Beware of the Leopard

עברו המון שנים מאז שקראתי את יצירת המופת מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, ועכשיו אני חוזרת וקוראת את זה עם הבן שלי. תענוג.

אז כן, זו כנראה אחת היצירות הכי מצוטטות שיש, אבל לא יכולתי להתאפק. השיחה הבאה מתרחשת בין ארתור דנט ששוכב מתחת לבולדוזר שאמור להרוס את ביתו, לבין הפקיד הממונה על ביצוע צו ההריסה.

מוקדש באהבה לתבע פתוחה ולזכרו של דאגלס אדמס שנפטר היום לפני 13 שנה.

“But Mr Dent, the plans have been available in the local planning office for the last nine months.”

“Oh yes, well as soon as I heard I went straight round to see them, yesterday afternoon. You hadn’t exactly gone out of your way to call attention to them, had you? I mean, like actually telling anybody or anything.”

“But the plans were on display …”

“On display? I eventually had to go down to the cellar to find them.”

“That’s the display department.”

“With a flashlight.”

“Ah, well the lights had probably gone.”

“So had the stairs.”

“But look, you found the notice didn’t you?”

“Yes,” said Arthur, “yes I did. It was on display in the bottom of a locked filing cabinet stuck in a disused lavatory with a sign on the door saying ‘Beware of the Leopard’.”

נהדר!
הגיע הזמן באמת לחזור לספר, כשיהיה זמן…

אולי זה מה שצריך להיות המסך קבלת פנים של התבע הפתוחה…

רעיון מעולה.
@idoivri יש לידיעתך מגבלת שימוש בקטע המקביל מהתרגום לעברית בעמוד הנחיתה המתעצב?

אם זה חלק קטן, לא אמורה להיות בעיה.

כללי השימוש ההוגן קובעים

ציטוט קצר מיצירה שזכויותיה מוגנות, למטרת מחקר או ביקורת ספרותית, מותר גם ללא קבלת הסכמה מראש מבעל זכויות היוצרים.

המובן “קצר” הוא ביחס לגודל היצירה כולה. עם זאת, ראוי לציין במובאה לציטוט את שם הספר, שם המתרגם, ואת העובדה כי מדובר בהעתקה לפי כללי שימוש הוגן (החלק האחרון לא חובה אם זה לא נראה לכם).

בזמנו מור ביקשה בריף באנגלית על תב״ע פתוחה, ואכן השתמשתי בדיוק בציטוט הזה שם :smile:

אבל אני לא הייתי שם את זה במסך הפתיחה של תב״ע פתוחה, כי אנחנו פונים לציבור הרחב ולא לקבוצה של יודעי-סוד עם רפרנסים משלה שיודעת מי זה דגלס אדמס, מה זה חשמביר וכן הלאה…

אל חשש, נטמין בדרך אלגנטית ולא מבריחה.

חוצמיזה, אלו שלא מכירים יצאו ברווח כפול מביקור באתר.

2015-05-12 16:32 GMT+03:00 niryariv info@hasadna.org.il:

אם זה בקטע של הפתעה שאנחנו מטמינים, סבבה. אפשר לשים את זה בתוך ה HTML בצורה שרק מי שמסתכל על הקוד יראה את זה, למשל.

כן, אם מסך קבלת הפנים הוא בתחתית מגירה נעולה בתא שירותים שאינו בשימוש כשעל הדלת שלט “היזהרו מהאריה”

(תרגום חופשי. מאד)