עדכון מכנס Alaveteli במדריד

אני נמצא במדריד, והיום היום הראשון של כנס Alaveteli (האב הרוחני של תביא ת׳דאטה).
יש כאן נציגים מעשרות מדינות, וכולם מנסים לקדם את חופש המידע בארצם, ואת הפלאטפורמה המשותפת.
אני העברתי פרזנטציה קצרה על הבעיה שיש לנו בגלל הדרישה לתשלום, ואיך פתרנו אותה.
עדכונים נוספים בהמשך.
יהודה

יש עדכונים?

יש עדכונים, אבל עוד לא הספקתי לרכז את כל הנושאים. אני אשתדל לכתוב על זה יותר מאוחר, או בע״פ במפגש היום.

למי שמעוניין לראות, פורסמו סיכומי המצגות (כולל שלי) בבלוג של mySociety.
השקפים עצמם ניתנים להורדה מכאן.
מסקנות שלי מהכנס:

1. אנחנו צריכים לשדרג את בסיס הקוד של האתר לגרסה האחרונה. כרגע אנחנו בפיגור של שנתיים ויותר, ומפספסים יכולות חדשות שנוספו למערכת.
  2. ישנה הענות די גדולה להצעה להוסיף למערכת ישות של ״עמותה״, ולקשר בקשות לעמותות. לנו זה יעזור בעניין האפשרות לקבל בקשות בחינם. לאחרים זה יעזור ל gamification של האתר, למשל ע״י הענקת נקודות לעמותה שהגישה הכי הרבה בקשות בחודש האחרון וכד׳. התקווה היא כמובן שלא אנחנו נממש את היכולות הזו, אלא (בכפוף לנקודה למעלה) ננצל פיתוח שיעשה ע״י הצוות של mySociety, או אחת המדינות האחרות.
  3. מצבנו לא כ״כ נורא: יש מדינות במצב הרבה יותר טוב (מבחינת כמות הבקשות ויחס הבקשות שנענו לעומת סך הבקשות), אבל יש גם במצב יותר קשה.
  4. זכינו להערכה מאוד גדולה על זה שאנחנו צוות של מתנדבים בלבד. אז כל הכבוד לנו.
  5. לסיום, ביקשתי מכמה משתתפים שם להצטלם עם שלט בעברית. מוזמנים לצפות באלבום הזה.