אנשי ישראל דיגיטלית ביקרו בבריטניה והנה מה שיצא

לאחרונה פנו אלינו מישראל דיגיטלית בעקבות ביקור שהם קיימו בבריטניה, במסגרת הסכם שיתוף הפעולה בין ישראל לבריטניה והשתתפות של ישראל במפגש של מדינות ה D5.

ממה שהם מספרים, פתחו להם שם את העיניים והם מאד רוצים לשחזר את הצלחת הממלכה כאן. בפרט, הם רוצים לקדם שלושה תחומים:

• האחדה של אתרי הממשלה
  • שיפור השירות לאזרח
  • פתיחת מאגרי מידע

הם הכינו את המסמך הזה בעקבות הביקור.

אשמח לשמוע הערות ומחשבות על המסמך ועל התפקיד שהסדנא יכולה למלא בתהליך. בני, בועז, ניר ,גל ואני ניפגש איתם בפברואר.

@Boaz_Chen @daonb @niryariv @galraij

המסמך הזה לא מחדש הרבה (וזה טוב, זה אומר שהמשלחת הבינה מה קורה) :smile:
חשוב לי אבל להגיד שמייק בראקן לא רק היה עורך דיגטלי ב’גארדיאן’, הוא למעשה לקח גם חלק בהקמה של ארגון אזרחי, mySociety, והארגון האזרחי הזה היה חלק משיפור שירותי הממשלה.
אני חושבת שכדאי להדגיש שם שדיאלוג עם החברה האזרחית, שבמקרה הזה היא אנחנו, הוא חלק מאוד חשוב מבניית שירותים דיגיטליים ממשלתיים, וחשוב שהפורום הזה יהיה פעיל ואם יכולת לשנות, ולא רק ליופי.

בנוסף, יש שם תיאור מאוד יפה של הדוח של מרתה ליין פוקס, אבל לא ראיתי בשום מקום דבר על למי הם כפופים (מייקל מוד) ומה זה אומר בפועל. אחד מהחששות העיקריים לקראת הבחירות הקרובות בבריטניה הוא שאם מייקל מוד לא יהיה השר (למעשה, אם השר לא יהיה שמרני), אז כוחו של המשרד ירד. זה מזכיר לי מצב אחר שקרה אצלנו…

מחשבות הייקו על תפקידה של הסדנה בתהליך שכזה:

1. סיוע בהגדרה מראש של מדדי הצלחה ולוחות זמנים לתהליכים.
  2. התמקדות במשמעות האופרטיבית של פתיחת מאגרי מידע.
  3. שימת דגש על הממשק המתחייב בין הרמה הלאומית והמקומית.
  4. סיוע באיתור והגדרת צרכים- אגב, הפורום הזה שלנו כולל כבר לא מעט פניות של אזרחים שפנו אלינו עם רעיונות לשירותים שחסרים להם וביקורת של פעילים על שירותים קיימים.

ואגב, למשלחת שלנו אני ממליץ להעיף מבט במאמר שסוקר את התהליך האמריקני, נדמה לי שאפשר ללמוד ממנו:
P. McDermott / Government Information Quarterly 27 (2010) 401–413.
(אם אין לכם גישה צרו איתי קשר במייל ואעביר)

אפשר לקרוא שם על כיוון נוסף שבו הסדנא יכולה להשתלב - הערכת השירותים לאחר פיתוחם והצגתם לציבור (דוגמת האינדקס העולמי של ה-OK, או האתר הזה מארה"ב)

ועוד מחשבה (סליחה שאני מצטרף באיחור) - הסדנא יכולה להיות הארגון (או הארגון
המוביל) בסיוע ביצירת קשר בין הממשלה והקהילה, דרך אירועי שולחנות עגולים
והאקתונים ועד אמצעים טכנולוגיים שונים שיאפשרו לתושבים לפנות לממשלה או להביע
דעה.

עידו

2015-01-16 16:31 GMT+02:00 Noam Cas info@hasadna.org.il: