צריך עזרה: חברות שמשתמשות במאגרי מידע ממשלתיים

שלום חברים,

נעים להכיר את כולם :smile: קוראים לי שני קינן ואני מארגון שנקרא סטארטאפ ניישן סנטרל שיוצר חיבורים בין האקוסיסטם הישראלי לבין ארגונים ממשלתיים או עסקיים. אני מוביל בארגון את הפעילות מול המגזר הציבורי וחלק משמעותי מהעבודה שלי מוכוונת לפתיחת מאגרי מידע ממשלתיים שיש להם פוטנציאל השפעה על חדשנות. כמו שאתם יכולים לנחש, חלק משמעותי מהעבודה שלי היא גם להראות לאנשים בממשלה את ההשפעה העצומה שיכולה להיות למידע שלהם על החברה הישראלית בכלל, ועל חדשנות בפרט.

לאחרונה מצאתי מאגר מידע שממש יכול לעזור לי לסמן מאגרים שיש להם פוטנציאל גדול במיוחד, אבל יש לי בעיה בניתוח של המאגר הזה. המאגר נמצא כאן ומכיל 1600 חברות ברחבי העולם שמשתמשות במאגרי מידע ממשלתיים, ומחלק אותן לפי התעשייה שבה הן נמצאות, גודל החברות, איזה מאגרי מידע הן משתמשות, מתי הן נוסדו, וכו’.

אני מאד רוצה לעשות מניפולציות על המאגר הזה בשביל לדעת את הערך של המאגרים השונים, אבל הבעיה היא שבעמודה שבה מתואר איזה מאגרים כל חברה משתמשת נמצאים כל המאגרים ביחד וזה לא מאפשר לי לפלח לפי מאגר מסויים.

סתם בשביל הדוגמא, הייתי רוצה להיות מסוגל לתשאל את המאגר בשביל לענות על שאלות כמו:

1. מהם סוגי המידע הנפוצים ביותר בהם חברות משתמשות (באחוזים)?

2. עבור כל אחד מסוגי המידע האלה, מהי ההתפלגות של התעשיות המרכזיות שמשתמשות במידע הזה?

3. את שאלות 1 ו-2 הייתי רוצה גם עבור חברות קטנות, בינוניות וגדולות (בהתאמה: עד 10 עובדים, בין 10 ל-50 עובדים ומעל 50 עובדים)

4. את שאלות 1 ו-2 הייתי רוצה גם עבור חברות צעירות, בינוניות וותיקות (בהתאמה: חברות שנפתחו מ-2012, חברות שנפתחו בין 2006, חברות שנפתחו לפני 2006)

5. מהם סוגי המידע הנפוצים ביותר בהם משתמשות חברות שמשתמשות במידע על אנרגיה (באחוזים)?

6. באיזה תעשיות נמצאות חברות שמשתמשות במידע על אנרגיה?

7. מהם סוגי המידע הנפוצים ביותר המשמשים חברות בתעשיות הבאות:
    a. Governance
    b. Agriculture
    c. Energy
    d. Housing

8. את שאלות 6 ו-7 הייתי רוצה גם עם פילוח של חברות צעירות, בינוניות וותיקות

9. את שאלות 6- ו-7 הייתי רוצה גם עם פילוח של חברות קטנו, בינוניות וגדולות

המטרה היא בסופו של דבר להיות מסוגל להציג מניפולציות גרפיות על המידע לא רק לפי השאלות האלה, אלא על כל סט מידע שמעניין אותי. אני ממש אעריך כל עזרה או עצה שתוכלו לתת לי.