חדשות תב״ע פתוחה

שלום,

לקראת הסתיו וההאקתון הבא עלינו לטובה, אנחנו משיקים כמה יכולות חדשות לתב״ע פתוחה.

כזכור קיבלנו מענק מהסדנא במסגרת קרן החשמביר שאיפשר לנו לשכור את מור, ממתנדבי הפרויקט, לעבוד עליו בתשלום ולהתקדם משמעותית כדי להוסיף את היכולות להלן:

חיבור לפייסבוק: הפיד של תב״ע פתוחה קיים כבר מזמן, לאחרונה שיפצנו אותו קצת וחיברנו לפייסבוק, זה הדף של ירושלים: https://www.facebook.com/opentaba.jerusalem

זו מסתמנת כאחת היכולות החשובות של תב״ע פתוחה. אדם שיעשה לייק לדף הזה יקבל, יחד עם תמונות חופשה של אנשים שהוא לא מכיר, דיונים מופרכים על מילקי וחדשות קבוצת הכדורגל שהוא אוהד, גם תב״עות בעיר מגוריו. הוא יכול לשתף, לעשות לייק, להוסיף תובנות תלושות מהמציאות ושאר דברים שאנשים עושים בפייסבוק ושבתורם יציפו את התב״ע לפיד של חבריו וכן הלאה עד שאולי תראה את זה מישהי שיש לה מושג על מה היא מדברת.

במלים אחרות אנחנו לוקחים כאן את נושא התב״עות, שכיום שייך לקליקה די קטנה של קבלנים, מתכננים ופקידים ומוציאים אותו מדיוני וועדות ומגירות העיריה לחלק מהיומיום של אנשים מן השורה.

מה היה קורה אם כל הוועדות שהעבירו את פרויקט הולילנד פעם אחר פעם, למרות כל ההתנגדויות מהגופים המקצועיים, היו עושות את זה בפומבי בפייסבוק? לא יודע. לך תדע על מה הדבילים בפייסבוק הולכים להדלק השבוע. אבל זה תהליך ארוך עם הרבה ועדות, אז אולי בסוף אנשים היו שמים לב.

שיפור תמיכה בממשק נייד: עכשיו יותר נוח להשתמש באתר בדפדפן של טלפון/טבלט. יש גם כפתור שמוצא את מיקום המשתמש ומציג לו תוכניות בגוש שהוא נמצא בו, כמו שעשינו בטיפה.לי.

פה יש עוד מקום לשיפור. נשמח לדבר עם מי שיוכלו לייעץ איך לתת ממשק טוב יותר למסך קטן, במיוחד אם הם גם יוכלו לכתוב קוד שיממש את העצות הנ״ל.

דף בית חדש: אנחנו מציגים עכשיו בדף הבית את התוכניות האחרונות ברשות המקומית, וגם צובעים את הגושים שלהן בצבעים מיוחדים. זה מאפשר למשתמש לראות במבט אחד מה קורה בעיר, איפה הבניה הצפויה וכו׳.

יש עוד כל מיני חידושים ושיפורים אבל נעבור לדבר שלכבודו התכנסנו: תמיכה ברשויות נוספות!

מעכשיו, תב״ע פתוחה לא רק בירושלים. תנו לנו מפת גושים של רשות מקומית, ותוך דקות אנחנו יכולים להקים לה אוטומטית אתר תב״ע פתוחה משלה. לדוגמא: חולון. טבריה. שדרות. עראבה. אילת. יש עוד כמה. נסו ותיהנו.

הבעיה העיקרית שלנו כאן היא להשיג את מפות הגושים. מפ״י ימ״ש מחזיקים אותן ביד קפוצה, למרות שיש לנו חוות דעת משפטית שאומרת שהם לא יכולים להכפיף אותן לזכויות יוצרים.

פעילים מקומיים ברחבי הארץ - אם אתם רוצים אתר תב״ע פתוחה למקום מגוריכם, כל מה שאתם צריכים הוא להשיג לנו קובץ מפת גושים. יש כבר עיריות שרצו אתר וסיפקו לנו מפות. לכו לעיריה, תשכנעו את הפקידים בטוב או תהפכו עליהם את השולחן וצאו משם עם קובץ של מפת גושים, מדובר ב 2-3 מגהבייט מקסימום וגם לכם יהיה אתר. דברו איתי.

זה הכל בינתיים. חג שמח!

ניר

3 לייקים

כחבר פאנל המומחים שבחר את הזוכה בפרס אני מודיע שקרן החשמביר הבאה תחייב גם דיווחים סרקסטיים משעשעים כאלה כחלק מהחוזה. סתם שתדעו.
תודה על העדכון וברכות!
Mushon Zer-AvivMushon.com | Shual.com | @Mushon

לייק 1