עדכון שבועי [8.8.2019]

היייי

ואו, יש לי מלאאא עדכונים היום בשבילכם!!

  1. החדשות הגדולות: 3 פרויקטים חדשים יוצאים לדרך השבוע!
  • עזר-טק - הנגשת פיתוח תוכנה בתחום דאטה ולמידת מכונה לאנשים עיוורים
    פרוייקט של עופר ברטל, מוותיקי הסדנא, שהשבוע התבסרנו שהוא זכה במענק של רשות החדשנות בגובה 270 אלף ש"ח! מדובר בפיתוח Sensory interface for data - ממשק המחשת נתונים, הכולל כלים ושיטות עבודה מבוססי מגע ושמע לפיתוח תוכנה בתחום דאטה ולמידת מכונה.

  • שיקום שכונות - זכינו במכרז של משרד השיכון למתן שירותי ייעוץ חברתי-אסטרטגי וניתוח מטרות פרויקט שיקום שכונות לקראת העשור החמישי לפעילותו יחד עם עמותת “מידות”. חלקינו במכרז הוא 50 אלף ש"ח (מתוך סך של 300 אלף ש"ח). אנחנו הולכים לבצע ניתוח של התקציבים שמשרדי הממשלה השקיעו בפרויקט. זה יהיה מאוד מרגש ללמד משרד ממשלתי להשתמש במפתח התקציב ולהכין להם שאילתות שיוכלו להריץ בעצמם גם בשנים הבאות.

  • תכניות לצעירים - רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי מבצעת מיפוי של כל התכניות בכל משרדי הממשלה הנוגעות לצעירים והתקציבים שהושקעו בהן, וגם אותם אנחנו הולכים ללמד להשתמש במפתח התקציב ולהדריך באיסוף הנתונים. תקציב המדינה מחולק לפי תחומי אחריות של משרדים ולא בנוי לניתוח נושאים רוחביים - קל לדעת כמה הושקע בחינוך, בריאות או תחבורה, אבל קשה מאוד לחשב כמה כסף מופנה למגזר או לקבוצה כזו או אחרת. אפילו הגדרה של “צעירים” משתנה בין משרד למשרד, כך שהאתגר הולך להיות לא פשוט. נעדכן מהדרך.

  1. אייטם טרי בדה מרקר, בעקבות הפרסום של נתוני ביצוע התקציב של 2018, אדם עושה ניתוח של ניצול התקציבים של משרדי הממשלה. מסתבר שזה לא כל כך טריויאלי להוציא את כל הכסף. כל הסיבות בכתבה.

  2. אנחנו מנסים משהו חדש - תכנות בשידור חי ב- YouTube Live. אתם חדשים ב-Angular ורוצים לראות איך באמת עושים את זה, וגם ללמוד מנסיון של אחרים? צפו בעופר עובד על פרויקט Chatbot Editor בלייב, ומוזמנים גם לעזור דרך הצ’ט. השידור ביום שלישי ה-13.8 ב-20:30 כאן

ולקינוח: המייל הנוגע ללב של הסטטיסטיקן הלאומי

Photo by Ja San Miguel on Unsplash

לייק 1