תוכנית העבודה הלאומית לקידום ממשל פתוח בישראל לשנים 2015-2017

אם היה מדובר רק בחוסר דיוק או פלפול טכני סביב סוגיית פורמטים אז ניחא, אבל לתחושתי יש כאן סוג של עצלות ארגונית וויתור מראש על נסיון לייצר שינוי אמיתי.

כך שאני מסכים ש טקטית אולי כדאי לנו להיות חביבים ולנסות להציע תיקונים פה ושם, אבל אסטרטגית אנחנו צריכים להיות אלה שמניפים את נס השקיפות ומציגים חזון סדור של איך הדברים צריכים באמת להיות - גם אם זה רחוק מאוד ממה שהממשלה מציעה כיום.

אלו לא כיוונים סותרים - אפשר לפעול בשניהם בו זמנית (למעשה, אני חושב שוויתור על כל אחד מהם יהיה טעות).

מי שמכיר אותי יודע שאני לרוב דוגל בפרגמטיזם ופתרונות פרקטיים, אבל יש במקרים מסוימים ערך בטהרנות - לו רק בשביל להציב את הדגל על פסגת ההר בכדי שלכולם יהיה ברור מה היעד.

אדם

סליחה שאני מעלה את זה מהאוב - אבל מישהו יודע מה קרה עם התוכנית הזו והאם חלק מההערות שלנו התקבלו?
אגב, הכנס השנתי של ה- OGP יתקיים עוד חצי שנה, אוני ממליצה שכבר מעכשיו נראה איך אפשר להשתלב שם. פעם שעברה השגרירות האמריקאית מימנה אותה ברגע האחרון, עכשיו אפשר לתכנן מראש.
http://www.opengovpartnership.org/blog/open-government-partnership/2015/04/23/ogp-2015-global-summit-announced
(אין הרבה מידע בבלוג פוסט הזה, אבל לפחות כבר יודעים תאריך ומיקום - הידד מקסיקו!)

מור

לא שמעתי שום דבר חדש. @shevy?

גם אני לא שמעתי שום דבר בינתיים.

ועכשיו תורי - החלטת ממשלה בנושא. השאלה היא מה המסמך הסופי שאושר שם. רעיונות?

@morchickit