מיני -האק בחירות מחר ומחרתיים

אז אולי שמתם לב שבחירות בפתח, ויש הרבה מה לעשות כדי שהכלים המצוינים שלנו יהיו רלבנטיים לתקופה הזו. הנה דוגמא לתחקיר ש @ofri מציע לעשות עם נתוני כנסת פתוחה:
“האם חברי כנסת שמתמודדים בפרימריז הם חרוצים יותר מחברי כנסת שממונים על ידי יו״ר מפלגה (יואב קרקובסקי שאל אצל קרן נויבך).”

מחר ומחרתיים ניפגש למיני האק עם כנסת פתוחה, אג’נדות וככר המדינה, כדי לענות על השאלה הזאת ואחרות וגם לפתור כל מיני בעיות שמציקות לנו יותר מדי זמן

אז אתם באים ? (אל תשכחו להירשם)

מיני האק בחירות
01.01.2015 מ 10:00 ועד אחרון ההאקרים, במשרדי הסדנא, קרליבך 7, קומה 2, תל אביב
02.01.2015 בשעות 10:00-19:00, במשרדי weka.io, בית שמאי 10, תל אביב

@galchs @karineb @alon_antin @hadaseyal @OriHoch @shaib @AmirMore @nirhirshman
@yotammanor

לייק 1

והנה הסיכום של מה שהיה במיני-האק בחירות:

בשבוע שעבר התכנסנו למבצע “הכן את אתרך לבחירות”, יומיים של עבודה מאומצת וכיפית על כנסת פתוחה, אג’נדות וככר המדינה. לטובת המטרה הנעלה, EMC שחררו מהעבודה ביום חמישי את המתנדבים שלנו שעובדים אצלם ו Weka.io ארחו אותנו בכיף במשרדיהם ביום ששי.

היינו מעטים אך חזקים והספקנו לא מעט.

עפרי שיפר את הממשק לטיוב נתוני הצעות חוק על ידי עורכים (חיפוש הצעת חוק כנסת) ויחד עם מתנדבים נוספים (כולל יורז טרולי) גם עבד על טיוב ידני של הצעות חוק. בנוסף, הוא שיפר את מנגנון גירוד הצעות חוק ממשלתיות (תמיכה בחוברות הצ״ח שמכילות יותר מהצעה אחת).

וזה לא הכל. הוא ערך מחקר על נתוני הלוביסטים שהכנסת מפרסמת והגיע למסקנה שאיך לומר, המידע לא ממש מדויק. למשל, לוביסטית שלא מתחשק לה לספר שהיא מייצגת חברות גז, פשוט לא טורחת לעדכן את מי שצריך ולא נראה שמישהו שם בכנסת שם לב. אז הנה מה שעשינו עם זה, יחד עם שבי גטניו. חוץ מזה עפרי השקיע בשיפור ביצועי דף הלוביסטים באתר ואורן הוסיף מידע וקטגוריות על לוביסטים בויקיפדיה.

מאיר, אלון, איריס ושני עבדו כולם יחד ובנפרד, על כלי האג’נדות בכנסת פתוחה. כחלק מההכנה לבחירות הם השקיעו בעיצוב לבחירומטר, הסתירו את האג’נדות של כנסות קודמות כדי שמי שמבקר לא יוצף במידע, עדכנו יחד עם אלכס את גוגל אדס כדי לשלוח מבקרים למדח"כ ואמיר המשיך בעקשנות ובאדיקות להיאבק בבאגים שמפריעים להפריד בין הכנסות בכלי האג’נדות. אלון גם מצא כלי שיאפשר תצוגה ויזואלית לאג’נדות.

מאיר הסיר את api v1, תיקן embeds, ועדכן והרחיב את התיעוד של ה-api, כולל embeds וה-swagger‎. אורן עבד על חבילה לממשק בין R ו כנסת פתוחה, ובני החיה קוד מלפני ארבע שנים לפופ אפ שאפשר להוסיף לאתרי חדשות, ומציג מידע מכנסת פתוחה על ח"כים.

ובעוד התל אביבים העמיסו פיצות ב weka, פרויקט כיכר המדינה הביא את המיני-האק לעיר הקודש. יותם ושות’ התכנסו בצוות מצומצם בהאב הפתוח, והתקדמו בעבודה על העיצוב החדש של האתר, שיהיה מוכן בקרוב מאוד מאד.

אנחנו ממשיכים לשפר ולשפצר את האתרים ומחפשים כעת אנשים עם חוש ריח מפותח, חיבה לדאטה, וכשרון כתיבה כדי לחפור בנתונים ולהוציא סיפורים מענינים. חושבים שיש לכם את זה? צרו קשר עם מרי.

איפה?