(פרסומת) (לתכנית) (שאני פותח) 10x.org.il SuperBootcamp!

שלום שלום!

דרושים מפתחי full stack,
אבל אין מפתחי full stack.
דרושים מפתחי python,
אבל אין מפתחי python.
דרושים מפתחי js, angular, node,
אבל אין, אין, אין.
חברות פונות אלי ואומרות: “אודי, תביא לנו מפתחים”,
ואני עונה: “מאיפה אני אביא לכם מפתחים, מה אני מחזיק מפתחים בכיס?”
הם אומרות: “לא, לא, אתה בטח מכיר חברים, קולגות, נו, בטח יש מישהו פנוי שרוצה לעבוד.”
ואני: “כן, אני מכיר הרבה מפתחים, מצוינים. כולם עסוקים, יש פשוט כל כך הרבה עבודה…”,
והחברות: “לא, אתה לא מבין - אנחנו גדלים. יש לנו מוצר מצוין, אנחנו חייבים לצמוח, יש לנו הרבה כסף, קיבלנו השקעה, יש לנו רווחים, יש לנו תכנית, יש לנו נסיון - רק, אם אפשר, תארגן לנו שניים-שלושה מפתחים, כי אנחנו חייבים…”
ואני ממשיך: “…כולם מחפשים מפתחים. מנוסים. אבל אין. פשוט אין.”
“אז… מה נעשה? מאיפה נשיג מפתחים?”
אתם יודעים מה, אני אכשיר לכם מפתחים."
והם: “להכשיר? מפתחים? מה, אתה מתכוון כאלו בלי נסיון? לא, לא, אנחנו רוצים מפתחי web. מנוסים. מנוסים - זאת אומרת - עם נסיון, שיבואו לעבוד, לא ללמוד…”
ואני עונה: " מה זאת אומרת? אף אחד לא נולד עם נסיון. כל מפתח מתחיל בלי נסיון. בהתחלה עובדים ולומדים, אחרי זה עובדים ולומדים עוד, אחרי זה עובדים ולומדים עוד הרבה, ובסוף אפשר לומר שאתה מנוסה - אבל בהתחלה - כולם - לא מנוסים".
“אוקיי?! אז אתה מציע לנו מפתחים לא מנוסים? אנחנו לא מבינים… תסביר.”
“אז ככה - אני יכול להכשיר לכם מפתחים - זה לא מסובך, אבל זה דורש הרבה עבודה - ובסוף - אפשר להגיע לתוצאות טובות - זאת אומרת - שיגיעו אליכם מפתחים מצוינים.”
“איך בדיוק?”
“אז בואו אני אגלה לכם כמה סודות: קודם כל חייבים לעשות מיון וסינון טוב. צריכים לאתר ולמצוא את המועמדים הכי טובים, שיש להם נקודת פתיחה חזק, רצון=מוטיבציה גבוהה ללמוד ולהתקדם, ועם יכולת עצומה ללמוד ולעבוד. אחרי זה צריך לבנות תכנית הכשרה מצוינת שבבסיסה שני דברים עיקריים: תרגול - שהלימודים יהיו זהים ואפילו יותר ממוקדים ממה שאפשר ללמוד בעבודה אמיתית, וליווי אישי - על מנת שזמן ההכשרה ינוצל באופן אופטימלי, וכל מתלמד יוכל להתקדם הכי מהר לפי יכולתו. בסופו של דבר כל מתלמד הרי לומד בעצמו - אנחנו שם רק בשביל לתת את המסגרת. ועוד משהו - כדאי מאוד גם להיות ממוקדים טכנולוגית - לבחור מהן התכנים שהכי כדאי להתמקד בהם בתהליך הלמידה - אני למשל מאמין שכל מתכנת צריך להכיר git, וגם linux, טכנולוגיות web ולשלוט היטב בשפות דינמיות כמו python ו-javascript”.
“שמע, זה עדיין לא נראה טוב מספיק. לקבל לצוות שלנו חברה בלי נסיון בכלל, שעברו קצת הכשרה? זה נשמע לא רציני.”
“זה דווקא עובד יפה, אתם יכולים לראות דוגמאות בעמוד ההמלצות באתר שלי. אבל אתם יודעים מה, בסדר - בואו נעשה את זה הפעם אחרת. בואו נמצא מפתחים מנוסים, חברה שכבר עובדים כמה שנים בתוכנה, אולי מפתחי java, או ++c או אפילו c ואפילו ‪#‎c‬, ונעשה תכנית מאוד ממוקדת ומהירה שתלמד אותם טכנולוגיות חדשות. מה אתם אומרים?”
“ואתה מוכן לעשות את זה, בשבילנו?”
“כן, זה הקטע שלי. אני אוהב לעשות את זה.”
“נשמע מצוין! מתי מתחילים?”
“אפשר כבר להרשם באתר - נתחיל ממש עוד מעט!”
“נו! קדימה כבר!”
https://www.10x.org.il

(מילות מפתח: python, django, javascript, angular js)

אותו דבר ב-DevOps רק אין לי מושג איך ללמד מישהו להיות, בשבועיים, איש סיסטם שניכווה ממערכות פרודקשן ולא עושה יותר שטויות מרוב טראומות.