עדכון שבועי [15.8.2019]

Photo by Jametlene Reskp on Unsplash

היוש,

השבוע אין ברייקינג ניוז, ואנצל את ההזדמנות לעשות זרקור על אחד הפרוייקטים הממומנים של הסדנא שאתם לא פוגשים במפגשי הפיתוח:

  1. מי שעוד לא שמע על DataCity - פרוייקט שמטרתו לסייע לרשויות מקומיות לפרסם את מאגרי המידע שלהן בצורה אחידה ואמינה, באופן הנוח ביותר לשימוש יזמים ומפתחים. כך שאם תרצו לבנות אפליקציה שמציגה על גבי מפה את כל גינות הכלבים או כל העסקים בעיר, תוכלו לבנות אפליקציה אחת שתתאים לכל הערים בארץ, ולא תצטרכו להתדפק על דלתותיהן של 255 רשויות מקומיות ולעבוד עם קבצים ב-255 סוגי פורמטים.
    אנחנו בעצם באים לרשויות ואומרים להן - בואו תבחרו כמה מאגרים מתוך רשימת המועדפים שמיפינו (עסקים / חינוך / מוקד / אירועים בעיר) ופשוט תשחררו אותם כמו שהם שמורים אצלכם. גם אם מדובר במערכות מיושנות שלא יודעות לייצא קבצים בפורמט נוח, אנחנו נתמודד ונדאג לטייב את המידע, להמיר לסכמה סטנדרטית שאנחנו נבנה ולהעלות לפורטל שירכז את כל המאגרים. הבעיה הכי גדולה כמובן כשמגלים שהמידע חלקי או בכלל לא נאסף… אבל גם כאן אנחנו באים לעזרה ומיעצים לרשות איך הכי נכון לבנות ולתחזק את המאגר. למשל, הידעתם שלערים אין רשימה מלאה של כל העסקים הפועלים בהן? יש רשימה של רישוי עסקים, אבל לא כל העסקים טעונים רישוי (למשל חנות נעליים); ויש רשימה של עסקים המשלמים ארנונה עסקית, אך כמובן שלא כל העסקים שוכרים משרדים בכלל ומשרדים על שמם בפרט, למשל כאלה שיושבים בחללי עבודה משותפים; ויש מאגר שלטים של עסקים הפונים לרחוב, שבה מפוספסים כמובן כל החנויות שנמצאות בקניונים. כאן אנחנו נעזור לעיריה להצליב את המאגרים או לתכנן מרשם עסקים כדי להשלים מידע חסר.
    אנחנו כבר עובדים עם עיריית ב"ש, קריית אונו, אשדוד ומג’ד אל כרום. הפרויקט ממומן על ידי ״הרשות לחדשנות״ ו״ישראל דיגיטלית״. עיריית ב"ש זכתה לאחרונה בפרס השקיפות של משרד המשפטים, ואנחנו בתור השותפים שלה באנו להרים לה בסרטון הזכיה.

  2. ואם ברישוי עסקים עסקינן, ממליצה לכם על הפרק בפודקסט של “הרגולטור” על המהלך הכי חשוב שהממשלה עשתה ב-2018 להורדת יוקר המחייה (ניתן לקרוא כפוסט או להאזין בפודקסט)

  3. בעקבות השאלות ששאלתם את עופר על פרויקט עזר-טק שלו, הוא שולח לכם דוגמה חיננית במיוחד ל- Binaural Audio

צ’או,

מרי וצוות הסדנא