. אעדכן בעוד שבועיים, כשכולם יחזרו לחיים רגילים. :slight_smile:

2014-12-29 20:00 GMT+00:00 Noam Cas info@hasadna.org.il:

אלונה מהתנועה לחופש מידע ענתה לי שהם לא עוסקים ברשויות מקומיות.

@shevy אני מבין שהם לא בענין, אבל כדי להבהיר לא מדובר ברשויות מקומיות אלא במרכז למפוי ישראל (מפ״י), גוף כלל ארצי שמוכר את הנתונים לרשויות - לטענתו בגלל שמשרד האוצר מחייב אותו

יצא לי לדבר עם אחד ממייסדי מדלן בנוגע לתבע פתוחה - צריך לחשוב על האופן שבו אנחנו רוצים לשתף איתם פעולה. גם הם “סובלים” מהעובדה שמפת החלקות לא זמינה אבל נראה שהם הצליחו להתגבר על זה באופן חלקי. את מפת הגושים הם רכשו.
אם רוצים לעשות איתם פגישה דברו איתי

@niryariv דבר היו"ר בנושא?

אין לי רעיון לשת״פ ספציפי עם מדלן, אבל פתוח לשמוע.

שלומות לכולם.

מזכיר שבעוד שבוע וחצי אנחנו נפגשים לישיבת הועד המוניציפלי (9.2, 20:00, במפגש התל-אביבי).
(הזדמנות מצויינת לחזור למשימות שנטלנו על עצמנו בישיבה הקודמת.) מעבר לעדכונים שנביא כולנו, אם ישנם נושאים נוספים שתרצו להעלות, תנו סימן, שנתכונן.

נתראה,
נעם.

כן כן, ביום שני (9.2, 20:00) זה קורה- המפגש החודשי של נציגי תב"ע פתוחה.

אנשים מתכננים להגיע ממקומות רחוקים, אז אם בכוונתכם להבריז, אנא תנו סימן מקדים.

שבוע טוב,
נעם

אני כנראה לא אגיע. לא בקו הבריאות.
בתאריך 7 בפבר׳ 2015 20:21, ‏"Noam Cas" info@hasadna.org.il כתב:

תרגיש טוב!

אני מבין שגם עידו כנראה לא מגיע, עם הדס דיברתי במפגש הקודם - מה עם שאר חברי הוועד?

ערב טוב.

נוכחות דלילה הביאה את מזכ״ל המועצה להגיש הודעת פרישה מתפקידו. החברים התנגדו והוא וקיבל את דין התנועה.
אנחנו מבקשים לוודא מי עדיין בעניין, כדי לקחת אותו/אותה בחשבון בתיאום הישיבה הבאה. כמובן שנשמח לאמץ חברים חדשים לועד.

סיכום הישיבה המצומצמת מהערב:

1. רעננה דוחים את הפגישות כבר כמה פעמים. כרגע המועד המתוכנן הוא ה-22.2 (הדס תצטרף לניר). כפר סבא - התקיימה הפגישה עם סגן ראש העיר, שרצה לשתף פעולה ולקדם שת״פים נוספים אבל חזר עם תשובה שלילית מהמחלקה הרלוונטית ברשות. שדרות - ניר ביטל את הפגישה, בשאיפה לקיים מפגש בתחילת מרץ. @niryariv יתאם לתחילת מרץ, אם יוכל, ויקרא ל@noam שינסה להצטרף (אם תהיה התראה מוקדמת).

2. נעם מעדכן שהתקשה למצוא קבוצות מקומיות לרשויות הפתוחות בתב״ע פתוחה כדי לפרסם בהם. יוצא דופן הוא ״קבוצת קבוצות השכונות״, פנינו אליהם והם ביקשו לחזור אליהם בעוד שבועיים, כשיהיו יותר חברים. @Aviv_Gonen לא היה בישיבה, אבל שמו הועלה כבעל רעיונות ו/או מוטיבציה לפרסום בקבוצות רלוונטיות.

3. לאור היעדר ההצלחה בהנעת רשויות בפגישות הפרטניות והמאמץ שכרוך בתיאומן ובהגעה אליהן, הועלתה (והתקבלה) הצעה לשאוף להצטרף לפורומים מוניציפליים קבוצתיים. @shevy @idoivri @Yogev @Aviv_Gonen נשמח אם תוכלו לעדכן אותנו על פורומים מתאימים ו/או קשר עם המרכז לשלטון מקומי.

4. ניר החליט שלא מעניקים חסות למדלן.

5. היתה יופי של פגישה עם עיריית ת״א. ראו סיכום כאן.

6. התקבלה עוד אינדיקציה בנוגע לצורך והנחיצות של עמוד נחיתה כללי. ניר מכיר ויגיע לזה בהמשך. @mary מתנדב/ת HTML CSS לסוגיהם יתקבלו בברכה.

7. חדשותמשמחות: התכונה של לחבר פיד פייסבוק לאתר נבנתה. דורש הפעלה וניסיון.

8. @dan_timsit תוכל לזרוק מילת עדכון על ירושלים וב״ש?

9. בעניין רשל״צ, @niryariv יעדכן את @Aviv_Gonen ברגע שערוץ הפייסבוק מוכל להפעלה - כדי לערב את אנשי המשמר החברתי.

10. @alon_antin מול בכיר בליכוד ויעביר לנו מסמך להערות ושפצור.

11. @hadaseyal תדבר עם בכיר ברשות החברות בניסיון לקדם בדיקת אפשרות לשחרור התלות בדרישה ממפ״י למכור את מפות הגושים.

המשך שבוע טוב,
נעם

פגשתי את הבכיר ברשות החברות בארוע חברתי אתמול. מסתבר שמפ"י היא לא חברה
ממשלתית. היה נסיון להפוך אותה לכזאת אבל זה לא קרה.

הכתובות שלנו אם כך, הם משרדי הפנים והאוצר. כש @alon_antin
http://forum.hasadna.org.il/users/alon_antin יחזור עם המידע שווה לשקול
ניסוח של מכתב בקשה רשמי מהסדנא כזה שיאפשר בניה של תיק שניתן יהיה להשתמש בו
במקרה הצורך לקמפיין עיתונאי או משפטי.

• הדס

2015-02-09 21:33 GMT+02:00 Noam Cas info@hasadna.org.il:

@noam סליחה על האיחור בתגובה, לצערי אחרי ניסיון נוסף עם ב"ש, הבנתי שלא ניתן לעקוף את מהנדס העיר (מהכיוון של מי שאני מכיר לפחות). נצטרך לנסות שם משהו אחר.
מקווה לבוא עם חדשות טובות יותר בנוגע לירושלים בקרוב.

שני עדכונים:

1. תפתחו יומנים - יום שני ה-20.4.15 בשעה 10:00, פגישה עם ראשי אגף מערכות מידע במשרד הפנים (דיברתי עם נעמי פרידמן). אני יודע שזה עוד הרבה זמן, אבל העדפתי לתקוע נעץ ביומן מאשר להתמקח על תאריך יותר מוקדם
  2. יש עמוד פייסבוק לתב"ע פתוחה רמת השרון (בהובלתי) - אני מתכוון להיות הנציג המקומי אחרי שדחיתי את זה הרבה זמן.https://www.facebook.com/opentaba.ramathasharon?ref=bookmarks
    אני עוד מתקשה לייצר לינק שיחבר את הפיד של התב"ע הפתוחה לעמוד, אבל מקווה להתגבר על זה בעזרתו של ניר

טוב, חברים, לא מעט עדכונים יש לנו השבוע, אבל נתחיל בחשוב שבהם:

1. כנראה שב-23.3 ב-19:30 נקיים ישיבת ועד מקומי במפגש הגוגלי בתל-אביב. אנא עשו מאמץ להגיע ולעדכן אותי אם לא תבואו. יש הרבה לספר ולהחליט. נאשר תוך כמה ימים.

2. בגדול הרוח נושבת לעבר העברת המאמץ שלנו להתמודדות עם הבעיות העקרוניות, וזאת לאחר חודשים של מאמץ לתיאומים ופגישות מול רשויות, ומעט מאוד תוצאות בעקבותיהם. אנחנו נערכים במקביל לפגישה חשובה במשרד הפנים ושמחים על התמיכה והעזרה שהציעו אנשי ממשל זמין וישראל דיגיטלית (ראו כאן סיכומו של יוגב).

במקביל אנחנו עושים מאמץ לגייס מתנדב/ת שיסייעו לנו בגיבוש הבנה טובה יותר של מצב המידע, הנתונים והגופים שעורבים בנתונים שאנחנו מנסים להנגיש. @hadaseyal העלתה רעיון למתנדב כזה, וגם @mary הציגה לנו הערב מתנדבת מתעניינת. ההצעה שלי היא לצרף את שניהם לישיבה ב-23.3.

1. אם מישהו מהמתנדבים מהמרכז מתכוננים להגיע לאחד משני המפגשים הקרובים בתל-אביב, אנא עדכנו כדי שנוכל להזמין גם את אג’אר להגיע ולהמשיך לעבוד על עמוד הנחיתה.

ערב טוב,

שלום לכולם.

מועד ישיבת הועד שלנו הוזז ל-30.3, בתקווה שיותר מאיתנו יוכלו להגיע.

אנא עדכנו אותי במייל (או במסר אישי כאן) אם לא תבואו.

בתכנית: עדכונים, הצגת מצטרפים חדשים, דיון עקרוני על שינוי הכיוון והרמת כוסית לפסח.

ב-30.3 מאשרים (סוף סוף) את התקציב של רמת השרון ואני מתכוון להגיע לדיון במועצה. אני לא אוכל להגיע למפגש אבל אעדכן כמה שאוכל לגבי ההתקדמות שלי

עדכון בנוגע לפגישה עם משה אברהמסון:
היום קיבלתי ביטול לפגישה ב-20.4 ללא הסבר. אחרי בירורים נאמר לי שהמנמ"ר לא רואה טעם בפגישה. לא ויתרתי ודיברתי איתו ישירות. הפגישה תתקיים אבל הוא כבר הודיע לי שהוא מתנגד. לא יודע למה הוא מתנגד אבל הוא נגד, לא רוצה להנגיש את המידע יותר מהמצב הנוכחי. הציע שנדבר עם מפ"י, רמ"י וכל האחרים אבל הוא מתנגד.
בקיצור - לא תהיה לנו פגישה קלה - לא לבוא אופטימים, לבוא נחושים.
@niryariv @noam @idoivri @shevy

הוא ישתתף בפגישה, או שולח אנשים במקומו?

תוך כדי שדיברתי איתו הוא הקליד את פרטי הפגישה ביומן (אני משער שביומן שלו) - גם אמרתי לו באופן מפורש שאנחנו רוצים להיפגש איתו. לא נראה לי שהוא הבין אותי אחרת Yogev Sharvit

"Everything is possible in more than one way"
http://Muni-Index.co.il