מאגר עמותות בישראל

היי,
אני כרגע עובדת על יצירת בסיס נתונים על בסיס גיידסטאר (דוחות כספיים, חמשת מקבלת השכר הגבוה ודו"ח פעילות מילולי) ומסמכי תמיכה ממשלתיים לצורך עבודת התזה שלי.
כל הקבצים הנמצאים בגיידסטאר PDF, והרבה מהם חסרים ו/או כתובים בכתב יד והנתונים קיימים רק משנת 2008…

האם מישהו/י עסק/ה בנתונים בתחום האלה ותוכל להמליץ על דרך להתמודד עם זה ו/או תוכל להפנות אותי למקור רלוונטי?
פניתי כבר אל מנהלי המאגר אך ללא הצלחה יתרה ומרשם העמותות ניתן להזמין דוחות בתשלום.

תודה רבה על כל הכוונה,
גל

היי גל,

@Yogev @Aviv_Gonen
לדעתי שווה להגיש בקשת חופש מידע לקבלת המאגר מרשם העמותות בצורה ממוחשבת, כדאי גם לפנות ישירות לעמותה שמתחזקת ולבקש מהם את המידע.

אלון

לא חושב שצריך. למיטב ידיעתי הוא כבר נגיש עם API דבר עם אדם

יש את זה, אבל הוא מכיל מידע מאוד מצומצם:

https://data.gov.il//dataset/817

אדם

מה לגבי גיידסטאר? זה המאגר הרשמי לא? הבנתי שהוא נגיש (או שאני טועה)

אין לו API למיטב ידיעתי.

לגבי גיידסטאר- אין API, והמידע שמפורסם שם הוא רק מ2008
פניתי לNPTECH שזאת העמותה שמתחזקת את האתר, ולא נתנו את המידע אלא הפנו בחזרה לקבצי PDF שנמצאים באתר.
רשם העמותות- ניתן לבקש להזמין דיסק עם תיק העמותה, אך בתשלום נפרד על כל עמותה.

תודה רבה על כל העזרה!

עבודה מבורכת לכל העוסקים בניתוח.
הערה קטנה - כאשר אני נכנס לגייסטאר אני מקבל מידע על שכר המנהלים. חסר לי מידע מאד מאד חשוב והוא יחס הוצאות הניהול להוצאות יעודיות למענן הוקמה העמותה. מספר זה אמור לשקף יעילות תפעולית של העמותה וצריך להיות קטן ככול האפשר.
למשל אם הוצאות ניהול מגיע ל-100,000 שקל והוצאות יעודיות גם מגיעות לאותו ערך, כלומר יעילות של 0.5.

אשמח אם המנתחים יגלו לנו מספר זה.

חיים
Chaim.koshizky@gmail.com

אם זה לא מאוחר מדי, ארצה לציין את תסכולי הרב מגיידסטאר. המערכת שלהם, מעבר להיותה לא-יעילה ולא-נגישה, אינה כוללת מספיק מידע. אם מישהו היה רוצה להתארגן ולשפר את המאגר הזה - בשיתוף פעולה עם העמותה המפעילה שלהם או באופן עצמאי, אשמח לסייע (אני לא מתכנת, אבל יכול לעזור בכל מה שמעבר).

היי, לצורכי המחקרי שלי קודדתי כ-100 עמותות , עם נתונים מכל הדוחות (לא מלא, אלא ע"פ המתשנים שמעניינים אותי) לאורך שש שנות הדיווח.
הDataset שאני יצרתי דומה לצורתו הבסיסית של ה- integrated postsecondary education data system (איתו אני עובדת במקביל בפרויקט אחר)

אם מישהו/י מעוניין להצטרף ולחשוב קדימה, אשמח.
אני זוכרת שראיתי באחד הפרוקטולים של הכנסת שגם הוקצה תקציב להקמת מאגר כזה לפי כמה שנים, לא יודעת מה קרה ואם קרה עם זה משהו.

עדיין רלוונטי?
תשובה טובה עדיין אין (אם יש לך - אנא שתפי), אבל תשובה חלקית תוכלי למצוא במפה החברתית של מידות.
יש שם רק מאות עמותות - אבל כנראה באמת אלו שהן החברתיות (ולא נותני השירותים למיניהם). כך, למשל, ביה"ח “שערי צדק” הוא מלכ"ר אבל כשחושבים על עמותה רפואית בד"כ מתכוונים למשהו כמו עמותת “פרקינסון בישראל”. כך גם רשת “אורט” היא מלכ"ר, אבל כשחושבים על מלכ"ר בחינוך חושבים יותר בכיוון של “מניעת אלימות בבית ספר”. זה מה שתמצאי אצלם - כשבקובץ שלהם (הקפידי להוריד את הקובץ, ולא להסתפק באתר) תמצאי הרבה נתונים - בכלל זה מחזור שנתי, אחוז תמיכה מרשויות (וגורמים אחרים) ועוד.
הנה דוגמה למשהו שעשיתי בעזרתה.