סיכום האקתון Civic Hack Day

חברות חברים,

נראה שיצא לנו האקתון משובח. אז הינה מה שבנינו, מיפינו ודיבגנו.

שני פרוייקטים חדשים שוגרו לאטמוספירה - סביבה פתוחה ומכולת פתוחה, התחלנו עבודה על שני מאגרים ממשלתיים חדשים - של הביטוח הלאומי ושל משרד החינוך, אירחנו את רפרנטית החינוך במשרד האוצר לשיחה מרתקת כדי להבין יותר טוב כיצד להנגיש את המאגרם, אכלנו ממממש הרבה פיצה והמווון ירקות חתוכים בכל מיני צורות, מיפינו דברים, הפלנו והרמנו שרתים ועכשיו יש מלא דברים חדשים שעובדים.

דיסקורס

אולי הדבר הכי מרגש שקרה זה שדרוג של הגרסה של דיסקורס. עכשיו יש לנו חיפוש בעברית שעובד (עדיין עובדים על להחיל אותו לפוסטים קודמים), אופצייה של סקרים ואפשרות לתגובה במובייל. הצוות הנאמן מבקש להמשיך לדווח על באגים והצעות לשיפור.

Anyway

במשך ההאקתון תורגם רוב התוכן של האתר לאנגלית, מה שיאפשר בעתיד לוקליזציה לאנגלית. בנוסף, שינינו את תיאור התאונה לסיפור מנוסח בשפה פשוטה במקום אוסף נתונים יבשים בטבלה. המשכנו להוסיף נתונים על נפגעים וכלי רכב. חקרנו אפשרויות ליצור גרפים אוטומטית במערכת.

מפתח התקציב

הוספנו קטגוריה של הכנסות המדינה, בנוסף להוצאות.
התחלנו איפיון של עמוד “מה חדש” שיאגד את כל המתרחש בתקציב - פטורים, העברות ותמיכות.
הוספנו עדכונים יומיים חכמים על התקשרויות של משרדי ממשלה עם ספקים חיצוניים, בשלב זה בפטור ממכרז בלבד. העדכונים מציגים בנוסף למידע על ההתקשרות הספציפית - מידע על התקשרויות קודמות של אותו ספק ותמיכות נוספות שהוא קיבל עבר.
סיימנו את העבודה על גרסא ראשונה של הצגת פטורים ממכרז.
עשינו התקדמות בניתוח של הדאטה, וטיוב נתונים. אלו דברים שישרתו אותנו בגרסאות הבאות, שבהן יהיה סינון של ההתקשרויות לפי העניין הציבורי בהן, והחשש, על פניו, לניצול לרעה.

ועדת שרים

הנתונים עודכנו לממשלה ה-34. הוספה התממשקות לכנסת פתוחה - לחוקים ולדף של כל שר. גילינו שאבי גבאי הוא שר שאינו חבר כנסת, כלומר אין עליו מידע באתר הכנסת ולא בכנסת פתוחה! גרר קצת קשיים שנפתרו. כמו כן אנחנו משתפים פעולה עם האג’נדות של כנסת פתוחה, בנוגע לסדר היום של הועדה. לגבי הזנת נתונים - עלה רעיון לפתוח google form לכל ישיבה של הועדה ולשלוח אותו לשרים שימלאו אותו בעצמם. עדיין בעבודה!
האתר המחודש באוויר עם השרים וחלק מהחוקים.

סביבה פתוחה

עלה אתר ראשוני שמציג עלות חיצונית ממזהמים לפי מאגר מפל"ס על פני מפה.
עוד על הפרוייקט כאן.

מכולת פתוחה

  1. אנחנו שואבים את כל ה-XML-ים של הרשתות מדי יום.
  2. אנחנו מפרסרים את המחירים של 6 רשתות.
  3. אנחנו מפרסרים את כל החנויות של כל הרשתות.
  4. יצרנו proof of concept להרכבת סל קניות, שכרגע מתקשר עם DB פיקטיבי. ברגע שיוזן מידע אמיתי ל-DB, אנחנו נוכל להתחיל להרכיב סל קניות אמיתי ולהשוות בין החנויות שב-DB.
  5. התחלנו לעבוד על אפליקציית אנדרואיד.

עוד על הפרוייקט כאן

נתראה ביום שני!

לייק 1