דיון בועדת שקיפות: שקיפות העבודה הפרלמנטרית בהשתתפות יו"ר הכנסת

הזמנה לדיון ביום 15.2.16 בשעה 11:00 בנושא: שקיפות העבודה הפרלמנטרית בהשתתפות יושב-ראש הכנסת, ח"כ יולי יואל אדלשטיין

להרשמה

הקישור לא עובד. רעיון מה עושים?

אצלי עובד

אתה יכול גם לבקש להירשם במייל -
vshkifut@knesset.gov.il

אני הולך להגיע לדיון ביום שני ואשמח לטרמפ מתל אביב. גם מישהיא שמגיעה לדיון ומתל אביב ויש לו רשיון אבל אין לה רכב תעזור.

חוץ מזה הייתי שמח לעשות צ’ט ביום ראשון בערב, נגיד בעשר, ובו נוכל להסתנכרן לגבי מה מציגים ומה מבקשים.

אני נרשמתי ומתכוון להגיע. יש לי רישיון אם זה יכול לעזור.

‫בתאריך שבת, 13 בפבר׳ 2016 ב-15:18 מאת ‪daonb‬‏ <‪info@hasadna.org.il‬‏>:‬

טוב, אז כנראה שלא נדבר היום בערב.

בואו וננסה להפגש מחר לפני הדיון במזנון הכנסת ב 11.

אני מקווה שלא מאוחר מדי, אז אני מקווה שתקראו את זה בבוקר.

בחודשים האחרונים צוות כנסת פתוחה מדבר הרבה מול הכנסת, בעיקר @OriHoch, שצריך להתמודד מול צד שלא מקשיב.

בקצרה על מה שקרה בינתיים -
א. עידו, העוזר של סתיו דיבר מול מנכ"ל הכנסת, שהפנה אותו ליחידת המידע, שהפנה אותו ליחידת התקשוב. נראה שבגדול יש להם נכונות לעזור, הם פשוט לא מבינים איך…
ב. אנחנו במקביל הפסקנו את כל ה-Scrapping בכנסת פתוחה ועבדנו לעבוד רק מול ה- API של הכנסת. אנחנו יודעים שזה לא אופטימלי, אבל אנחנו חושבים שהתעקשות על זה תראה לכנסת שבאמת יש אנשים שצריכים את המידע הזה ותנגיש אותו. בינתיים, נראה אורי מעלה מול מחלקת התקשוב של הכנסת המון בעיות (ושוב, אני חושבת שהוא עושה עבודה נפלאה מולם).
ג. הדיון מחר לא יעסוק כמעט בכלל בצד הטכני. לפי מה שהבנתי, ידובר שם יותר באיזה מאגרים הכנסת צריכה לפתוח ואלו כאלו שהיא קיימים היא צריכה לפרסם. אני מציעה שנתמקד גם בזה. למה? כי כרגע אין שקיפות של עבודת מחלקת התקשוב של הכנסת עצמה. אנחנו לא יודעים מה הם מתכננים ומהם רוצים להוסיף. למה זה חשוב? כי בכל פעם שהם עושים משהו מבלי לתאם או לעדכן, עוד רכיב בכנסת פתוחה לא מעודכן.
מה עוד חשוב? מאגרים אחרים כמו - אישורי כניסה לכנסת (בצורה שאינה מפרה פרטיות או בטחון), הצהרות הון של חברי כנסת, סדר יום של ח"כים ועוד.
אני מקווה שמשהו שכתבתי כאן עוזר.

אני מדבר עם אורי, ולהבנתי הם מקשיבים, רק שהם לא ממש מוצלחים. בכל מקרה, זו בעיה טקטית ולטעמי, הפגישה מחר עם כבוד היושב ראש, צריכה להתמקד במישור האסטרטגי.

נשמע שאנחנו צריכים להגיע מחר עם הצעה קונקרטית. חשבתי על זה לא מעט, במיוחד לאור הנסיון שלי כיועץ למנכ"ל הכנסת, ויש לי רעיון שאני מתכוון להציג מחר.

אנחנו צריכים api אמין ומתועד היטב. כדי שזה יקרה, הכנסת צריכה לשכור את אחד המפתחים שמכירים את ה api של כנסת פתוחה לשבוע כדי שיכתוב תיעוד של ה api העתידי שמבוסס על כ"פ. אני מאמין גדול ב [תיכנות מונחה תיעוד][1] כדרך לפיתוח api וחושב שזה מה שהכנסת צריכה לעשות.

כדי שה api יהיה אמין, הכנסת צריכה לשכור מפתח לשבוע נוסף, כדי שיכתוב את הבדיקות האוטומטיות בהתאם לתיעוד. אחרי שבועיים של עבודה, הכנסת יכולה לפנות לחברה המפתחת ולשכור אותה כדי לגרום לטסטים לעבוד.

כאן אנחנו חלוקים. אני חושב שעדיף להיות ממוקדים ולהתרחק ממוקשים. מה שחשוב לנו זה הצעות חוק ודיוני וועדות. זה לא שאני נגד המאגרים האחרים, רק שאני חושב שזה המקום של @tomer להוביל את הדיון בהם.

בטח עוזר.

במישור באסטרטגי, אני הולך מחר לדבר על כך שאני מתנדב בכנסת פתוחה כבר מעל שש שנים כי אני רוצה לחזק את הכנסת. אנחנו זקוקים לקשר טוב יותר עם נבחרינו. אנחנו זקוקים לחשמביר שיביא את הפעילים לעבוד ביחד עם חברי כנסת על ניסוח החוקים ונושאי הדיונים.

אתמול ספרתי, יש לנו כבר מעל 10,000 הצעות חוק פרטיות במערכת. החזון שלנו היה לפתח ממשק שיאפשר לפעילים לאמץ את הצעות החוק ולעבוד ביחד עם הנבחרים על פיתוחם. במקום זה אנחנו עסוקים בלרדוף אחרי הנתונים.

כדי שנפסיק את המרדף הכנסת צריכה להתחייב לפתרון הבעיה עם מידע הניתן לעיבוד ולתקצב כ 20,000 ש"ח בשביל השלב הראשון: תיעוד ובדיקות עבור ה api.

אשמח למשוב.
[1]: http://blogs.msdn.com/b/davidlem/archive/2009/09/24/documentation-driven-development.aspx

בני, אני מסכימה איתך שצריך להיות ממוקדים, אבל הפוקוס של הדיון מחר הוא לא משהו שאני הצעתי, אלא מה שהבנתי מהעוזרים של סתיו שיקרה מחר.
אישית, אני יודעת שזה קצת מוזר לדבר על עוד מאגרים כשיש לנו את הבעיה הקיימת. אם הדיון ילך למקום הזה, חשוב לבוא גם מוכנים לזה. יש לי הרגשה שזה יקרה כי אדלשטיין הוא לא איש טכני, ולכן הוא יבין מה נרצה ממנו בנושא. זה הרקע לדיון מחר, כדאי שתכירו כדי שתדעו לאן הכיוון של הדיון ילך.

אגב, לסתיו יש עוזרת חדשה עכשיו לענייני הועדה ששמה נטע. אם אני לא טועה היא תגיע למפגש מחר, אז כל פידבק שלכם מהועדה מחר יעזור לה להריץ את זה הלאה.

סיקור על הדיון ב [NEWS1][1]
שימו לב לציטוטים מפיהם של @daonb ו @OriHoch
מה דעתכם על הרעיון לעשות האקתון משותף עם הכנסת?

@mary @morchickit
[1]: http://www.news1.co.il/Archive/001-D-375612-00.html

הכי מגניב

אבל בת"א :wink: